Zavrieť

Porady

Milionárska daň

živnostníčka-účtov.
Chcem poprosiť o súhlas alebo nesúhlas v problematike dani z príjmu Fo- jedná sa o súkromnú osobu, ktorá mala zo zamestnania /dve zamestnania súbežne/ príjem vyšší ako 513.000 /daň základ/, má potvrdenia o príjme zo závislej činnosti, kde má uvedené zrazené dane podľa §35, odpočitateľnú položku má z jedného zamestnania 98.496,-/ za 12 mesiacov/. No ja keď mu vyrátam daň z obidvoch príjmoch dokopy, tak mu vychádza daň vyššia ako zrazená, pretože už nemá odpočit.položku 98.496,- ale menšia, čo je v poriadku. Ale ja sa pýtam, či takáto osoba, ktorá má len príjmy zo závisl.činnosti, musí podať daň.priznanie /typ A/ a doplatí 10.000,- daň, alebo vôbec nemusí podať Daň.priznanie a teda ani nič nedoplatí.
Usporiadat
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Podla toho co som nasla na nete narok na NČ ma az vtedy ak zaklad dane je vyssi ako 498 litrov a on ma zaklad 455 tisic
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Muška ja už sama ani neviem, robim za s.r.o., za zamestnavatela RZD, asi? uz som aj ja pomylena, pred sebou ma tlaciva A, robim asi zle nieco, tie sa pri RZD nevyplnaju?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jopo.home Pozri príspevok
Podla toho co som nasla na nete narok na NČ ma az vtedy ak zaklad dane je vyssi ako 498 litrov a on ma zaklad 455 tisic
ale písala si, že je už 4 roky dôchodca. a to čo si čítala na nete je stará info. milionárska daň je za rok 2008 od 513000 (základ dane)
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

ok ale aj tak ju nema, dochodca co ma prijem je jeden zamestnanec tam som to uz vyriasila s tym ze nema narok na NČ, to je ukoncene uz, a druhy je s tou milionarskou danou co som myslela ale aj to mi je uz jasne ma na nu narok,
Len mi teraz nie je jasne ake tlacivo mam vyplnat ja som vyplnila za zamestnancov DP typ A, vyplna sa nieco ine, ked sa robi RZD?
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Uz som to pochopila zamestnavatel podava RZD ine tlacivo a ak si robi clovek sam tak vyplna DP typ A vsak?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jopo
máš to úúúplne pomýlené.

Buď robíš DP, alebo Ti zamestnávateľ urobí RZD.

Tak ako??
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jopo.home Pozri príspevok
ok ale aj tak ju nema, dochodca co ma prijem je jeden zamestnanec tam som to uz vyriasila s tym ze nema narok na NČ, to je ukoncene uz, a druhy je s tou milionarskou danou co som myslela ale aj to mi je uz jasne ma na nu narok,
Len mi teraz nie je jasne ake tlacivo mam vyplnat ja som vyplnila za zamestnancov DP typ A, vyplna sa nieco ine, ked sa robi RZD?

ježiši, ja som bola stále v tom, že robíme jedného človeka.

Neviem, aký máš program, ale v každom programe na mzdy máš možnosť vykonať zamestnancom RZD. Ak robíš RZD, tak nepodávaš a nevyplňuješ DP typ A.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

jopo.home Pozri príspevok
Uz som to pochopila zamestnavatel podava RZD ine tlacivo a ak si robi clovek sam tak vyplna DP typ A vsak?
skoro áno,
len zamestnávateľ nikam NEPODÁVA RZD, urobí ho, vyplatí daň, alebo strhne a založí do spisu.
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Uz som to aj ja pochopila, prepacte ze som vas domylila, idem pozriet v programe pohoda RZD,
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Nemáte niekto "červenú mašľu"???
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Muška Pozri príspevok
Nemáte niekto "červenú mašľu"???
Muška, ak zoženieš, tak prosím ťa, aj pre mňa
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jopo.home Pozri príspevok
Uz som to aj ja pochopila, prepacte ze som vas domylila, idem pozriet v programe pohoda RZD,
V pohode, neboj nájdeš to. Ak nemáš veľa zamestnancov, tak to budeš mať "co by dup"
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

nasla som to fakt dik, robim to za nasu uctovnicku co sa pochytila so sefom a kasle nato teraz a ja zachranujem este nikdy som to nerobila preto tolko prekleppov a blbosti a otazok, kludne tu jednu maslu aj mne, uz toho mam aj ja ppo krk
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jopo.home Pozri príspevok
nasla som to fakt dik, robim to za nasu uctovnicku co sa pochytila so sefom a kasle nato teraz a ja zachranujem este nikdy som to nerobila preto tolko prekleppov a blbosti a otazok, kludne tu jednu maslu aj mne, uz toho mam aj ja ppo krk
V pohode, hlavne pokoj, aj keď viem, ako sa cítiš. Je hrozné robiť niečo prvý krát a bez skúseností. Ešte tenvysoký dátum.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

...podľa toho kedy majú výplatný termín za marec.
RZD Ti stačí urobiť predsa v marcových výplatách .
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Muška Pozri príspevok
...podľa toho kedy majú výplatný termín za marec.
RZD Ti stačí urobiť predsa v marcových výplatách .
To mi teraz nedošlo, ja už mám RZD šťastlivo za sebou a moja myseľ funguje ohľadne termínov už len jedným smerom - Daňové Priznania
0 0
j.u.l.i.a j.u.l.i.a

j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac
ak som správne pochopila, daňový bonus si môže uplatniť každý daňovník, teda aj s príjmom vyšším ako 513 tis. SK?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

j.u.l.i.a Pozri príspevok
ak som správne pochopila, daňový bonus si môže uplatniť každý daňovník, teda aj s príjmom vyšším ako 513 tis. SK?
áno. podmienka je mať príjem vyšší ako 48600Sk
Naposledy upravil mzdarka renca : 30.03.09 at 11:01 Dôvod: preklep
0 0
j.u.l.i.a j.u.l.i.a

j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac
takže daňový bonus sa nekráti daňovníkom ktorí podliehajú milionárskej dani?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

j.u.l.i.a Pozri príspevok
takže daňový bonus sa nekráti daňovníkom ktorí podliehajú milionárskej dani?
nie, nekráti
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať