Zavrieť

Porady

Ktorý riadok DP?

Na ktoré riadky DP dávate nadobudnutie tovaru z čl. krajiny EU aj včetne dopravy zabezpečenej dodávateľom, ak je doprava súčasťou fakturovanej sumy za tovar ale je samostatne vo faktúre rozpísaná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Pri nadobudnutí tovaru z EU uvádzaš v DP dva riadky. Prvý riadok je výstup r. 04 a druhý riadok je vstup r.16.
    Tú dopravu by som asi dala na výstup r. 09 a r. 10 a vstup r.15.
    Ale možno by to mohlo byť aj v tovare. Dopad na výsledok by bol nulový.
    Pozri si však ešte § 20, kedy ti vrniká daňová povinnosť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Myslím, že ak si dodávateľ okrem tovaru faktúruje aj za dopravu, stáva sa cena za dopravu súčasťou ceny tovaru - nerozdeľovala by som v DP tieto dve položky. Čo ostatní poradcovia?

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Ani ja by som to v DP nerozdeľovala a všetko by som dávala ako nadobudnutie tovaru z čl.krajín EÚ, ale stretla som sa aj s iným názorom ktorý ma zaskočil, tak som si to chcela overiť.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Mne chodia faktúry z Čiech na nákup tovaru aj s dopravou, pričom táto je na faktúre osobitne uvádzaná ako samostatná položka. Napriek tomu pre účely DPH nerozdeľujem faktúru na tovar a dopravu samostatne ale beriem to ako jednu celkovú sumu za tovar z členských krajín EÚ.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Mne chodia faktury za tovar a nasledne zvlast faktury za dopravu. Dopravu davam na 131 ako obstaranie, ale pre DPH je to sluzba, takze pouzivam riadky 09-10 ( vystup ) a r.15 ( vstup ).

    Ja osobne si myslim, ze doprava je §16 ods. a nasledne §69 ods. 4.
    Podla mna je jedno, ci je preprava fakturovana na fakture ako samostatna polozka s tovarom alebo je solo faktura. Stale je to § 16ods.1 a nasl. §69ods. 4.

    daryl je offline (nepripojený) daryl

    daryl
    dopravu som si neobjednala zvlášť pod svojim IČ DPH tak si myslím, že by sa doprava mala nechať pri tovare na DS 7,8 , ale nie som si istá nikde to neviem prečítať, vie niekto poradiť, ďakujem

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    A máš cenu prepravy započítanú do ceny tovaru?

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    mam dilemu zahranicne fa sa do ktoreho riadku davaju citam vsade inac pisete:


    AdrianaA Re: Ktorý riadok DP?
    Mne chodia faktury za tovar a nasledne zvlast faktury za dopravu. Dopravu davam na 131 ako obstaranie, ale pre DPH je to sluzba, takze pouzivam riadky 09-10 ( vystup ) a r.15 ( vstup ).

    AdrianaA Re: Ktorý riadok DP?
    Pri nadobudnutí tovaru z EU uvádzaš v DP dva riadky. Prvý riadok je výstup r. 04 a druhý riadok je vstup r.16.
    Tú dopravu by som asi dala na výstup r. 09 a r. 10 a vstup r.15.


    neni to riadok 9,10 a riadok19?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ahojte poraďáci, chodia mi z ČR faktúry na tovar vrátane dopravy, takže to všetko účtujem ako tovar a dávam to tak aj do daňového priznania DPH. Teraz sa mi stala taká vec, že na tovar ktorý nám bol dodaný 3.9. a aj následne vyfakturovaný, nám dodávateľ zabudol započítať do ceny dopravu. Teraz v októbri nám ju jednou faktúrou dofakturovali. A je teraz váham, mám to dať do priznania ako tovar alebo ako službu, keďže nám účtujú dopravu už v cene tovaru?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, chodia mi z ČR faktúry na tovar vrátane dopravy, takže to všetko účtujem ako tovar a dávam to tak aj do daňového priznania DPH. Teraz sa mi stala taká vec, že na tovar ktorý nám bol dodaný 3.9. a aj následne vyfakturovaný, nám dodávateľ zabudol započítať do ceny dopravu. Teraz v októbri nám ju jednou faktúrou dofakturovali. A je teraz váham, mám to dať do priznania ako tovar alebo ako službu, keďže nám účtujú dopravu už v cene tovaru?
    Posúvam...

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    Ak viem priradiť dopravu tovaru ku konrétnemu tovaru, aj keď bola fakturovaná dodatočne, tak by som to účtovala do ceny tovaru=ako tovar.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, chodia mi z ČR faktúry na tovar vrátane dopravy, takže to všetko účtujem ako tovar a dávam to tak aj do daňového priznania DPH. Teraz sa mi stala taká vec, že na tovar ktorý nám bol dodaný 3.9. a aj následne vyfakturovaný, nám dodávateľ zabudol započítať do ceny dopravu. Teraz v októbri nám ju jednou faktúrou dofakturovali. A je teraz váham, mám to dať do priznania ako tovar alebo ako službu, keďže nám účtujú dopravu už v cene tovaru?
    A pre kurz DPH mám použiť dátum vystavenia faktúry, kde bola doprava dofakturovaná? Dúfam, že to nemalo ísť do septembra .

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Pôvodca textu príspevku: KvetkaK
    Ahojte poraďáci, chodia mi z ČR faktúry na tovar vrátane dopravy, takže to všetko účtujem ako tovar a dávam to tak aj do daňového priznania DPH. Teraz sa mi stala taká vec, že na tovar ktorý nám bol dodaný 3.9. a aj následne vyfakturovaný, nám dodávateľ zabudol započítať do ceny dopravu. Teraz v októbri nám ju jednou faktúrou dofakturovali. A je teraz váham, mám to dať do priznania ako tovar alebo ako službu, keďže nám účtujú dopravu už v cene tovaru?

    A pre kurz DPH mám použiť dátum vystavenia faktúry, kde bola doprava dofakturovaná? Dúfam, že to nemalo ísť do septembra..

    Skúšam ešte raz posunúť.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.