Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov, cestovné náklady

Dobry den.

Som majitelkou personalnej agentury, no bez zamestnancov. Vztahuje sa aj v mojom pripade povinnost registracie, alebo aspon vyhotovenie bezpecnostneho planu, kedze pracujem s databazou ludi a s ich osobnymi udajmi?

Cestovne naklady
Je mozne uplatnit si v nakladoch napr. cestu autobusom atd? Je na to potrebne mat nejake specialne tlacivo o pracovnej ceste?

Stravne
Je mozne uplatnit si v nakladoch stravne pocas obchodnych rokovani? Pozvanie obchodneho partnera na kavu atd.


Dakujem velmi pekne za pomoc. Ste super.

Pekny den
Petra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Fair Jobs
    Dobry den.

    Som majitelkou personalnej agentury, no bez zamestnancov. Vztahuje sa aj v mojom pripade povinnost registracie, alebo aspon vyhotovenie bezpecnostneho planu, kedze pracujem s databazou ludi a s ich osobnymi udajmi?

    Cestovne naklady
    Je mozne uplatnit si v nakladoch napr. cestu autobusom atd? Je na to potrebne mat nejake specialne tlacivo o pracovnej ceste?

    Stravne
    Je mozne uplatnit si v nakladoch stravne pocas obchodnych rokovani? Pozvanie obchodneho partnera na kavu atd.


    Dakujem velmi pekne za pomoc. Ste super.

    Pekny den
    Petra
    K ochrane osobných údajov...
    Keďže nemáš zamestnancov, nemôžeš registrovať zodpovednú osobu. Podľa mňa informačný systém, ktorý u teba predstavuje určitú databázu ľudí uchádzajúcich sa o zamestnanie, nepredstavuje informačný systém na spracovanie miezd a teda spadá pod povinnosť registrácie. Taktiež zrejme je nevyhnutná bezpečnostná smernica, resp. ak je PC pripojený na net (čo zrejme je), tak bezpečnostný projekt... toľko môj názor..

    Cestovné náklady - jednoznačne sa riadiť zákonom o cestovných náhradách, v tomto ti ja ale veľmi neporadím.

    Stravné - ja osobne bločky za určité pohostenie obchodných partnerov účtujem ako reprezentačné náklady, nie stravné.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    K tej prvej otázke Ti uz poradili. K druhej: náklady na dopravu si môzes uplatnit, ak vznikli v rámci sluzobnej cesty. V tom prípade musís mat vyplnené tlacivo "Vyúctovanie sluzobnej cesty", kde prilozís cestovné lístky.

    Co sa týka toho stravného - to ni je stravné. Stravné by bolo v zmysle zákona o cest. náhradách vtedy, ak by si bola na sluzobnej ceste mimo pravidelného pracoviska. Tie náklady by si si mohla zahrnút do nákladov.

    Náklady za obcerstvenie (kávu, obed s rokovacím partnerom) by sa dal zaúctovat ako reprezentacné alebo ako reklama, ale je to tiez obmedzené, do akej výsky (to takto z hlavy neviem).

    Fair Jobs je offline (nepripojený) Fair Jobs

    Fair Jobs
    Dakujem za odpoved. Nevies nahodou co by mal ten bezpecnostny projekt obsahovat? Je mozne niekde najst nejaky navod? Uz tu beham asi hodinu, a vsade je vsetko pisane dost nekonkretne.

    Dakujem

    Petra

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    su tu na porade zverejnené nejaké ukážky a poznámky, je založená jedna téma s názvom "Bezpečnostný projekt", alebo potom v "Dokumentoch", tam je myslím uložený bezpečnostný projekt....

    Fair Jobs je offline (nepripojený) Fair Jobs

    Fair Jobs
    A ako je to s itnernou smernicou a programom odpadoveho hospodarstva? Musim mat aj to? Je to az neuveritelne kolko formularov, smernic a inych zbytocnosti clovek potrebuje k podnikaniu. Naco vlastne? Aby to cloveka odradilo?

    Ochrana osobných údajov, cestovné náklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.