Zavrieť

Porady

nealko a zamestnanci

Poraďáci poradte mi, mám kontrolu a neviem, či som nespravila chybu. Máme stavebnú firmu a chlapom na stavbách kupujeme nealko. Ja som z toho uplatňovala DPH. Aký je Váš názor na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    size
    Poraďáci poradte mi, mám kontrolu a neviem, či som nespravila chybu. Máme stavebnú firmu a chlapom na stavbách kupujeme nealko. Ja som z toho uplatňovala DPH. Aký je Váš názor na to?
    Nechcela som sem pridať súhlas, ale nejako sa mi podarilo kliknúť vedľa. Sorry!

    Ale k otázke, myslím si, že ak máš smernicu, kde je napísané a odôvodnené poskytovanie nealkoholických nápojov (na tej stavbe by to mohlo byť ozaj odôvodniteľné), tak Ti idú do nákladov a potom si môžeš odpočítať aj DPH.
    Nealko si účtovala do daňových výdavkov? Považovala si to za výdavok na starostlibosť o zdravie, ak ano potom nevidím problém s odpočtom dph.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    size
    učtovala som to na 527
    Tak by nemusel byť problém, ale zdôrazňujem smernicu.

    nano je offline (nepripojený) nano

    nano
    Vlož si to ako 1 bod do vnutropod.smernice,normálne to napíš svojimi slovami,že budete podávať na tom ktorom pracovisku nealko.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja som pred casom pracovala vo firme, ktora mala smernicu, ze ak je vonku nad 30 stupnov C, zamestnanci maju narok na mineralku v mnozstve 1,5 litra na osobu. Bola to smernica o ochrane zdravia pri praci. Uctovala som to do danovych nakladov aj DPH som uplatnila. Kontrola nemala ziadne namietky, ale smernicu som musela ukazat.
    Podla tej smernice sme nakupili na pracoviska aj chladnicky, tiez do danovych nakladov s narokovanim DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.