Zavrieť

Porady

Zápisnica valné zhromaždenie

Ahojte poraďáci,
prosím vás, nemáte nejaký vzor zápisnice z valného zhromaždenia, kde sú 2 konatelia? a spoločnosť funguje druhý rok.
Moc by ste mi pomohli.
Ďakujem krásne.
(hľadala som už na porade,ale bohužial som nič nenašla)
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Stačí takéto niečo?
1 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

grammatika Pozri príspevok
Stačí takéto niečo?
a ničo také, kde je rozpísané: zisk, rozdelenie, nerozdelený zisk a tvorba rezervného fondu?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Žiaľ, to momentálne nemám v tomto PC.
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Ja mám troška dlhšiu zápisnicu urobenú podľa notárskej zápisnice, je to a. s.
2 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ja som Ti tiež pripravila takú skrátenú verziu.
1 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

ďakujem krasne. skusim to nejak spracovat. a babenky? rezervný fond sa povinne tvorí každý rok?
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

a tvori sa zo zisku, že? a keď sme minulý rok tvorili 10%, tento rok môžeme tvoriť ľubovolne v rozpätí od 5-10% zo zisku?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Rezervný fond sa tvorí len do výšky 10% základného imania. Takže nesúhlasím, že sa musí tvoriť každý rok. Tvorí sa v prípade, že firma dosiahla zisk a rezervný fond nedosahuje ešte výšku 10% ZI. Ak budete robiť prídel aj tento rok, tak sa hovorí o najmenej 5%, takže môžete aj viac. Nie je povinnosť dávať vždy prídel v rovnakej hodnote. Treba však pozrieť aj presné znenie Vašej spoločenskej zmluvy...

Pozri § 124 Obchodného zákonníka.

(1) Spoločnosť vytvára rezervný fond (§ 67) v čase a vo výške, ktorú určuje spoločenská zmluva; ak sa rezervný fond nevytvorí už pri vzniku spoločnosti, je spoločnosť povinná ho vytvoriť z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. Tento fond je povinná každoročne dopĺňať o sumu určenú v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však vo výške 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky rezervného fondu určenej v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však do výšky 10 % základného imania.
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

alušik Pozri príspevok
Rezervný fond sa tvorí len do výšky 10% základného imania. Takže nesúhlasím, že sa musí tvoriť každý rok. Tvorí sa v prípade, že firma dosiahla zisk a rezervný fond nedosahuje ešte výšku 10% ZI. Ak budete robiť prídel aj tento rok, tak sa hovorí o najmenej 5%, takže môžete aj viac. Nie je povinnosť dávať vždy prídel v rovnakej hodnote. Treba však pozrieť aj presné znenie Vašej spoločenskej zmluvy...

Pozri § 124 Obchodného zákonníka.

(1) Spoločnosť vytvára rezervný fond (§ 67) v čase a vo výške, ktorú určuje spoločenská zmluva; ak sa rezervný fond nevytvorí už pri vzniku spoločnosti, je spoločnosť povinná ho vytvoriť z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. Tento fond je povinná každoročne dopĺňať o sumu určenú v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však vo výške 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky rezervného fondu určenej v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však do výšky 10 % základného imania.
My sme tvorili minuly rok 10% zo ZI, takže myslim, že je to ok. Aj tento rok ho teda musim tvoriť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

caucico Pozri príspevok
My sme tvorili minuly rok 10% zo ZI, takže myslim, že je to ok. Aj tento rok ho teda musim tvoriť?
prečítaj si dôkladne všetko čo ti píše Alušik
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

caucico Pozri príspevok
My sme tvorili minuly rok 10% zo ZI, takže myslim, že je to ok. Aj tento rok ho teda musim tvoriť?
Tento rok ho teda tvoriť nebudete.
Mňa tento rok až šokovala jedna firma, ktorej som pozrela hlavnú knihu a s hrôzou som zistila, že rezervný fond už majú ďaleko vyšší ako samotné základné imanie. A je to len tým, že si niekto niečo poriadne neprečíta. Takže je to veľa krát hlavne o tom dôslednom čítaní...
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

ďakujem krásne všetkým. a príjemný zvyšok dňa. MOOOOOC ste mi pomohli.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ak máme ZI 200 tis. a ZRF 20 tis. -už netvorím ZRF?
Idem spisovať zápisnicu z VZ, rozdelenie zisku a ostatné čís. údaje uvádzam v SK? ď
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

sybila3 Pozri príspevok
Ak máme ZI 200 tis. a ZRF 20 tis. -už netvorím ZRF?
Idem spisovať zápisnicu z VZ, rozdelenie zisku a ostatné čís. údaje uvádzam v SK? ď
Ak je stop RF 10%, tak už ho máš vytvorený a ďalej netvoríš.

Podľa môjho názoru VZ ide rozdeľovať zisk, ktorý je v účtovníctve na účte 431 (už v Eurách), preto si myslím, že číselné údaje by už mali byť v roku 2009 v Eurách.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Lenže ja tam rozpisujem N, V, HV-pred zdanením a po zdanení, zapl. daň a myslím, že to by malo byť v SK. Kto už posielal zápisnicu na súd a v sk alebo v eur?
Aj som si myslela, že ZRF tvorím len do výšky 10 % ZI, len pre istotu som si to chcela overiť. Zvýšim, len keby sa zvyšovalo ZI?
díky moc
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
Lenže ja tam rozpisujem N, V, HV-pred zdanením a po zdanení, zapl. daň a myslím, že to by malo byť v SK. Kto už posielal zápisnicu na súd a v sk alebo v eur?
Aj som si myslela, že ZRF tvorím len do výšky 10 % ZI, len pre istotu som si to chcela overiť. Zvýšim, len keby sa zvyšovalo ZI?
díky moc
TO, či uvádzaš sumy v SKK alebo v EUR závisí od toho, na aké obdobie sa príslušná suma vzťahuje. Napr. súvahu a výsledovku tvoríš k 31.12.2008, teda údaje v nej budú v SKK. Takisto aj čistý zisk vyjadríš v prvom rade v SKK. Rozdelenie zisku už bude ale v EUR, lebo to sa udeje už v roku 2009 - teda čistý zisk prepočítaš na EUR a sumu v EUR rozdelíš na príslušné účely. Daňové priznanie tiež vypĺňaš v SKK, lebo daň sa priznáva k 31.12.2009, ale prípadný nedoplatok už uhradíš v EUR, lebo ten sa uhrádza v roku 2009 a teraz už nemáme SKK.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Aj som to tak urobila, v SKK, rozdelenie zisku v SKK a prepočítala na €, idem to zabaliť a poslať. Prikladám DP, súvahu, výkaz ZaS, poznámky. Neviem, či aj potvrdenie o podaní DP?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ak to posielaš do zbierky listín, tak daňové priznanie netreba.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dobre, tak DP neposielam, pozerala som z min. roka, tam som posielala VZaS, súvahu, poznámky. dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

zaujímalo by ma, či treba odovzdávať zápisnicu aj z sročky, ktorá nepredukuje nič, má len ZI asi 1,500,000 Sk, nevidela som ešte papiere k nej, dotyčný si sám vypísal DP, neviem, či podával aj Vzas a súvahu, ale mal by tam mať aspoň nejaký BU, pokladňu, tak neviem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať