Zavrieť

Porady

Zápisnica valné zhromaždenie

Ahojte poraďáci,
prosím vás, nemáte nejaký vzor zápisnice z valného zhromaždenia, kde sú 2 konatelia? a spoločnosť funguje druhý rok.
Moc by ste mi pomohli.
Ďakujem krásne.
(hľadala som už na porade,ale bohužial som nič nenašla)
Usporiadat
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Economic Pozri príspevok
Rozhodnutie je len na Tebe. Môžeš napísať kľudne už sumu po zdanení...., môžeš tam vypísať aj sumu ktorá predstavuje prídel do RF.
ďakujem za odpoveď, a ešte podotázočka, ten RF sa tvorí zo sumy pred zdanením alebo po zdanení
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
jedná sa o účtovnú závierku, takže sa rieši účtovný výsledok hospodárenia.
DPPO je o inom. Samozrejme, že sa to dá rôzne kombinovať, hlavne pri riešení účtovnej versus daňovej straty, ale to je o inom. Drž sa na prvý raz účtovného VH a bude to v poriadku.
monikago Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď, a ešte podotázočka, ten RF sa tvorí zo sumy pred zdanením alebo po zdanení
ani pred, ani po..........ale účtovný, teda účet 431 k 1.1.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

KEJKA Pozri príspevok
ani pred, ani po..........ale účtovný, teda účet 431 k 1.1.

ďakujem

a ešte jedna otázočka, mám v účte nejaké pohľadávky voči spoločníkovi a môžem do tohto zápisu uviesť, že mi ich uhradí zo zisku?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
monikago Pozri príspevok
ďakujem

a ešte jedna otázočka, mám v účte nejaké pohľadávky voči spoločníkovi a môžem do tohto zápisu uviesť, že mi ich uhradí zo zisku?
prečo to tam chceš uvádzať?
ak máš pohľadávku a záväzok voči tej istej osobe, automaticky to musíš započítať.Nemôžeš mu vyplatiť podiel zo zisku a pohľadávku ďalej evidovať.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

hnedoočka Pozri príspevok
prečo to tam chceš uvádzať?
ak máš pohľadávku a záväzok voči tej istej osobe, automaticky to musíš započítať.Nemôžeš mu vyplatiť podiel zo zisku a pohľadávku ďalej evidovať.

podiel na zisku nevyplácame, zisk účtujem na účt 428, konateľ nepotrebuje vyplatiť, preto ma to napadlo, že či si to nemôžem cez ten zisk vyrovnať
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
monikago Pozri príspevok
podiel na zisku nevyplácame, zisk účtujem na účt 428, konateľ nepotrebuje vyplatiť, preto ma to napadlo, že či si to nemôžem cez ten zisk vyrovnať
ak zisk ostáva v spoločnosti ako nerozdelený, tak ním nemôžeš vyrovnať pohľadávku voči spoločníkovi.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

ďakujem za rady
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
monikago Pozri príspevok
podiel na zisku nevyplácame, zisk účtujem na účt 428, konateľ nepotrebuje vyplatiť, preto ma to napadlo, že či si to nemôžem cez ten zisk vyrovnať
ak má ten spoločník /dúfam, že konateľ je spoločník, lebo podiely patria spoločníkovi/ záväzky voči sro, tak treba navrhnúť rozdelenie zisku a potom záväzok z titulu podielu na zisku započítať s pohľadávkou voči nemu. Bez rozhodnutioa VZ to nejde.
Ale nie je namieste argument
..........zisk účtujem na účt 428, konateľ nepotrebuje vyplatiť............
asi potrebuje, ked nemá z čoho vrátiť.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Kejka, keď má spoločnosť v súvahe neuhradenú stratu MO aj nerozdelený zisk MO, môže sa spoločník rozhodnúť (jediný), že si napr. v roku 2011 vyplatí zisk z roku napr. 2007-2008? Má veľa prostriedkov v hotovosti a takýmto spôsobom by si ich vybral. Len neviem či nemá prednosť pokrytie straty MO.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prednosť má vykrytie štraty a tvorba rezervného fondu.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Takže konkrétne ak mám stratu (429) napr. 6tis a zisk (428) 7tis tak rozhodnutie spoločníka môže byť:
6 tis z účtu 428 preúčtuje na 429
1 tis si vyplatí v hotovosti ako dividendu.

Keďže ide o staré roky z tejto dividendy neplatí ani daň ani poistenie, však.
Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
záleží, aké staré roky zisk do r.2003 si zdaňuje príjemca-spoločník sám.
záleží koľko je v rezervnom fonde
podľa tvojho príkladu najskor treba min.5% zo 6000 dať do RF, potom uhradiť stratu - dá sa použiť aj starý RF a až zvyšok vyplatiť.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

SRO má za rok 2010 povinnosť auditu.

Musí valné zhromaždenie okrem schválenia účtov. závierky a rozdelenia HV za rok 2010 schváliť aj audítorskú správu a následne aj výročnú správu ?
Zatiaľ som to nikdy nerobila.

Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
audit.správa sa neschvaľuje, berie sa na vedomie.
Výročnú správu - tak tá by sa schvaľovať mohla,
nakoľko u nás je to všetko v jednom, tak sa osobitne s tým VZ nezaoberá.
Zo zákona je povinnosť schváliť RUZ.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ďakujem, Kejka
0 0
daduliena daduliena

daduliena je offline (nepripojený) daduliena

certik Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, keď je sro s dvomi spoločníkmi a na valnej hromade sa dohodli že zisk pripadne len jednému z nich môže to tak byť. V spoločenskej zmluve je napísané že o rozdelení zisku rozhodujú na VH a obaja s týmto rozdelením súhlasia.
Potrobvala by som VZ s rozdelenim zisku prave podla Vasej specifikacie - jednemu zo spolocnikov sro pripadne zisk. dakujem vopred
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať