Zavrieť

Porady

Správne ??? prosím poraďte...

Mám vystavenú FA na Slovensku v EUR, na nej je dátum vyhotovenia, splatnosti aj dodania 8.6.2005, táto FA je v dolnej časti vyjadrená v SKK kurzom NBS, no a otázka znie:

zaplatená bola 12.6.2005, ktorý dátumom mám prepočítať kurz..? sumou SKK na FA, alebo dátumom 12.6.2005, kedy sme ju zaplatili naozaj? Prosííííím o Vaše odpovede. ĎAkujem Vám všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Na zauctovanie by som pouzila kurz, kedy faktura prisla, resp. kedy som ju uctovala a na zaplatenie kurz, kedy bola prevedena uhrada. Pouzila by som kurz NBS. Kurzovy rozdiel bude takmer urcite.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    durisovad
    Na zauctovanie by som pouzila kurz, kedy faktura prisla, resp. kedy som ju uctovala a na zaplatenie kurz, kedy bola prevedena uhrada. Pouzila by som kurz NBS. Kurzovy rozdiel bude takmer urcite.
    ale ak by bol na výpise uvedený kurz banky, tak kurzom komerčnej banky..

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Na tuzemských fa. z cudzou menou by mal byť vždy uvedený kurz meny/Skk, no a aj základ dane a DPH v SKK i keď je fakturovaná napr. v EUR.
    Ja to robím tak, že ten kurz pri prijatí došlej fa. by mal byť kurz vystavenia fa/ v tvojom prípade 8.6./ a ako bolo už spomenuté, úhrada/12.6./ je kurzom v deň úhrady podľa NBS. No a samozrejme nezabudnúť na účtovanie kurzových rozdielov.

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    Napr. Vyhotovíš Fa 8.06.205 - suma 100,- EUR kurz NBS 38,- Sk 311/6..
    Zaplatia FA dňa 12.08.2005 - suma 100,- EUR kurz NBS 38,20. 221/311
    Tento rozdiel SK zaúčtuješ ako kurzový rozdiel. 311/663

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ďakujem Vám ste zlatí.., ale účtujem v jednoduchom účtovníctve.. tak ako to mám zaúčtovať tu? Hm? Ďakuuuujem

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Janette
    Ďakujem Vám ste zlatí.., ale účtujem v jednoduchom účtovníctve.. tak ako to mám zaúčtovať tu? Hm? Ďakuuuujem
    až k 31.12.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Janette
    Ďakujem Vám ste zlatí.., ale účtujem v jednoduchom účtovníctve.. tak ako to mám zaúčtovať tu? Hm? Ďakuuuujem
    V JÚ je to vždy o príjmoch a výdavkoch. Teda odpoveď od Zuzky je pre teba správna odpoveď.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    V knihe záväzkov dátum vystavenia - kurz NBS.
    Do peňažného denníka dátum úhrady - kurz NBS ak prišli v EUR, kurz komerčný vašej banky ak peniaze prišli v SK (skutočné peniaze). V knihe záväzkov sa len zápisom - kurzový rozdiel faktúra vynuluje.
    Snáď som to napísala zrozumiteľne.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ahojte, vidím, že Vás je tu ešte dosť,,, chodím sem len vo večerných hodinách.. prosím pozrite sa na moju otázku na začiatku... niekto odpísal, že k 31.12... ?? nie je to hlúposť? Poradíte? Ď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.