Zavrieť

Porady

Nafúknuté brucho

Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu...neviem, či je tu niekto, kto má podobný problém...ide o to, že napriek tomu, že sa snažím zdravo stravovať, jesť častejšie a menej, denne cvičím brušáky, dosť často mám nafúknuté brucho...najhoršie to býva po večeri...niekedy stačí, keď ostanem sedieť a napijem sa bublinkového nápoja a už mám kŕče...robí mi to problém najmä, keď sedíme s priateľmi niekde vonku dlhšie...o mesiac idem na jednu svadbu a bojím sa, aby som neskončila s kŕčmi...Nevie mi niekto poradiť na to niečo?

ĎAKUJEM
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Mala by si postupne sama zistiť, čo Ti spôsobuje nafukovanie (strukoviny, mliečne výrobky, niektoré druhy zeleniny/ovocia...). Aj bublinkové nápoje nafukujú.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Blankake Pozri príspevok
Mala by si postupne sama zistiť, čo Ti spôsobuje nafukovanie (strukoviny, mliečne výrobky, niektoré druhy zeleniny/ovocia...). Aj bublinkové nápoje nafukujú.
No viem o niektorých potravinách...problém je v tom, že niekedy nemusím ani nič yjesť...stačí, ak ostanem sedieť...koniec...už to ide...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
http://www.porada.sk/t11772-nafuknut...m-pomozte.html
http://www.porada.sk/t88326-nafuknute-brucho.html
Ak máte pocit, že trpíte práve týmto problémom, budete musieť pozorne sledovať všetko čo zjete i vypijete. Nadúvanie zhoršuje káva či čierny čaj hneď z rána na lačno, ale aj veľmi kyslé čaje. Ak si chcete dať na raňajky niečo horúce, vyberte si radšej bylinný čaj. Nemusíte si kupovať hneď nejaké špeciálne, postačí aj obyčajný zelený, alebo mätový.

Na vašom jedálničku by mali byť ľahko stráviteľné potraviny, predovšetkým ovocie. Dávajte si pozor na konzumáciu mäsa, jeho trávenie trvá nepomerne dlhšie. Okrem správnej voľby stravy pite veľa tekutín, nie však nárazovo, ale po troškách. Zabudnite na bublinkové nápoje všetkých druhov, a to hlavne sladké malinovky.

Bez soli
Vyhýbajte sa tiež prílišnému soleniu a soleným potravinám, pretože veľké množstvá sodíku viažu v tele vodu, a vy potom vyzeráte ako balón plný vody. Naopak, dôležité je prijímať draslík, ktorý vodu uvoľňuje. Nezanevrite na strukoviny, šošovica alebo fazuľa by sa z vášho jedálneho lístka nemali stratiť.

Rovnakú pozornosť akú venujete svojmu bruchu zvnútra, by ste mu mali venovať aj zvonku. Správne držanie tela a pevné brušné i chrbtové svaly sú základom pre pevné a ploché brucho. Tu prirodzene pomôže len pravidelné cvičenie. Brušné svaly môžete precvičovať v podstate neustále. Brušnú stenu môžete zaťahovať a uvoľňovať posediačky i v stoji.

Cvičiť, cvičiť, cvičiť
Posilňovať by ste ale nemali len brucho. Pozornosť treba venovať celému telu. Výborným cvikom sú tzv. sklápačky, vždy dbajte na to, aby ste cvik robili správne. Nezabúdajte precvičovať aj chrbát. Dobrá kondícia vám bude tiež len na osoh.

Prevencia je veľmi dôležitá. Dbajte na dostatok pohybu, na pravidelnú stolicu a nezabúdajte aj na konzumáciu mliečnych výrobkov a vlákniny. Zdravým trávením predídete nielen nadváhe, ale aj viacerým nepríjemným chorobám „na staré kolená“. Pri bolestiach si doprajte obklady a jemnú masáž brucha dlaňami v smere hodinových ručičiek.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

alla66 Pozri príspevok
http://www.porada.sk/t11772-nafuknut...m-pomozte.html
http://www.porada.sk/t88326-nafuknute-brucho.html
Ak máte pocit, že trpíte práve týmto problémom, budete musieť pozorne sledovať všetko čo zjete i vypijete. Nadúvanie zhoršuje káva či čierny čaj hneď z rána na lačno, ale aj veľmi kyslé čaje. Ak si chcete dať na raňajky niečo horúce, vyberte si radšej bylinný čaj. Nemusíte si kupovať hneď nejaké špeciálne, postačí aj obyčajný zelený, alebo mätový.

Na vašom jedálničku by mali byť ľahko stráviteľné potraviny, predovšetkým ovocie. Dávajte si pozor na konzumáciu mäsa, jeho trávenie trvá nepomerne dlhšie. Okrem správnej voľby stravy pite veľa tekutín, nie však nárazovo, ale po troškách. Zabudnite na bublinkové nápoje všetkých druhov, a to hlavne sladké malinovky.

Bez soli
Vyhýbajte sa tiež prílišnému soleniu a soleným potravinám, pretože veľké množstvá sodíku viažu v tele vodu, a vy potom vyzeráte ako balón plný vody. Naopak, dôležité je prijímať draslík, ktorý vodu uvoľňuje. Nezanevrite na strukoviny, šošovica alebo fazuľa by sa z vášho jedálneho lístka nemali stratiť.

Rovnakú pozornosť akú venujete svojmu bruchu zvnútra, by ste mu mali venovať aj zvonku. Správne držanie tela a pevné brušné i chrbtové svaly sú základom pre pevné a ploché brucho. Tu prirodzene pomôže len pravidelné cvičenie. Brušné svaly môžete precvičovať v podstate neustále. Brušnú stenu môžete zaťahovať a uvoľňovať posediačky i v stoji.

Cvičiť, cvičiť, cvičiť
Posilňovať by ste ale nemali len brucho. Pozornosť treba venovať celému telu. Výborným cvikom sú tzv. sklápačky, vždy dbajte na to, aby ste cvik robili správne. Nezabúdajte precvičovať aj chrbát. Dobrá kondícia vám bude tiež len na osoh.

Prevencia je veľmi dôležitá. Dbajte na dostatok pohybu, na pravidelnú stolicu a nezabúdajte aj na konzumáciu mliečnych výrobkov a vlákniny. Zdravým trávením predídete nielen nadváhe, ale aj viacerým nepríjemným chorobám „na staré kolená“. Pri bolestiach si doprajte obklady a jemnú masáž brucha dlaňami v smere hodinových ručičiek.
No a to som nevedela...ja ráno začínam čierným čajom a navýše s citrónom...milujem ho...ale neviem, či to má súvis...lebo hovorím, chytá ma to večer...Cvičím každý druhý deň Pilates, jogu a denne brušáky...takisto pijem acidko, jem buď activiu alebo nejaký probiotický jogurt...kúpila som si aj probiotiká v tabletkách...inak problémy nemám...nechápem to...mám vážne obavy pred tou svadbou...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

moju sestru strašne nafukuje z mlieka, kyslej smotany, jabĺk...a tuším hovorila, že aj z chleba
Myslím, že je aj dôležité, kedy ktoré potraviny ješ...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Kúp si v lekárni Espumisan
Poznám ten blbý pocit, nič iné tak nepomáha, ako práve Espumisan.
Nechcem robiť reklamu, ak máte pocit, že existuje dačo podobné/lepšie/náhrada, kľudne napíšte, zatiaľ nič iné nepomohlo.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Odporúča sa popíjať čistú vodu s niekoľkými kvapkami nesladeného koncentrátu aloe vera, zelený čaj so zázvorom alebo púpavový čaj, ktorý je prírodným diuretikom.

V prípade žien sú samostatnou kapitolou nadúvania hormóny – predovšetkým progesterón (v spojení s predmenštruačným syndrómom), ako aj užívanie hormonálnej antikoncepcie a kŕče tíšiaceho ibuprofénu.

K odľahčeniu nafúknutého brucha a zároveň k prevencii nadúvania patria aj dlhé prechádzky. Výhodou je, že nevyžadujú nijakú prípravu ani vybavenie, stačí sa len zdvihnúť a ísť...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Nafukovanie môže spôsobiť aj prekyslenie organizmu. Pripájam knihu o kyselinách a zásadách v organizme.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Blankake Pozri príspevok
moju sestru strašne nafukuje z mlieka, kyslej smotany, jabĺk...a tuším hovorila, že aj z chleba
Myslím, že je aj dôležité, kedy ktoré potraviny ješ...
Na biele domáce pečivo zabudni a radšej si priprav celozrnný chlebík so zeleninovou oblohou.

Pozor, ak si vlákninu dávkujete ako potravinový doplnok. Pokiaľ prekročíte doporučené množstvo alebo ju nezapijete dostatkom tekutín, naduje vás z nej ešte viac.

Čajmi proti nadúvaniu
Osvedčí sa vám mätový či feniklový. Vynikajúcim prostriedkom je tiež vývar z ďumbiera, známy svojimi pozitívnymi účinkami na zažívanie. Pripravíte si ho z lyžičky nastrúhaného čerstvého ďumbierového koreňa, zaliatej pol litrom vriacej vody. Po dvadsiatich minútach lúhovania môžete popíjať. Pre chuť sa odporúča pridať troška medu.

Iným tradičným liekom proti nadúvaniu je kombinácia rasce, anízu a feniklu. Z každého odsypte do šálky po 15 gramov, zalejte 2,5 dl vriacej vody a po desiatich minútach lúhovania vypite.

Po jogurte sa vám uľaví
Častou príčinou okrúhleho bruška sú rozkladné procesy v črevách, za ktoré môžu hnilobné baktérie, narúšajúce prirodzenú rovnováhu. S týmto vám pomôžu probiotiká. Či už v podobe lekárenských preparátov alebo v prírodnej forme. Do tela ich dostanete spolu s nesladenými jogurtmi s obsahom živých probiotických kultúr.

Maskujeme bruško
Keď ženu trápi nafúknuté brucho, hneď sa cíti menej príťažlivo. Vyvarujte sa teda všetkému, čo by ho zbytočne pripomínalo. Nechajte v skrini tesné oblečenie, ale aj sťahujúcu spodnú bielizeň, aspoň pokiaľ sa nechystáte do spoločnosti. V prvom by ste zbytočne na brucho upozornili a druhé zas vyvoláva nepríjemné pocity tlačenia. Netlačte na roztiahnutý žalúdok, radšej na pár dní stavte na pohodlné tuniky, šaty alebo topy s voľným pásom.

Hlavne žiaden stres
Ak vás umárajú starosti, nájdite uvoľnenie v joge, relaxačných cvičeniach alebo hoci aj v obyčajnej prechádzke. Nafúknuté bruško ide ruka v ruke s emocionálnym stresom, preto je také dôležité byť v pohode a tiež v pohybe.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Rozalka Pozri príspevok
Kúp si v lekárni Espumisan
Poznám ten blbý pocit, nič iné tak nepomáha, ako práve Espumisan.
Nechcem robiť reklamu, ak máte pocit, že existuje dačo podobné/lepšie/náhrada, kľudne napíšte, zatiaľ nič iné nepomohlo.

Áno, Espumisan som skúšala a yatiaľ to zaabralo...ale ešte som neskúšala, či by to zabralo aj keď už kŕčee sú...to je dobré len ako prevencia, nie?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ďakujem všetkým za odpovede, ste zlaté
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

syrik, ak máš s tým trávením problémy už dlhšie, mohla by si skúsiť nejakú očistnú kúru a zistiť, či nemáš prekyslený organizmus. V príspevku č. 9 som priložila súbor o odkyslení organizmu (ktoré potraviny a nápoje prekysľujú náš organizmus a ktoré sú naopak vhodné - teda s prevahou zásad alebo neutrálne).
A treba hlavne piť veľa obyčajnej vody... čo ja tiež nie veľmi dodržiavam.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mne na toto pomáhal piť aktimel. a potom bolo v poriadku.alebo skús viac vlákniny dať do stravy
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dlhšie som mala problémy s nadúvaním, nevedela som prísť na to z akého jedla, skúšala som aktimel, vlákninu,očisťujúce kúry, atď. a nič. Až som si jedného dňa uvedomila, že najviac nafúknuté brucho mám po športe. Takže to asi nebude žalúdkom a črevami, predpokladám, že to bude nejaký problém so slezinou. (Teraz si po športe zapálim telovú sviečku a vyzerá, že je to lepšie).
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

A čo Vám zaberá v prípade, ak už máte kŕče...a ste niekde na oslave alebo tak...?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

syrik Pozri príspevok
A čo Vám zaberá v prípade, ak už máte kŕče...a ste niekde na oslave alebo tak...?
Na kŕče (aj proti nadúvaniu) pomáha mätový čaj. Ale ak máš tie kŕče často, stálo by za to navštíviť lekára...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mätový čaj je skvelý, ale pozor! je návykový.
Espumisan si dávam aj vtedy, keď už "levitujem" nafúknutá, vtedy si dám 2-3, pomôže.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Rozalka Pozri príspevok
Mätový čaj je skvelý, ale pozor! je návykový.
Espumisan si dávam aj vtedy, keď už "levitujem" nafúknutá, vtedy si dám 2-3, pomôže.

..aj ja často levitúvam...
Hlavne vtedy, keď mám nepravidelnú stravu, respektíve nalačno z domu odchádzam, v práci do seba nič nedám a potom keď si dám doma konečne po celom dni do úst niečo, tak sa napapám do samého zlevitovania a nie a nie spľasnúť...
Ach jaj, treba mi zmeniť životný štýl a asi v tom nebudem sama.
0 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Rozalka Pozri príspevok
Mätový čaj je skvelý, ale pozor! je návykový.
Espumisan si dávam aj vtedy, keď už "levitujem" nafúknutá, vtedy si dám 2-3, pomôže.
Pre malé detičky a ich boľavú brušnú koliku je určený SAB SIMPLEX a ten môžu užívať aj dospelý - na príbalovom letáku je presné dávkovanie podľa veku. Mne po malom chlapčekovi ostalo ešte pol fľaštičky tohto lieku a už som to 2x využila, keď ma to chytlo - pomohlo. Našťastie, nemávam tento problém často - naposledy po špagetách s kečupom Raz som to ponúkla aj otcovi, ktorý mal kŕče a tiež sa mu rýchlo uľavilo Nie je to ani príliš drahé - za "éry" Sk to stálo do 150,- Sk... a máš to na dlhšie..... "kdyby něco"...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
syrik Pozri príspevok
A čo Vám zaberá v prípade, ak už máte kŕče...a ste niekde na oslave alebo tak...?
rodičia si na to kúpia horec. dajú si vyluhovať koreň horca do alkoholu a potom si dajú štamprlík a je im dobre. len je to veľmi horké
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať