Zavrieť

Porady

Generálka motora - prosím poraďte

Mam taký menší problém:
V dôsledku fyzickej likvidácie sme odhlásili nákladný automobil.
Urobila som si len protokol o vyradení, ZC bola 0,-- Sk.
Teraz mi prišla faktúra za generálnu opravu motora v hodnote 100 000,-- Sk Potom som zistila, že tento motor sa ide dať do druhej ávie.
Neviem, čo s tým, môžete mi poradiť?
Mala som takéto nápady, ale...
1. Normálne si ho dať na sklad (112) v hodnote 100 000 Sk, a potom pri prehodení do auta do spotreba 501/112, ale neviem, či v takej vysokej sume môže byť na zásobách, či to už nie je majetok, ale aký?
2. Urobiť si dodatočne zápis o likvidácii vozidla, kde si zvolím komisiu, ktorá mi ocení všetky náhradné diely(hoci sa spotreboval len motor, ostatné záhadne zmizlo ),dať si na sklad(112)motor v nejakej ocenenej sum a generálku dať potom na opravu (511 - 100 000 Sk)a motor do spotreby(501 - ocenenie)
3. Dať to všetko na opravu auta, do ktorého ide ten motor, ale auto je ešte stále majetkom leasingovej spoločnosti - čiže pýtať súhlas, a osobitne technicky zhodnotiť?
Skrátka mám v tom hokej Možno sa tým skúsenejším bude moja otázka zdať banálna, ale robím len necelý rok účtovníčku - rovno zo školy a zákony si čítam maximálne večer, ale i tak niektorým nerozumiem(
Vopred ďakujem všetkým, čo poradia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Popísala si toho strašne veľa,nerozumiem,prečo chcete meniť motor v novej Avii za starý a ak ste za starý zaplatili 100000,- musí to byť technické zhodnotenie novej a starú vyradiť.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Generálna oprava motora je oprava. Zúčtovala by som to na 511AU/321AU. Predsa aj bežné opravy účtuješ do nákladov a od leas. spoločnosti si nepýtate súhlas.To je určite v podmienkach leas.zmluvy. Auto na podnikanie využívate vy.

    Iveta20 je offline (nepripojený) Iveta20

    Iveta20
    Takže ešte raz:
    Na jednej Avii(A) sa zadrhol motor. Avia sa dala do opravy (3. mesiac)a teraz som si vsimla, ze na fakture je aj novy motor - 139 000 + jeho oprava +nejake sluzby. Toto vsetko sa dalo na 511AE. Z tohoto auta(A)teda ostal nejaky zadrety motor. Lenze ja ho nemam nikde evidovany, ani na skladovej karte(
    V 4. mesiaci prisla fa na generálku motora 36 972 Sk+9000 servisne prace. Ako som zistila, tak to bola generalka motora, ktory bol z auta (A). Fakturu som zauctovala takto: 36 972 na 112AE, 9000 518AE. Nasledne som na motor vytvorila skladovu kartu v hodnote tych 36 972 Sk.
    V 6. mesiaci zase vodic zadrhol motor na inom aute(B). Takze sa daval novy motor, resp. motor z auta (A). Fa som zauctovala na 511AE a zaroven som dala motor prec zo skladovej karty 501AE/112AE v sume 36 972 Sk.
    Lenze zas ostal motor z auta(B) a teraz mi prisla fa za generalku tohoto motora na 114 000 Sk. A ako som sa dozvedela od mechanika ide sa prehodit do auta (A), cize zase mi ostane fungl motor.
    Skratka som z toho total magor(nechapem preco sa prehodi dobry motor, ale co uz. Poradte mi prosim, co mam robit s tym motorom(B). Tu fakturu na 114 000 zauctovat na 112AE 100 000,-- motor a dat ho v tejto sume na kartu a 14 000 na 518AE servisne prace a potom ked sa bude prehadzovat tak 501/112 100 000? A motor co ostane z auta (A)dat na sklad - v akej cene?

    Generálka motora - prosím poraďte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.