Zavrieť

Porady

Dorubenie dane

Ahojte, dnes sa mi ohlásil jeden "tiežklient", ktorý dostal dorubenie dane:daň z príjmu aj DPH. Nie je tam však žiadna pokuta ani nič naviac. Nemáte s takýmto niečim skúsenosti - príde ešte ďalší platobný výmer na pokutu alebo penále, lebo podľa mňa by tam mala byť nejaká pokuta alebo penále nie? Večer sa mi má ozvať tak "chcem byť múdra". Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kojur je offline (nepripojený) kojur

    kojur
    Pokuta sa tiež vyrúbi - zák.č.511/1992 Zb. o správe daní
    § 35

    Správne delikty

    (1) Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a

    a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,

    b) dane alebo rozdielu dane určenej dohodou medzi daňovým subjektom a správcom dane (§ 29 ods. 5),

    c) dane alebo rozdielu dane určenej správcom dane podľa pomôcok (§ 29 ods. 6),

    d) kladného rozdielu medzi vlastnou daňovou povinnosťou11ac) zistenou správcom dane a vlastnou daňovou povinnosťou11ac) uvedenou v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní,

    e) kladného rozdielu medzi nadmerným odpočtom11ad) uvedeným v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní a nadmerným odpočtom11ad) zisteným správcom dane,

    f) súčtu vlastnej daňovej povinnosti11ac) zistenej správcom dane a nadmerného odpočtu11ad) uvedeného v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní,

    g) kladného rozdielu medzi uplatneným vrátením dane v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v žiadosti o vrátenie dane, alebo v dodatočnej žiadosti a nižšou daňou zistenou správcom dane podľa osobitného zákona,1b)

    h) kladného rozdielu medzi daňou, ktorá mala byť podľa osobitného zákona6ec) zaplatená bez podania daňového priznania alebo hlásenia, zistenou správcom dane a daňou, ktorá bola zaplatená podľa osobitného zákona6ec) bez podania daňového priznania alebo hlásenia,

    i) dane zistenej správcom dane, ktorá mala byť podľa osobitných zákonov11ab) zaplatená bez podania daňového priznania

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pepa
    Ahojte, dnes sa mi ohlásil jeden "tiežklient", ktorý dostal dorubenie dane:daň z príjmu aj DPH. Nie je tam však žiadna pokuta ani nič naviac. Nemáte s takýmto niečim skúsenosti - príde ešte ďalší platobný výmer na pokutu alebo penále, lebo podľa mňa by tam mala byť nejaká pokuta alebo penále nie? Večer sa mi má ozvať tak "chcem byť múdra". Ďakujem.
    To má za ktorý rok ?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Ty brďo, dostala som do rúk ten placák, pretočili sa mi oči....... no to snáď nie je ani pravda, koľko to je sa mi nedá ani napísať. Ale uvediem napr. ak má dorub dane - daň z príjmu napr. 100 tis. za rok 2002 a 100 tis. za rok 2003, DPH - sumárne /I.II.III.IV.Q.2002, I.II.Q 2003/ 100 tis. koľko môže byť zhruba pokuta a penále - tak "bajočko". No to keby sa stalo takéto čosi mne "mohla by som si to hodiť".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.