Zavrieť

Porady

daňová kontrola

UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
Usporiadat
MONT ZV MONT ZV

MONT ZV je offline (nepripojený) MONT ZV

[QUOTE=MONT ZV]Daňová kontrola vyžadovala k vystaveným pokladničným príjmovým dokladom (pri oprave-službe na počkanie urobíme fa a za platbu v hotovosti vystavíme PD - stáli zákazníci platia na BÚ) aj výdavkový a očíslovaný PD od odberateľa. Opravený, prípr. vyrobený dielec však väčšinou príde prevziať šofér príp. mechanik odberateľa len s peniazmi. Daňová kontrola nám doporučila vypýtať si výdavkový PD následným písomným vyzvaním odberateľa. Nie je to prehnaná požiadavka, pre nás
je podstatná úhrada ?!
Naposledy upravil MONT ZV : 04.08.05 at 09:55
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

[QUOTE=MONT ZV]
MONT ZV
Daňová kontrola vyžadovala k vystaveným pokladničným príjmovým dokladom (pri oprave-službe na počkanie urobíme fa a za platbu v hotovosti vystavíme PD - stáli zákazníci platia na BÚ) aj výdavkový a očíslovaný PD od odberateľa. Opravený, prípr. vyrobený dielec však väčšinou príde prevziať šofér príp. mechanik odberateľa len s peniazmi. Daňová kontrola nám doporučila vypýtať si výdavkový PD následným písomným vyzvaním odberateľa. Nie je to prehnaná požiadavka, pre nás
je podstatná úhrada ?!
Odberaťel vystavuje VPD, /musí mať doklad o svojom výdaji z pokladne/ a ten sa pripája k Vášmu PPD. Požiadavka DÚ je v tomto prípade podľa mňa oprávnená.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Píšeš, že "doporučila". Ešteže tak. Ja to vidím ako "buzeráciu". Odberateľ vystavuje VPD, ale čo ma je do jeho pokladne. Veď peniaze z pokladne vydávam aj pri nákupe niečoho kde je vystavený doklad z ERP a nie faktúra. Čo v tom prípade? Má každému dodávateľovi /pri ERP/ preukazovať vybratie peňazí z pokladne?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Erika myslím, že máš aj pravdu, že skôr ide o buzeráciu i keď v skutočnosti aj odberateľ si vystaví ten VPD, trošku sa divím, lebo keď ide o príjem, tak o čo vlastne ide? Nekrátiš si predsa dane. Ale to záleži asi od kontrolóra a keď je pedant, tak to môže vyžadovať a nemáš dôvod mu odporovať, lebo naozaj by tam mal byť doložený aby to bolo komplet.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa
Píšeš, že "doporučila". Ešteže tak. Ja to vidím ako "buzeráciu". Odberateľ vystavuje VPD, ale čo ma je do jeho pokladne. Veď peniaze z pokladne vydávam aj pri nákupe niečoho kde je vystavený doklad z ERP a nie faktúra. Čo v tom prípade? Má každému dodávateľovi /pri ERP/ preukazovať vybratie peňazí z pokladne?
Som veľký nepriateľ byrokracie, ale tento prípad za buzeráciu nepovažujem. V prípade nákupu je ten VPD práve bločik z ERP. Teba je do Tvojej pokladne /a nie do odberateľovej/ a máš tým VPD potvrdené, že si peniaze naozaj vydal. Viem, že budeš namietať, veď príjem si zdaním tak čo?.... Ale príjem sa dá znížiť nákladmi a peniaze z pokladne treba tiež niekedy dostať že?...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

[QUOTE=MONT ZV]
MONT ZV
Daňová kontrola vyžadovala k vystaveným pokladničným príjmovým dokladom (pri oprave-službe na počkanie urobíme fa a za platbu v hotovosti vystavíme PD - stáli zákazníci platia na BÚ) aj výdavkový a očíslovaný PD od odberateľa. Opravený, prípr. vyrobený dielec však väčšinou príde prevziať šofér príp. mechanik odberateľa len s peniazmi. Daňová kontrola nám doporučila vypýtať si výdavkový PD následným písomným vyzvaním odberateľa. Nie je to prehnaná požiadavka, pre nás
je podstatná úhrada ?!
Prepáčte, ale ja s týmto nemôžem súhlasiť. Predsa ja ako poskytovateľ služby príjmem od zákazníka úhradu, mňa vôbec nezaujíma čo s potvrdenkou (kópiou PPD) zákazník urobí. Neskúmam, či Ferko Mrkvička je SZČO a či si doklad dal do účtovníctva...
Možno by to pre daň. kontrolu bolo dobré, ale žiadny predpis to neukladá za povinnosť.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Načo by mi bol pri mojom PPD VPD odberateľa. To sa nedá ani technicky. Niekto dostane zálohu v hotovosti na rôzne nákupy a čo bude každému dodávateľovi dávať VPD na túto zálohu? Pôjdem na nákup do Metra a tam dám pri pokladni môj VPD? Zlaté oči! Čistá buzerácia - a opora v zákone ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liba2
Prepáčte, ale ja s týmto nemôžem súhlasiť. Predsa ja ako poskytovateľ služby príjmem od zákazníka úhradu, mňa vôbec nezaujíma čo s potvrdenkou (kópiou PPD) zákazník urobí. Neskúmam, či Ferko Mrkvička je SZČO a či si doklad dal do účtovníctva...
Možno by to pre daň. kontrolu bolo dobré, ale žiadny predpis to neukladá za povinnosť.
Tu nejde len o kontrolu príjmov a výdajov, resp. nákladov a výnosov , ale aj o kontrolu toku finančných prostriedkov. To , či Fero Mrkvička potvrdenku zahodí Ťa naozaj nemusí zaujímať, ale musí Ťa zaujímať dôkaz o vydaní peňazí z Tvojej pokladne.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

evina
Som veľký nepriateľ byrokracie, ale tento prípad za buzeráciu nepovažujem. V prípade nákupu je ten VPD práve bločik z ERP. Teba je do Tvojej pokladne /a nie do odberateľovej/ a máš tým VPD potvrdené, že si peniaze naozaj vydal. Viem, že budeš namietať, veď príjem si zdaním tak čo?.... Ale príjem sa dá znížiť nákladmi a peniaze z pokladne treba tiež niekedy dostať že?...
Oni nepýtajú jeho VPD, to je jasné ,že by ich mal mať. Kontrolóri chcú VPD od jeho odberateľov.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Mont ZV, ale písomne vám to asi neuložila, že.......................
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Evinka, dobre si to napísala, namietam. No nech skúsi kontrolór - nech je aj pedant na en-tú, pýtať odo mňa pri mojich vystavených faktúrach VPD odberateľa. A čo ak robím pre súkromnú osobu /občana - nepodnikateľa/ čo vtedy pripojím k faktúre? VPD, že si vybral peniaze z peňaženky. No kontrolóri na mňa!!!!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

evina
Tu nejde len o kontrolu príjmov a výdajov, resp. nákladov a výnosov , ale aj o kontrolu toku finančných prostriedkov. To , či Fero Mrkvička potvrdenku zahodí Ťa naozaj nemusí zaujímať, ale musí Ťa zaujímať dôkaz o vydaní peňazí z Tvojej pokladne.
Ale veď v príspevku MONT ZV sa hovorí o príjme peňazí do pokladne, nie o výdaji. Ja svojim podpisom potvrdím, že som prevzala. Prečo to mám ešte podoprieť výdavkovým dokladom zákazníka?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

evina
Tu nejde len o kontrolu príjmov a výdajov, resp. nákladov a výnosov , ale aj o kontrolu toku finančných prostriedkov. To , či Fero Mrkvička potvrdenku zahodí Ťa naozaj nemusí zaujímať, ale musí Ťa zaujímať dôkaz o vydaní peňazí z Tvojej pokladne.
Evinka to nie je výdaj peňazí z mojej pokladne ale príjem peňazí do mojej pokladne.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka
Oni nepýtajú jeho VPD, to je jasné ,že by ich mal mať. Kontrolóri chcú VPD od jeho odberateľov.
Pochopila som veľmi dobre koho VPD chcú a tak aj odpovedám
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chápem túžbu mať VPD môjho odberateľa iba v prípade, že si s obchodným partnerom namiesto zápočtu faktúr vzájomne "akože v hotovosti" zaplatíme svoje záväzky. V tom prípade vystavím svoje PPD a VPD dvojmo, on tak isto.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

V moje prvej odpovedi som napísala prečo k PPD dať i VPD odberateľa. V ďalšom som reagovala na iné príspevky, ale asi som sa nie dosť dobre vyjadrila, keď máte pocit, že som nepochopila, že v otázke je uvedený príjem do pokladne. Takže ešte raz ak prííjmem do svojej pokladne úhradu za faktúru v hotovosti, podľa mňa má byť k nej priložený aj výdavkový doklad odberateľa a naopak,ak vydám z pokladne peniaze na úhradu faktúry v hotovosti má byť k môjmu VPD priložený PPD dodávateľa, aby bol jasne skontrolovateľný tok finančných prostriedkov, ide o preukazateľnosť ... To je môj názor a ja to tak robím.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evina , hovoríš niečo . Mám klienta , ktorý keď mi hradí faktúru ku ktorej dostane odo mňa PPD , tak mi hneď aj predloží jeho VPD , aby som podpísala prevzatie financií . Je to ojedinelý prípad z radu mojich obchod.partnerov , ale tento je taký dôsledný práve preto , lebo to žiadala od neho daňová kontrola .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita5
Evina , hovoríš niečo . Mám klienta , ktorý keď mi hradí faktúru ku ktorej dostane odo mňa PPD , tak mi hneď aj predloží jeho VPD , aby som podpísala prevzatie financií . Je to ojedinelý prípad z radu mojich obchod.partnerov , ale tento je taký dôsledný práve preto , lebo to žiadala od neho daňová kontrola .
Ja som práve prekvapená, lebo čo mám ja klientov tak Tí majú takúto kombináciu VPD a PPD bez problémov, takže ...

Zita len trošku som nerozumela vete Evina, hovoríš niečo... nemalo tam ešte niečo byť vsunuté?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Predsa napr. keď by som ja ako občan išla do opravovne, ktorú má MONT ZV, tak by mi zrejme tiež dali faktúru a vystavili príjmový doklad (predpokladám, že je to kvôli ERP?). Ja nevystavujem nijaký výdavkový doklad. Tak čo včuľ?
A vôbec si myslím, že je to nesprávne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
evina
Ja som práve prekvapená, lebo čo mám ja klientov tak Tí majú takúto kombináciu VPD a PPD bez problémov, takže ...

Zita len trošku som nerozumela vete Evina, hovoríš niečo... nemalo tam ešte niečo byť vsunuté?
Já som Ti dala za pravdu - je to tak ako si písala . V tej vete nič nechýbalo , já skutočne som to myslela , tak ako som písala , že hovoríš niečo.. / akože máš pravdu / tie doklady proste v tom účte musia byť , a keď nie tak kontrolór má právo chýbajúce VPD resp. PPD žiadať od podnikateľského subjektu a ten to musí doložiť . Preukazujeme tým skutočne jednak príjem a výdaj peňazí .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať