Zavrieť

Porady

Mzda mesačná časová

Vedeli by ste mi niekto vysvetlit aka je to mzda: Mzda mesačná časová? Je to zmluvny plat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    nikulik
    Vedeli by ste mi niekto vysvetlit aka je to mzda: Mzda mesačná časová? Je to zmluvny plat?
    Dá sa to aj tak povedať. Mesačná mzda je vyjadrená v nejakej finančnej hodnote za mesiac. /t.j. nie za hodinu práce - pri hodinovej časovej mzde, ani za nejakú jednotku - pri úkolovej mzde/
    Naposledy upravil Maňaska : 09.08.05 at 07:39

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    To znamena ze ked v juli bolo 20 pracovnych dni + 1 den sviatok, tak ja 21 dni, alebo dam 20 a jeden sviatok??

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    nikulik
    To znamena ze ked v juli bolo 20 pracovnych dni + 1 den sviatok, tak ja 21 dni, alebo dam 20 a jeden sviatok??
    dáš odpracovaných 21 dní a výšku mesačnej mzdy - u teba toho zmluvného platu.

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    nikulik
    To znamena ze ked v juli bolo 20 pracovnych dni + 1 den sviatok, tak ja 21 dni, alebo dam 20 a jeden sviatok??
    Neviem čo poterbuješ ,ale skúsim ,keď máš zamestnanca z mesačnou mzdou
    tak v 07/05 bude 20dní + 1 deň sviatok pričom sviatok nebude vykazovaný ako náhrada ale bude vykazovaný na výplatnej páske tak ako keby v ten deň pracoval , keď máš zamestnanca z hod.mzdou tak 20dní +1 deň sviatok pričom sviatok bude vykazovanýna výplatnej páske ako náhrada na 3Q/05 . Tak mi robí môj soft ale pozri či máš nastanenú v mzdových údajoch alebo niekde správny druh mzdy.
    Naposledy upravil Alllena : 09.08.05 at 09:18

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    takze 21 dni, a ako je to napriklad s dovolenkou alebo prekazkou v praci, davam to tam alebo tiez nie?

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    nikulik
    takze 21 dni, a ako je to napriklad s dovolenkou alebo prekazkou v praci, davam to tam alebo tiez nie?
    mali by to byť dni náhrad - ale závisí to od softvéru, ktorý používaš. /môže sa to zobrazovať zvlášť za dovolenku, zvlášť za prekážky v práci, alebo sa to môže zobrazovať ako neodpracované dni. V každom prípade, to treba oddeliť od dní, ktoré zamestnanec odpracoval./

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Sviatok sa pocita ako keby ten den pracoval cize mu to nerozdelim ako normalnemu zamestnancovi s casovou mzdou, no a preto som chcela vediet ako je to s dovolenkou alebo so sviatkom, moj soft ma pusti ak tam dam aj sviatok osobitne tak preto sa pytam, a onedlho budeme mat celozávodnú dovolenku.


    Alllena, presne to som potrebovala.
    A Lucy, dakujem za §, nevedela som ze to je napisane aj ZP.Skusim pozriet aj dovolenku napriklad.
    Dakujem Vam vsetkym

    Mzda mesačná časová

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.