Zavrieť

Porady

Zdaňovanie príjmov SVB

SVB si z fondu opráv platí stavebné sporenie . Okrem príjmu z úrokov, z ktorého je daň vybratá zrážkou §43 odst. 6 zákona o dani z príjmov a tým aj daňová povinnosť splnená , plynie príjem zo štátnej prémie . Z tej je taktiež daň vybratá zrážkou. Mám štátnu prémiu brať ako príjem z úrokov na bežných účtoch , vkladových (termínovaných ) účtoch. Alebo ako ostatný príjem. Mám podať daňové priznanie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Kordošová Pozri príspevok
    SVB si z fondu opráv platí stavebné sporenie . Okrem príjmu z úrokov, z ktorého je daň vybratá zrážkou §43 odst. 6 zákona o dani z príjmov a tým aj daňová povinnosť splnená , plynie príjem zo štátnej prémie . Z tej je taktiež daň vybratá zrážkou. Mám štátnu prémiu brať ako príjem z úrokov na bežných účtoch , vkladových (termínovaných ) účtoch. Alebo ako ostatný príjem. Mám podať daňové priznanie ?
    štátna prémia na stavebnom sporení spadá do rovnakej kategorie ako samotné úroky. § 43 ods. 3 písm. a) zákona o dani z príjmov. Takže to posudzujete rovnako ako samotné úroky a neziskovky ak majú len príjem, ktorý podlieha zrážkovej dani daňové priznanie nemusíte podávať (§41 zákona o dani z príjmov)
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 18.08.09 at 08:54

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Kordošová Pozri príspevok
    SVB si z fondu opráv platí stavebné sporenie . Okrem príjmu z úrokov, z ktorého je daň vybratá zrážkou §43 odst. 6 zákona o dani z príjmov a tým aj daňová povinnosť splnená , plynie príjem zo štátnej prémie . Z tej je taktiež daň vybratá zrážkou. skutočne je zo štátnej prémie vybratá daň? štátna prémia sa nezdaňuje... Mám štátnu prémiu brať ako príjem z úrokov na bežných účtoch , vkladových (termínovaných ) účtoch. Alebo ako ostatný príjem. Mám podať daňové priznanie ?
    štátna prémia sa nezdaňuje, zdaňujú sa úroky ako také, ale samotná št. prémia nie
    človiečik Vladimír Ozimý
    Kordošová Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa správne je to Eurobonus , nie štátna prémia.Eurobonus je zdanený.
    priznám sa že ja som to neriešil ja som si prečítal že zrážková daň ...pravda je taká a Heni má pravdu...§ 43 rieši len úroky nie štátnu prémiu. tak beriem späť...

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Kordošová Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa správne je to Eurobonus , nie štátna prémia.Eurobonus je zdanený.
    v prípade eurobonusu by som uvažovala tak, ako o úrokoch.
    teda, že je to príjem do fondu opráv a zrazenú zrážkovú daň by som považovala za vysporiadanú...

    Zdaňovanie príjmov SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.