Zavrieť

Porady

základné imanie

Prosim poradte mi, je základné imanie súčasťou riadnej účtovnej závierky spoločnosti???? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    silvia23
    Prosim poradte mi, je základné imanie súčasťou riadnej účtovnej závierky spoločnosti???? ďakujem.
    Áno, je súčasťou riadnej účtovnej uzávierky.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Účtovná závierka v sústave PÚ obsahuje tieto súčasti : súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky. Účet 411 - Základné imanie sa vykazuje v súvahe.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Johanka
    Účtovná závierka v sústave PÚ obsahuje tieto súčasti : súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky. Účet 411 - Základné imanie sa vykazuje v súvahe.
    doplním k tomu, že tí, ktorí ju musia mať overenú audítorom aj cash flow
    MM

    Pavol_Kr je offline (nepripojený) Pavol_Kr

    Pavol_Kr
    Tweety ja viem o tom že už od roku 2004 nie sú len poznámky prílohou k DP ale aj cash flow. A po uzávierke a vyhotovení DP sa prílohy okrem DP dávajú na OS na zverejnenie. Vraj povinne všetky PO. Alebo sa mýlim ??? Opravte ma ak ano.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pavol_Kr
    Tweety ja viem o tom že už od roku 2004 nie sú len poznámky prílohou k DP ale aj cash flow. A po uzávierke a vyhotovení DP sa prílohy okrem DP dávajú na OS na zverejnenie. Vraj povinne všetky PO. Alebo sa mýlim ??? Opravte ma ak ano.
    súhlasím, no nie je to vraj povinné, ale povinné podľa zákona o účtovn.
    príjemný deň
    Mária M

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    áno všetky právnické spoločnosti vkladajú do zbierky listín súvahu, výskaz ziskov a poznámky, len cash flow iba tí čo majú povinnosť auditu.
    len pre info - málokodo to robí je to možné krásne vidieť ak niekoho hľadáš v registri, je tam už aj kolonka "Zbierka listín" a veru čo som pozerala, málokdo tam má niečo vložené....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [QUOTE=sway]áno všetky právnické spoločnosti vkladajú do zbierky listín súvahu, výskaz ziskov a poznámky, len cash flow iba tí čo majú povinnosť auditu.
    len pre info - málokodo to robí je to možné krásne vidieť ak niekoho hľadáš v registri, je tam už aj kolonka "Zbierka listín" a veru čo som pozerala, málokdo tam
    má niečo vložené....[/QUOTE Možno to má na svedomí práca registra

    (jednoducho nestíhajú to tam písať)

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    no neviem, lebo ja čo som vložila sa tam pomerne rýchlo objavilo.... tak neviem, neviem....

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    sway
    no neviem, lebo ja čo som vložila sa tam pomerne rýchlo objavilo.... tak neviem, neviem....
    My sme predkladali 6.6.2005 a zatiaľ to nie je zaevidované v Zbierke ...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sway
    no neviem, lebo ja čo som vložila sa tam pomerne rýchlo objavilo.... tak neviem, neviem....
    Ja som dávala v apríli a stále to tam nie je uvedné....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.