Zavrieť

Porady

DSS a materska dovolenka

Dobry den.Mam tu mensi problem s DSS.Zamestnankyna je uz 2.rok na materskej dovolenke (od 11/2003).Asi pred mesiacom podpisala zmluvu s DSS.Kedze je na MD, odvody za nu plati stat.Potialto by bolo vsetko OK.Ta pani to bola oznamit v Soc.poistovni a tam jej povedali, ze je to vecou zamestnavatela, ktory jej musi vystavit nejake potvrdenie(???).Volala som do soc.poist., DSS, ale nikto mi nevie povedat o ake potvrdenie ide.Vie mi niekto poradit co mam robit? Zamestnankyna caka na potvrdenie, ale ake to neviem.Za odpoved vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Zmluvu podpíše so sprostredkovateľom DSS, ten ju pošle príslušnej DSS a táto spoločnosť pošle Sociálnej poisťovni avízo o svojich sporiteľoch. Ona nemusela chodiť na Sociálnu poisťovňu vôbec. Ak trvá na nejakom potvrdení, ja by som jej napísala potvrdenie, že je vo firme v mimoevidenčom stave a poberá rodičovský príspevok.

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Tiež som bola na materskej a v tom čase som podpísala zmluvu s DSS. Zmluva mi prišla poštou pekne potvrdená a nikto odo mňa ani od môjho zamestnávateľa žiadne potvrdenie nepýtal. Tiež si myslím , že stačí napísať že je u Vás zamestnaná od .... a odkedy poberá MD. Pokiaľ sa im to nebude pozdávať určite sa ozvú a povedia čo konkrétne chcú.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Podpísaná zmluva s DSS ide do SP, ktorá vedie centrálny register poistencov dôchodkového poistenia a teda kontrolu, či budúci sporiteľ je v tomto registri evidovaný /na základe prihlášky do SP - zamestnanca, SZČO, dobrovoľného.../. Ak áno, zaregistruje si údaje zo zmluvy o klientovi a túto skutočnosť potvrdí DSS.

    Nezaregistruje zmluvu o starobnom dôch. sporení v prípade:
    1. budúceho sporiteľa nemá v registri /čo znamená, že ho nikto neprihlásil/
    2. už má zaregistrovanú a platnú zmluvu s inou DSS

    Mamičkám na materskej neakceptovali zmluvu s DSS práve z dôvodu, že neboli v registri poistencov. Nemalo by sa to stať tým, ktoré šli na materskú počas trvania pracovného pomeru - ak si zamestnávateľ splnil prihlasovaciu povinnosť pri uzatvorení prac. pomeru. Nanajvýš tým, ktoré mali skončený pracovný pomer a až potom nastúpili na materskú. V týchto prípadoch museli navštíviť SP a vypísať si prihlášku poistenca.
    Iný dôvod na preukazovanie akýchkoľvek skutočností v procese vstupu do II. piliera neexistuje.

    DSS a materska dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.