Zavrieť

Porady

DPH-leasing-odsudzené auto

Minulý týždeň nám ukradli firemné auto, čerstvo (v januári) obstarané na leasing. Ide o vozidlo patriace do skupiny N1, čiže z akontácie a zo splátok sa uplatnila DPH. Nájde sa niekto, kto mi poradí ako mám postupovať z hľadiska DPH, treba túto uplatnenú DPH vrátiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Karina
    Minulý týždeň nám ukradli firemné auto, čerstvo (v januári) obstarané na leasing. Ide o vozidlo patriace do skupiny N1, čiže z akontácie a zo splátok sa uplatnila DPH. Nájde sa niekto, kto mi poradí ako mám postupovať z hľadiska DPH, treba túto uplatnenú DPH vrátiť?
    Nájdeš to v paragrafe 53 zákona o DHP...odst. 5

    Citujem: V prípade krádeže tovaru, pri ktorom platiteľ odpočítal daň, je platiteľ povinný odviesť daň vo výške odpočítanej dane; ak je tovar predmetom odpisovania podľa osobitného predpisu, zníži platiteľ odvod dane o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom. Ak bol odcudzený tovar, ktorý bol predmetom nájmu, odvedie platiteľ daň zníženú o daň, ktorú z tohto tovaru už odviedol, najviac však do výšky odpočítanej dane. Platiteľ daň odvedie za to zdaňovacie obdobie, v ktorom zistil krádež tovaru.

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    tak tak,, treba odviesť odpočítanú daň... dá sa vychádzať aj z toho , že sa v podstate jedná o zmenu účelu použitia...

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    evina
    Nájdeš to v paragrafe 53 zákona o DHP...odst. 5

    Citujem: V prípade krádeže tovaru, pri ktorom platiteľ odpočítal daň, je platiteľ povinný odviesť daň vo výške odpočítanej dane; ak je tovar predmetom odpisovania podľa osobitného predpisu, zníži platiteľ odvod dane o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom. Ak bol odcudzený tovar, ktorý bol predmetom nájmu, odvedie platiteľ daň zníženú o daň, ktorú z tohto tovaru už odviedol, najviac však do výšky odpočítanej dane. Platiteľ daň odvedie za to zdaňovacie obdobie, v ktorom zistil krádež tovaru.
    To znamená, že budem postupovať nasledovne:

    DPH uplatnená 100.000,-
    DPH z odpisov (odpisy za obdobie
    používania jan.-okt.50.000,- x19%) - 9.500,-
    --------------------------------------------------------
    DPH, ktorú treba zaplatiť DÚ 90.500,-

    Je to takto správne???????????????????????

    DPH-leasing-odsudzené auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.