Zavrieť

Porady

veľký pruser....

ahojte,
prišla som na veľký pruser:
od apríla 2005 sme kvartálnymi platcami dph. našla som faktúru, ktorú sme my vystavili nášmu odberateľovi, kde mu fakturujeme služby za marec.
dátum vystavenie faktúry: 04.04.2005
daňová povinnosť: 31.03.2005
dátum splatnosti: 30.04.2005

chyba však nastala tam, že sme túto faktúru zle vystavili, pretože sme na nej sumu za služby rozpísali na základ dane + dph. a to sme nemali, keďže sme platcami až od 01.04.
odberateľ si to však tiež nevšimol a zaplatil nám. platba prišla 02.05.2005. odberateľ si teda aj uplatnil dph.
my sme si túto faktúru zaúčtovali do apríla. v júli sme podali DP.
čo teraz?? máme podať dodatočné DP? a teda aj náš odberateľ? alebo existuje aj iný spôsob ako to opraviť? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    *agatha*
    ahojte,
    prišla som na veľký pruser:
    od apríla 2005 sme kvartálnymi platcami dph. našla som faktúru, ktorú sme my vystavili nášmu odberateľovi, kde mu fakturujeme služby za marec.
    dátum vystavenie faktúry: 04.04.2005
    daňová povinnosť: 31.03.2005
    dátum splatnosti: 30.04.2005

    chyba však nastala tam, že sme túto faktúru zle vystavili, pretože sme na nej sumu za služby rozpísali na základ dane + dph. a to sme nemali, keďže sme platcami až od 01.04.
    odberateľ si to však tiež nevšimol a zaplatil nám. platba prišla 02.05.2005. odberateľ si teda aj uplatnil dph.
    my sme si túto faktúru zaúčtovali do apríla. v júli sme podali DP.
    čo teraz?? máme podať dodatočné DP? a teda aj náš odberateľ? alebo existuje aj iný spôsob ako to opraviť? ďakujem.
    Do akého obdobia to zaradil odberateľ?

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    evina
    Do akého obdobia to zaradil odberateľ?
    to zatiaľ neviem. ešte som s ním o tom nehovorila. prišla som na to ešte len včera. a čo ak by to dal do apríla? a čo ak do marca?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    *agatha*
    to zatiaľ neviem. ešte som s ním o tom nehovorila. prišla som na to ešte len včera. a čo ak by to dal do apríla? a čo ak do marca?
    Ak by to dal do apríla, skúsila by som sa s ním dohodnúť o zmene daňovej povinnosti na apríl, teda 31.03. by ste zmenili povedzme na 1.4. a Vy by ste to dali do 2.Q. Ak ste to dali do DP nič sa nedeje a ak nie musíte dať samozrejme dodatočné DP a zo strany odberateľa by to bolo tiež o.k.

    Ak to má v marci, musíte odviesť DPH bez ohľadu, na to, že ste neboli ešte platcami, lebo ste vystavili doklad s DPH a keďže za vystavenú faktúru ste zodpovední Vy /neviem teda aké IČ pre DPH ste uviedli/ u neho by sa nemalo nič meniť ani v tomto prípade.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    evina
    Ak by to dal do apríla, skúsila by som sa s ním dohodnúť o zmene daňovej povinnosti na apríl, teda 31.03. by ste zmenili povedzme na 1.4. a Vy by ste to dali do 2.Q. Ak ste to dali do DP nič sa nedeje a ak nie musíte dať samozrejme dodatočné DP a zo strany odberateľa by to bolo tiež o.k.

    Ak to má v marci, musíte odviesť DPH bez ohľadu, na to, že ste neboli ešte platcami, lebo ste vystavili doklad s DPH a keďže za vystavenú faktúru ste zodpovední Vy /neviem teda aké IČ pre DPH ste uviedli/ u neho by sa nemalo nič meniť ani v tomto prípade.
    veeeeeeľmi pekne ďakujem za radu. už som bola z toho zúfalá. predpokladám, že to môj odberateľ dal do apríla. ale zájdem za ním a skúsime sa dohodnúť. myslím, že to pôjde. pekný večer.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    *agatha*
    veeeeeeľmi pekne ďakujem za radu. už som bola z toho zúfalá. predpokladám, že to môj odberateľ dal do apríla. ale zájdem za ním a skúsime sa dohodnúť. myslím, že to pôjde. pekný večer.
    Na to by som sa nespoliehal ! Ponáhľaj sa za odberateľom a dopredu sa neteš !

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Presne. On to zrejme dal do marca. Keďže vy ste to zdanili, DPH musíte odviesť. Keďže ste v marci ešte neboli platitelia, on si nesmie DPH odpočítať. Ale... Hm. Vieš čo? Pokiaľ to skutočne dal do marca, skúsil by som sa s ním dohodnúť, aby ste to dali obaja do apríla. Musí však podať dodatočné DP. Ak nechce, zmeň iba ty na apríl, aby si nemala problém u neho to nechajte tak. Pokiaľ ty budeš mať aprílovú daňovú povinnosť, šanca, že mu na to daňový úrad príde je veľmi malá, aj keď to nechá v marci. U koho kontrolovali, či je dodávateľ skutočne platiteľ? Neviem o takom prípade, zvlášť pokiaľ sa krátko na to stal....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.