Zavrieť

Porady

Prosim poradte,ak viete....

Uz som pisala v minulom prispevku ohladom tohto problemu, ale malo ludi odpovedalo, tak preto dava do pozornosti moj problrm este raz.

Chcem si kupit ojazdene uzitkove auto v nemeckom bazari a chcem mat prehlad
o DPH a dokladoch pri zaradeni auto do obchodneho majetku. Som platca DPH.
Prosim, ako mi oni vystavia FA, ako si to osetrim v SR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jankake je offline (nepripojený) Jankake

    Jankake
    Podla sucasnej legislativy je mozne odpocitat si DPH iba z noveho automobilu prijateho z clenskej krajiny. kupa ojazdeneho auta nie je velmi vyhodna, kedze podla mojho nazoru tam nie je narok na odpocet DPH.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Fakturu ti vystavia bez DPH, ale ako ti uviedla Jankake, DPH si nemozes uplatnit u nas, iba z noveho auta. Samozrejme musis dat pozor, aby ti vystavili v nemecku vsetky potrebne doklady, aby si ho vedela u nas potom prepisat na policii (co je u nas patritne narocne na cas) a zaradit do majetku.

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    Kde nájdem, že sa môže odpočítať DPH z nového os. automobilu. Včera mi na daňovom tvrdili, že určite nie, ak nemáme nákup a predaj aut.

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    Už som sa ľakla, že mi to zasa nie je jasné, keď som to všetko konečne pochopila a preverila si to. Ale teraz ma zaujíma, AVO, či to platilo aj v januári 2005, že pri ojazdenom účitkovom aute dovezenom zo zahraničia si nemôžeme odpočítať DPH? Ďakujem

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    Dodávateľ - predajca aut fakturuje nám ako tovar. Teraz som zistila, že to užitkové auto je nové!

    Prosim poradte,ak viete....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.