Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Ahoj poraďáci, prosím o radu - podnikáme od apríla a pri vsetkých mozných dolezitých veciach sme zabudli na objednanie stravných lístkov. Chcem sa opýtat skúsenejsích úctovníkov, ci sa dá v s.r.o. zaradit nákup stravných lístkov do nakladov aj do predchádzajúcich mesiacov a ak ano, akym sposobom ma byt vystavena faktura, ci po konkretnych mesiacoch alebo moze byt aj suhrnna. Viem, ze zivnostnici si spät nemozu davat nakup straveniek do nakladov, ale ze vraj v s. r. o. sa to da. Spätne to vlastne bude len za par dni v mesiaci a to za pracovne dni, ked neboli sluzobky, pretoze tam sa ratalo stravne spolu s cestakom. Resp. ako si mozeme nakupit stravenky teraz a dat ich do nakladov s.r.o. - da sa od aprila, alebo uz len november a december? Prosim info, dakujem.
Naposledy upravil Dav : 08.08.12 at 10:42
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

_Ajuska Pozri príspevok
Ahoj poraďáci, prosím o radu - podnikáme od apríla a pri vsetkých mozných dolezitých veciach sme zabudli na objednanie stravných lístkov. Chcem sa opýtat skúsenejsích úctovníkov, ci sa dá v s.r.o. zaradit nákup stravných lístkov do nakladov aj do predchádzajúcich mesiacov a ak ano, akym sposobom ma byt vystavena faktura, ci po konkretnych mesiacoch alebo moze byt aj suhrnna. Môžete nakúpiť aj spätne, ale len pre zamestnancov. Faktúra bude vystavená dátumom, kedy ich skutočne obj. res. zaplatíte. nemusí byť Viem, ze zivnostnici si spät nemozu davat nakup straveniek do nakladov, ale ze vraj v s. r. o. sa to da. Spätne to vlastne bude len za par dni v mesiaci a to za pracovne dni, ked neboli sluzobky, pretoze tam sa ratalo stravne spolu s cestakom. Resp. ako si mozeme nakupit stravenky teraz a dat ich do nakladov s.r.o. - da sa od aprila, alebo uz len november a december? Prosim info, dakujem.
Ćasť odpovede v texte.
Zaúčtujete ich v období, kedy budú zamestnancom pridelené.
0 0
_Ajuska _Ajuska

_Ajuska je offline (nepripojený) _Ajuska

Dakujem krasne za info, len sa uistim - to znamena, ze ked teraz objednam listky za obdobie april - oktober, zauctujem celu sumu do nakladov do novembra normalne na 21310/21110 , teda nerozdelujem do konretnych mesiacov podla poctu dni (napr. april 4 listky - pomerna cast do N do aprila?) Zaroven objednam uz aj listky do konca roka (aby som to mala z krku, teda aj tie dam do novembra, ci ich potom rozhodim postupne po mesiacoch? Dakujem za odpoved, ste mi pomohli, cenim si to velmi. Pekny den. Diky.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
_Ajuska Pozri príspevok
Dakujem krasne za info, len sa uistim - to znamena, ze ked teraz objednam listky za obdobie april - oktober, zauctujem celu sumu do nakladov do novembra normalne na 21310/21110 , teda nerozdelujem do konretnych mesiacov podla poctu dni (napr. april 4 listky - pomerna cast do N do aprila?) Zaroven objednam uz aj listky do konca roka (aby som to mala z krku, teda aj tie dam do novembra, ci ich potom rozhodim postupne po mesiacoch? Dakujem za odpoved, ste mi pomohli, cenim si to velmi. Pekny den. Diky.
obstaranie 213xx/211xx
vydaj listkov 527/213 55% hodnoty - náklad spoločnosti
vydaj listkov 331/213 45% hodnoty - hradí zamestnanec

je možné to urobiť jednou sumou, len treba mať presnú evidenciu výdaja aj s podpismi zamestnancov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

_Ajuska Pozri príspevok
Dakujem krasne za info, len sa uistim - to znamena, ze ked teraz objednam listky za obdobie april - oktober, zauctujem celu sumu do nakladov do novembra normalne na 21310/21110 , ÁNo, faktúru za stravenky v novembri, v novembri aj rozúčtovanie nákladov, SF, podľa čerpania teda nerozdelujem do konretnych mesiacov podla poctu dni (napr. april 4 listky - pomerna cast do N do aprila?) Zaroven objednam uz aj listky do konca roka (aby som to mala z krku, teda aj tie dam do novembra, ci ich potom rozhodim postupne po mesiacoch? Faktúru ako som uviedla, za dec. budete zrejme dávať až v dec., takže rozúčtov. už zaúčtujete do dec.Ďakujem za odpoved, ste mi pomohli, cenim si to velmi. Pekny den. Diky.
Odpovede v texte.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

_Ajuska Pozri príspevok
Dakujem krasne za info, len sa uistim - to znamena, ze ked teraz objednam listky za obdobie april - oktober, zauctujem celu sumu do nakladov do novembra normalne na 21310/21110 , teda nerozdelujem do konretnych mesiacov podla poctu dni (napr. april 4 listky - pomerna cast do N do aprila?) Zaroven objednam uz aj listky do konca roka (aby som to mala z krku, teda aj tie dam do novembra, ci ich potom rozhodim postupne po mesiacoch? Dakujem za odpoved, ste mi pomohli, cenim si to velmi. Pekny den. Diky.

Zakúpiť do konca roka môžeš, ale z krku účtovanie do nákladov mať nebudeš. Zamestnanci majú nárok, aby im boli SL vydané vopred, avšak ich počet sa kráti za prípadnú dovolenku, dni na prac. ceste, PN...podľa dochádzky predchádzajúceho mesiaca. Takže Ty nemôžeš vedieť už dnes, aká bude dochádzka v novembri či decembri , teda koľko SL pôjde do nákladov za dané "budúce" mesiace.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zoltán Kovács Pozri príspevok
obstaranie 213xx/211xx
vydaj listkov 527/213 55% hodnoty - náklad spoločnosti
vydaj listkov 331/213 45% hodnoty - hradí zamestnanec

je možné to urobiť jednou sumou, len treba mať presnú evidenciu výdaja aj s podpismi zamestnancov.
ešte doplním, že max. príspevok ZV je 1,98 EUR.
Minimálna hodnota gastrolístka je 75% z 3,6 eur, t.j. 2,70 EUR
Naposledy upravil janaGT : 02.11.09 at 10:12
0 0
_Ajuska _Ajuska

_Ajuska je offline (nepripojený) _Ajuska

Dakujem, chapem, palcujem hore, super odpoved, diky moc, pekny den.
0 0
_Ajuska _Ajuska

_Ajuska je offline (nepripojený) _Ajuska

Prepacte, to co je ZV? Diky.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

_Ajuska Pozri príspevok
Prepacte, to co je ZV? Diky.
zamestnávateľ
0 0
_Ajuska _Ajuska

_Ajuska je offline (nepripojený) _Ajuska

Dakujem za odpoved a nemam to robit teda vzdy po ukonceni mesiaca? Prepacte za otazky, ale v tomto ozaj zacinam. Teda ked kupim listky teraz, zauctujem len ich nakup a naklady zuctujem vzdy po ukonceni mesiaca, tak ako bol narok? A ked sa mi zvysia, ako ich dam do dalsieho mesiaca? Tusim zmaturujem....dakujem a sorry, ze sa pytam take veci...
0 0
_Ajuska _Ajuska

_Ajuska je offline (nepripojený) _Ajuska

OK, jasne, diky moc.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
obstaranie 213xx/211xx
vydaj listkov 527/213 55% hodnoty - náklad spoločnosti
vydaj listkov 331/213 45% hodnoty - hradí zamestnanec


Ked hodnota stravneho seku je 2,70 € moze firma pocitat 55 % z celkovej hodnoty 3,60 € tych 55 % co si dava do nakladov? t.j. 55% nepojde z 2,70 ale z 3,60 hoci v skutocnosti firma ma listky len za 2,70 nakupene?
Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvietocek Pozri príspevok
obstaranie 213xx/211xx
vydaj listkov 527/213 55% hodnoty - náklad spoločnosti
vydaj listkov 331/213 45% hodnoty - hradí zamestnanec


Ked hodnota stravneho seku je 2,70 € moze firma pocitat 55 % z celkovej hodnoty 3,60 € tych 55 % co si dava do nakladov? t.j. 55% nepojde z 2,70 ale z 3,60 hoci v skutocnosti firma ma listky len za 2,70 nakupene?
Dakujem
Áno, môže, je to maximum, ktoré môže dať z daňovo uznaných nákladov.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
A ked firma kupuje seky v hodnote 2,70 a z tejto sumy pocita aj 55 % je to zle uctovanie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvietocek Pozri príspevok
A ked firma kupuje seky v hodnote 2,70 a z tejto sumy pocita aj 55 % je to zle uctovanie?
Nie, nie je, je to minimum.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ďakujem za odpoveď
0 0
RichardGala RichardGala

RichardGala je offline (nepripojený) RichardGala

Dotaz :
ak si zamestvanatel v internej smernici dojedna , ze bude davat zamestnancom listky aj pocas D, PN ... je toto nedanovy ci danovy nakla dpre zamestnavatela? pocul som nazor ze ak je to dojednane v internej smernici tak s ato da povazovat za danovy naklad.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

RichardGala Pozri príspevok
Dotaz :
ak si zamestvanatel v internej smernici dojedna , ze bude davat zamestnancom listky aj pocas D, PN ... je toto nedanovy ci danovy nakla dpre zamestnavatela? pocul som nazor ze ak je to dojednane v internej smernici tak s ato da povazovat za danovy naklad.
ja by som to skôr považovala za nedaňový, ale uvidíš aké budú mať názory ostatní poraďáci ...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

RichardGala Pozri príspevok
Dotaz :
ak si zamestvanatel v internej smernici dojedna , ze bude davat zamestnancom listky aj pocas D, PN ... je toto nedanovy ci danovy nakla dpre zamestnavatela? pocul som nazor ze ak je to dojednane v internej smernici tak s ato da povazovat za danovy naklad.

http://www.porada.sk/1059023-post6.html
0 0
RichardGala RichardGala

RichardGala je offline (nepripojený) RichardGala

dik za odpoved, v zakone je ale ze to musi "prerokovat so zastupcami zamestnancov", ale kedze ich ma dokopy 5 staci ak mu podpisu taku smernicu ze s tym suhlasia a basta?
snad by to malo stacit, nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať