Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Ahoj poraďáci, prosím o radu - podnikáme od apríla a pri vsetkých mozných dolezitých veciach sme zabudli na objednanie stravných lístkov. Chcem sa opýtat skúsenejsích úctovníkov, ci sa dá v s.r.o. zaradit nákup stravných lístkov do nakladov aj do predchádzajúcich mesiacov a ak ano, akym sposobom ma byt vystavena faktura, ci po konkretnych mesiacoch alebo moze byt aj suhrnna. Viem, ze zivnostnici si spät nemozu davat nakup straveniek do nakladov, ale ze vraj v s. r. o. sa to da. Spätne to vlastne bude len za par dni v mesiaci a to za pracovne dni, ked neboli sluzobky, pretoze tam sa ratalo stravne spolu s cestakom. Resp. ako si mozeme nakupit stravenky teraz a dat ich do nakladov s.r.o. - da sa od aprila, alebo uz len november a december? Prosim info, dakujem.
Naposledy upravil Dav : 08.08.12 at 10:42
Usporiadat
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

kn - alka ďakujem za trpezlivosť, už som "doma"
0 0
mart. mart.

mart. je offline (nepripojený) mart.

Dobrý deň, rád by som si niečo ujasnil, a preto budem rád keď mi pomožete. Takže rozumiem dobre, že pri obstaraní/nákupe cenín sa neúčtuje o DPH ? Teda, ak kúpim stravné lístky, účtujem len napr. takýto prípad:
1. nákup stravných lístkov v hotovosti 1000€ 213/211 ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mart. Pozri príspevok
Dobrý deň, rád by som si niečo ujasnil, a preto budem rád keď mi pomožete. Takže rozumiem dobre, že pri obstaraní/nákupe cenín sa neúčtuje o DPH ? Teda, ak kúpim stravné lístky, účtujem len napr. takýto prípad:
1. nákup stravných lístkov v hotovosti 1000€ 213/211 ?

Ak si dodávateľ účtuje aj poplatok za službu (províziu) a je platiteľom DPH (aj Ty), potom DPH z nej si môžeš uplatniť pri nákupe SL pre zamestnancov.
1 0
mart. mart.

mart. je offline (nepripojený) mart.

dobre, ja sa pýtam iba na stravné lístky...žiadne poplatky a provízie
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nakupuješ SL s DPH, keďže sa na ňu pýtaš?
0 0
mart. mart.

mart. je offline (nepripojený) mart.

Však ja nerozumiem tomu, že keď nakupujem stravné lístky, že či ich kupujem aj s DPH. Pretože v škole sme mali takýto prípad:
1. nákup stravných lístkov
a)cena 1000€ 213/-
b) dph 200€ 343/-
c) spolu 1200€ -/211
A potom predaj stravných lístkov zamestnancom:
a) úbytok lístkov 1000€ -/213
b) príspevok od zamestnávatela 550€ 527/-
c) príspevok zo SF 40€ 472/-
d) daň. povinnosť (1000-550-40)*20% 82€ -/343
e) pohľ. voči zamestnancovi 492 335/-
Ono mne sa zdá že sme na strednej DPH z cennín neúčtovali...a další problém je ten druhý prípad...neni to nejaká čudná podvojnosť ? Som z toho proste zmatený. Neviem si pomocť
Naposledy upravil mart. : 30.11.12 at 20:32
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Že či ich nakupuješ s DPH - to je zrejmé z faktúry. Nákup SL s DPH (teda nie DPH iba z provízie), k tomu téma možno zo sto napr. tu:

http://www.porada.sk/t202741-p3-naku...itela-dph.html
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mart. Pozri príspevok
Však ja nerozumiem tomu, že keď nakupujem stravné lístky, že či ich kupujem aj s DPH. Pretože v škole sme mali takýto prípad:
1. nákup stravných lístkov
a)cena 1000€ 213/-
b) dph 200€ 343/-
c) spolu 1200€ -/211
A potom predaj stravných lístkov zamestnancom:
a) úbytok lístkov 200€ -/213
b) príspevok od zamestnávatela 550€ 527/-
c) príspevok zo SF 40€ 472/-
d) daň. povinnosť (1000-550-40)*20% 82€ -/343
e) pohľ. voči zamestnancovi 492 335/-
Ono mne sa zdá že sme na strednej DPH z cennín neúčtovali...a další problém je ten druhý prípad...neni to nejaká čudná podvojnosť ? Som z toho proste zmatený. Neviem si pomocť
Píšeš o účtovaní faktúry za odber stravy z nejakého strav.zariadenia (Platitela DPH), alebo nákupe gastrolístkov ?
0 0
mart. mart.

mart. je offline (nepripojený) mart.

to je nakup stravnych listkov. Uctokrajan - takze je to blbost? myslis ten odpocet ? inak je smutne ze ten priklad je zo skoly; teda ak to je naozaj zle
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať