Zavrieť

Porady

nákup obedov od neplatitela DPH

Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Naši zamestnanci sa stravujú v restauracii, ktorá nieje platcom DPH. Mesačne dostávame fa za obedy. Cena obeda je 2,60 €.

Naša kalkulacia
náklady 55% 1,43
zamestnanec 1,15
prísp. SF 0,02
spolu 2,60

Myslím, že by sme mali za tieto obedy odvádzať aj DPH. t.j. zamestnanec 1,15 x 1,20 t.j. 1,38 €.
Učtovníčka ma ubezpečuje, že DPH sa za poskytnuté obedy neodvádza.
Myslím, že to je len v prípade nákupu CENÍN napr. od ACCOR Slovakia. Lebo oni ceniny aj predávajú
bez DPH. Prosím o radu, ďakujem
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Lila Pozri príspevok
ďakujem, je to aj môj názor, ibaže náš externý účtovník ma stále presviedča, že žiadnu daň platiť nebudeme, lebo sme si žiadnu na vstupe neuplatnili (keďže sme to kúpili od neplátcu)
Neviem, čím sa zaoberáte - ak predajom tovaru, podľa vášho externého účtovníka (podľa jeho logiky) sa tovar nakúpený od neplatiteľa predá tiež bez DPH?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň prosím Vás, čítam tu Vaše príspevky a som na pochybách, tak si to chcem overiť. Ak mám každodenné bločky z reštaurácie, kde chodí SZČO na obedy, tak do daňových výdavkov si dávam celú sumu na bločku aj s DPH? (samozrejme do výšky 4.- Eur). Mám - nemám nárok na odpočet DPH? Ďakujem pekne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň prosím Vás, čítam tu Vaše príspevky a som na pochybách, tak si to chcem overiť. Ak mám každodenné bločky z reštaurácie, kde chodí SZČO na obedy, tak do daňových výdavkov si dávam celú sumu na bločku aj s DPH? (samozrejme do výšky 4.- Eur). Mám - nemám nárok na odpočet DPH? Ďakujem pekne.
Nárok na odpočet dph nemá.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem a robím dobre, že dávam do N cenu s DPH?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ďakujem a robím dobre, že dávam do N cenu s DPH?
v akej hodnote je cena obeda ?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
v akej hodnote je cena obeda ?
No je to rôzne. Napr. 2,90 , 3,45 , niekedy aj 5,50 (tu však dávam max. 4,- Eur)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
No je to rôzne. Napr. 2,90 , 3,45 , niekedy aj 5,50 (tu však dávam max. 4,- Eur)
Do VOZD zahrnieš cenu obeda, vrátane DPH. Ak je nižšia ako 4€, v plnej výške. ak je vyššia, max. 4.00€/deň.
0 0
greguska greguska

greguska je offline (nepripojený) greguska

Zdravím vás, potrebovala by som si ujasniť, či tomu rozumiem správne... Firma sa rozhodla zabezpečovať stravovanie prostredníctvom donášky (neplatca DPH) - cena obeda je 5 €.
Zamestnanci budú jedlo dostávať bezplatne - to znamená, že neriešim žiadnu DPH ?
Do nákladov dám 2,20 € (55 % zo 4 €), zo SF 0,80 €, a 2 € ako nedaňový náklad, môže to tak byť ?
0 0
miska31 miska31

miska31 je offline (nepripojený) miska31

Dobrý deň. Čítala som už veľa o tejto téme, prosím Vás pekne vyjadrite sa mi k tomuto, či je to správne: Stravu pre zamestnancov zabezpečujeme tak, že od reštaurácie(platca DPH) nakupujeme obedy, nosíme ich na prevádzku a oni nám potom pošlú fa napr za mesiac jún: 70ks obedov v sume 2,- DPH 0,40 a spolu 2,40. Môžem dať do VOZD 55% zo 4€ teda 2,20€ a tých 0,20€ dám ako príspevok zo sociálneho fondu? Ako sa účtuje v jú tvorba SF? Ako PPD - tvorba a tých 0,20 za každý obed dám ako VPD? A SZČO ktorý tiež pracuje v prevádzke dám do VOZD celých 2,40€ za každý obed? Alebo 4€ na deň? Z FA za obedy neuplatním DPH, však? Neuplatním ani na vstupe ani na výstupe,kedže zamestnanci nič neplatia (2,20 VOZD a 0,20 zo soc fondu)? Prosím poraďte ako to účtovať. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
miska31 miska31

miska31 je offline (nepripojený) miska31

Odpovie mi niekto prosím, za chvíľu je DPH...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať