Zavrieť

Porady

Oslobodenie od dane

Dobry den,

potrebujem od Vas radu.
Pracujem v hoteli, bezne fakturujeme s DPH. Sluzba je poskytovana na Slovensku. Klient sa dozaduje vratenia DPH. Mali sme tu uz raz taky pripad, avsak nam poslali potvrdenia na tlacive z EU a nebol problem vystavit fa bez DPH. Tito klienti su taliani a poslali nam tlacivo z roku 2008 zrejme z ich danoveho uradu, kde sa pise ze su oslobodeni od dane.
Mozete mi prosim poradit ake tlacivo je vseobecne pre zahranicne firmy, ktore podla nasho zakona 46 ods. 6 su oslobodene? Na nasom danovom mame tlaciva iba po slovensky.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    laka Pozri príspevok
    Dobry den,

    potrebujem od Vas radu.
    Pracujem v hoteli, bezne fakturujeme s DPH. Sluzba je poskytovana na Slovensku. Klient sa dozaduje vratenia DPH. Mali sme tu uz raz taky pripad, avsak nam poslali potvrdenia na tlacive z EU a nebol problem vystavit fa bez DPH. Tito klienti su taliani a poslali nam tlacivo z roku 2008 zrejme z ich danoveho uradu, kde sa pise ze su oslobodeni od dane.
    Mozete mi prosim poradit ake tlacivo je vseobecne pre zahranicne firmy, ktore podla nasho zakona 46 ods. 6 su oslobodene? Na nasom danovom mame tlaciva iba po slovensky.

    Dakujem
    § 46 ods. 6 v našom zákone o DPH budete ťažko hľadať
    človiečik Vladimír Ozimý
    laka Pozri príspevok
    pardon 43 ods 6
    §43 ods. 6 je priamo naviazaný na ods. 7 a tam je povedané aké tlačivo musia predložiť. Ich príslušný štátny orgán. Takže ak to predkladajú na ich tlačive ktoré platí u nich je to v poriadku. Podľa mňa im to môžete oslobodiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.