Zavrieť

Porady

DPH - priznanie za 06/2004

Poradí mi niekto ?

Sme strážna služba. Fakturujem podľa zmlúv na konci mesiaca. Splatnosť fa je 14 dní od vystavenia, alebo doručenia fa.
Za mesiac 05/2004 som vystavovala fa po starom, teda vznik daň. pov.bol 31. 05. 2004.
Za mesiac 06/2004 som už faktúry urobila podľa §19 ods.3 - opakované dodadanie služby. Čiže dátum dodania je na fa 14.07.2004.
Teraz robím daň.priznanie za 06/2004 a ja nemám žiadnu daň na výstupe. Z toho vyplýva, že budem mať nadmerný odpočet.

Úplne mám triašku, čo sa stane keď príde daň. kontrola. A to príde, pretože vždy prídu, keď máme nad. odpočet.

Vlastne mám zle daň. priznanie aj za 05/2004 aj za 06/2004. Vyrubia mi 50% pokutu a to bude dosť veľká suma.

Utešte ma s niejakou múdrou vetou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    utešenie:
    myslím, že sa nemusíš báť. Daňováci nevedia ani toľko ako my, takže myslím, že sa nemusíš báť kontroly DPH - asi taký rok nebude!!!
    Nebude = pochybujem, že druhý mesiac platnosti novely DPH by sa odvážili niečo kontrolovať, keď má každý zamestnanec daňového úradu a daňového riaditeľstva problém s vysvetlením temer s každým paragrafom novely. Pekný deň

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Dakujem Vladan, potešili ma tvoje slová. Ale bojím sa, že prídu, keď budem mať nadm. odpočet.
    A to máš prevdu na DÚ nič nevedia. Vôbec mi tá pani z DÚ nevedela poradiť. Len mi čítala zákon.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Neboj, poznám firmu, kt. má stále nadmer. odpočty, tiež sú mesač. platcami DPH a kontrola im prišla len raz.

    Aj ja si myslím, že tak skoro kontrolóri chodiť nebudú...
    :p
    Neboj!!!!!!!!!

    Nekaz si víkend!!!!!!!!!!!!!

    Krásny slnečný deň!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Mila je offline (nepripojený) Mila

    Mila
    Pekný deň. Yvetta, prečo si vlastne ya 5/04 fakturovala po starom keď zákon paltí od 1.5.04? To za ten 6 mesiac je dobre, ale ostaní majú s tými kontrolami pravdu. Ty ich ešte budeš učiť ak by náhodou prišli. A to by musel byť ten nadmerák poriadny.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    PRE : MILA
    No už čo zrobím. Fakturovala som zle. Dala som sa presvedčiť, že naša služba nespadá pod opakovane dodanú službu.

    Keď som mala nadm. odpočet 300,00 Sk prišli nás skontrolovať. A teraz to bude viac.

    Ďakujem za podporu.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Keď prídu daňovaci na kontrolu o dva roky, určite budú chytrejší.Ešte som problémy s daňovákmi nemala, ale pomaly sa stará garda praktikov začína meniť na teoretikov s titulmi.Ale tiež mám skúsennosti, že skôr zisťujú až pri kontrolách ako je to správne.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Súhlasím so všetkým, čo tu bolo doteraz napísané. Daňováci niekedy nevedia ani to, čo my "úbohí účtovníci". Mne došli na kontrolu za rok 2002 a opýtala sa ma, že prečo som si uplatnila DPH z leasingovej prirážky pri leasingu auta. A to som uviedla len jeden príklad, kedy kontrolórka nevedela ani sama, ako to má byť správne.

    DPH - priznanie za 06/2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.