Zavrieť

Porady

Novela zakona a narok na podporu v nezamestnanosti

Tu sú citácie z nového znenia zákona:

§ 104a
Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky podľa osobitného predpisu.45a)


§ 293bm
Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. februára 2010

(1) Ak dôvod na poskytnutie dávky v nezamestnanosti vznikol do 31. januára 2010, o dávke v nezamestnanosti sa rozhodne podľa zákona účinného do 31. januára 2010.
(2) Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky podľa osobitného predpisu.45a)
toto je vlastne novela zakona a chcela by som vediet ako to vplyva na mna a ci mam alebo nemam narok na podporu a co mozem urobit: v aprili 2003 som isla zo zamestnania na matersku dovolenku, po pol roku na rodicovsky prispevok, hned v juni 2006 som isla na matersku s druhou dcerkou a potom na rodicovksky prispevok, skoncila som 24.juna 2009, 25 juna 2009 som dostala v praci vypoved, a zamestnana som tam bola nepretrzite od roku 1999, po vypovedi som narok na podporu nemala, zostala som s dcerkou na predlzenej materskej,evidovana na urade prace som nebola, ako to vlastne je s tym novym zakonom, mozem napriklad teraz vo februari 2010 prerusit predlzenu matersku a ist sa zaevidovat na urad prace, budem mat narok na podporu?dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Novela zakona a narok na podporu v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.