Zavrieť

Porady

Myčka riadu

Už sa tu popreberali rôzne témy a porozdávali super rady a skúsenosti, ja by som chcela poznať váš názor na myčku riadu. Celkom vážne si ju plánujem kúpiť ( manžela postupne opatrne spracúvam), ale neviem, na čo všetko sa mám zamerať. že by mala byť triedy A, v tom mám jasno, na rozmere mi zatiaľ nezáleží, ale ako si mám vybrať na koľko súprav to má byť.....sú na 6,9.12....my sme doma štyria, piati. Ako ste spokojné vy- šťastné to majiteľky tejto super vecičky?
Usporiadat
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
U nás to bolo opačne, keď sme sa sťahovali manžel ma nahovoril, aby sme ju kúpili aj keď sa mi to zdalo byť ako zbytočný výdavok. Ale teraz to považujem
za najlepšiu vec vo svojej kuchyni. My sme traja, máme myčku na 12 riadov, cez týždeň ju používam tak každé 2 dni, kým sa tam nazbiera riad, cez víkendy niekedy aj 2x denne. Môže sa používať aj len na opláchnutie riadu, keď nie je veľmi zašpinený. Nedá sa vôbec porovnať s ručným umytím, tak
krásne umytý riad z neho vyberám a hlavne, že sa to nemusí sušiť, ale vyberá
sa už suchý riad. Odporúčam každému.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ako som už písala v časti práčka od 97 som bola majiteľka Elektrolux umývačky riadu, tento rok sme ju predali aj s bytom a fachčila stále bez problémov. Teraz sme si zase kúpili tú istú značku.
Aj prvú a aj túto druhú máme myslím na 9 súprav nie som si istá ale sme traja a umývačku sme aj predtým zapínali cca 3x do týždňa a niekedy cez víkend aj každý deň, neviem si vynachváliť tú pohodičku , že ráno odchádzam do práce zapnem umývačku a prídem domov a riad umytý .. to je fakt perfektné.
Takže moja osobne dobrá skúsenosť je s Elektroluxom .
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Ja som rok maximálne spokojná s umývačkou ARDO. Musela som kúpiť len 45 cm širokú (zabudovateľnú), lebo väčšia (60 cm) by sa mi nezmestila kvôli umiestneniu drezu, pretože sme ju vkladali do linky a to sme museli jednu dvojskrinku prerobiť.
Ak by som však kupovala umývačku v rámci „prerábky” kuchyne a výmeny kuchynskej linky určite by som mala väčšiu. Sme štyria, „umývam” každý deň. Je to paráda: sedieť pri telke, popíjať kavičku alebo vínko a „umývať” pritom riad. Všetkým vrelo odporúčam.
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Ja mám značku Whirlpool, podarilo sa nám ju kúpiť v akcii, takže vyšla cenovo dosť slušne, ale v podstate teraz po roku by som povedala, že by som za ňu dala hocikoľko.
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Ja mám Wirpulku, "delfín". Je to skrátka super vec. Ušetríš veľa času, aj nejaké prachy. A hlavne môžeš sa venovať tomu čomu sa venujú všetci v nedeľu po obede. . . ha ha
Len si pozri aby mala polovičný (keď nemáš plnú) program.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ja mám tiež 45 cm a úplne stačí. Sme traja, ale keď prídu staršie deti aj s priateľmi tak niekedy aj 8. Ja mám Zanussi a nemám s ňou problém. Super vecička, už by som bez nej nebola. Hlavne keď mám väčšiu návštevu, alebo nejakú oslavu: Dojedia polievku - taniere šup do umývačky, poháre po prípitku... a hneď aj zapínam umývačku. Kým sa dostaneme ku kávičke, už mám min.polovicu riadu umytého a môžem smelo popíjať s hosťami. Nezavadzia mi to na stole, nemusím si máčať rúčky, nemusím vypadnúť z partie...

Doporučujem!!!
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

No ja ju mám už 5 rokov a bola to pre mňa tá najlepšia investícia. V kuchyni mám stále poriadok. Sme štyria, cez týždeň varím večere, tak ju používam každý deň, cez víkend aj 2x. Neviem nakoľko riadov je , ale je 60cm široká. Menšiu si nekupuj, pokiaľ nemusíš. Kamarátka má 40cm širokú a je to pre nich málo (tiež sú štyria), na dve umytia riadu nemá, tak niečo musí aj rukou. Ja mám Whirpool-delfín.
Takže tiež ODPORÚČAM !!!!!
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

To som rada, že sa táto téma tak pekne rozbehla....len chváľte dievčence ešte chvíľu, potom to dám prečítať manželovi.
A s hrncami nie sú problémy? Čo tie nastaviteľné koše- je to nejak využiteľné?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Ja mám tiež Electrolux,kupovala som ju už dávno - robila som pre jednu predajňu Elektro a trochu som mala aj prehľad - je to spoľahlivá značka. Som maximálne spokojná, fakt je to pohodička - decká a manžel sa naučili, že každý keď vstane od stola, svoje špinavé riadiky rovno uloží do umývačky a namiesto toho, aby sa niekto musel postaviť k linke a umývať riady, len zapneme a je to. Paráda. Potom sa už vždy nájde niekto, kto ju vyloží - väčšinou decká - vďačné, že nemusia umývať riad. VRELO ODPORÚČAM!!!!!
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Ja mám umývačku už asi 12-13 rokov, zn. Phillips/Whirpool, vstavaná v kuchynskej linke a na 12 súprav. Asdi posledné 2 mesiace mi začala horšie umývať, niečo zostalo úplne špinavé, tak práve rozmýšľam, či dáme urobiť generálku /doteraz nebola nikdy pokazená/ alebo zrovna kúpime novú. Ale bez umývačky si už kuchyňu neviem predstaviť.
Inak sme štyria a umývame približne každý druhý deň.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Tiež vrelo odporúčam. Ja mám 45 cm WHIRPOOL - úplne stačí. Sme štvorčlenná rodina. A hlavne teraz - keď zaváram - pri umývani fľaš - je to paráda.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ak ste 3 a viacclenná rodina, tak jednoznacne väcsiu (60 cm, resp. 12 súprav) - konieckoncov je to názor aj väcsiny diskutujúcich. Ak si kúpis mensiu, tak budes castejsie umývat a tým minies viac energie a vody, lebo polovicná umývacka neminie polovicu energie a vody v porovnaní s velkou, ale skoro rovnako ako velká (mozno trochu menej).

Ak más dostatok tanierov, kludne môzes "zbierat" spinavý riad aj 2-3 dni v umývacke a potom ju spustit. Umyje aj taký riad.

Umývame v nej aj hrnce, pekne ich "vybieli". Dokonca aj pekáce zo skla, s ktorými pecieme v trúbe (zapecené a mastné) úplne odmastí a vyglancuje. Ale velké hrnce ja umývam v ruke, lebo zaberú vela miesta v umývacke a umývanie je potom neefektívne.

Nastavitelné kose, podla môjho názoru, nie sú zlou vecou, ale nemala by si to brat ako smerodajné pri výbere umývacky. Aj tak si nájdes svoj spôsob ukladania riadu a nebudes zakazdým prestavovat výsku suflíkov. Ak ostatné parametre Ti budú vyhovat a umývacka by nemala nastavovatelné kose, tak ju nevylúcuj ako kandidáta. Zvyknes si na nu aj bez tých kosov. (To más ako v aute výskovo nastavitelné sedadlo - raz si ho nastavís a viac ho neprestavujes.)

Pre Luba2: ak vám horsie umýva, skúste prekontrolovat trysky (na rotacných ramenách aj horné). Stáva sa, ze zvysky jedla upchajú tieto trysky a potom sa voda nedostane zospodu do riadu alebo prúd vody je potom slabsí a horsie umýva. Ak to nepomôze, treba skontrolovat cerpadlo vody (dajte to odborníkovi), ci nemá vydraté loziská a tým znízené otácky a tým spôsobuje slabsí tlak vody. Inak vekom by sa účinnost umývacky nemala zhorsovat, jedine ze sa nieco pokazí.
Naposledy upravil Chobot : 14.09.05 at 14:24
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Mne to niekedy tiež horšie umyje, napr. tam je prášok a pod. Treba aj filter stále čistiť, dobre riad poukladať, aby ramenám nič nezavadzalo......Mne niekedy nezoberie všetok prášok, trochu mokrého tam ostane, tiež neviem prečo, možno ho dám veľa...
Tie trysky na ramenách sme tiež už čistili. A ešte sa predáva aj nejaký prášok na prečistenie umývačky /aj práčky/, s ktorým sa to dá prať, to tiež treba raz za čas.
/Aj naparovacia žehlička sa zanáša a treba ju občas prečistiť..../

A ešte treba okrem spotreby pozrieť aj na hlučnosť umývačky, aj v tom sa líšia.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Prerábali sme byt na jar a nemala som v pláne myčku. Máme doma ešte 23-ročného syna, ktorého to rozčúlilo a všetko si zobral na starosť on. Kuch. linku vybral inú, aj zabudované spotrebiše všetky nové a samozrejme aj myčku, že už sa mám šetriť a budem spokojná. No poviem vám, že som bola fakt milo prekvapená so všetkými novotami a najviac s m y č k o u! Za pol roka som si ju obľúbila. Doporučujem každému.

Neváhaj a vyskúšaj

Hela
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
mňa ste presvedčili....ja som rozhodnutá kúpiť si zanussi resp.elektrolux...ešte musím toho môjho financministra...ale chcem sa spýtať na chémiu do týchto zázrakov...prášok či tablety?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

karkulka, ja používam tablety
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ja som tiež dlho odolávala, že veď snáď riad ešte umyjem... Nakoniec ma presvedčili a spolus automatickou práčkou ju považujem za dve najlepšie vymyslené veci v domácnosti.
Máme umývačku značky Bosch, umyje riad skvele, umývam v nej aj hrnce, dokonca aj kuchtu bez problémov. Šetrí vodu /už to bolo cítiť aj pri ročnom zúčtovaní/ čas a mám upratanú celú kuchyňu raz dva... Používam tablety alebo tekutý prášok...Vrelo doporučujem.. Už by to chcelo iby automatickú žehličku a bolo by to super
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Umývačku ešte nemáme, ale zato máme žehličku naparovačku so samostatnou veľkou nádržou na vodu. A to som tiež " kukala " čo to moja dcéra vymýšľa. Tak to je paráda, vrelo odporúčam. ,
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

kukučka
Umývačku ešte nemáme, ale zato máme žehličku naparovačku so samostatnou veľkou nádržou na vodu. A to som tiež " kukala " čo to moja dcéra vymýšľa. Tak to je paráda, vrelo odporúčam. ,
...to som ešte nepočula, aká značka je to a čo to asi stojí?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ja tiež dávam do umývačky aj kuchtu, všetky hrnce aj odkvapávač na riad, obidve časti, krásne to umyje. Máme značku AEG. Prášok, leštidlo a soľ používam zn. Calgonit, iné som zatiaľ ani neskúšala, sú dobré. Umývačku si tiež neviem vynachváliť. Fakt dobrý pomocník.

Tú naparovaciu žehličku s nádobkou som okukávala /asi za 5000,-/........používam naparovaciu žehličku, kde sa nalieva voda a tiež je to super pomocník, je to Philips, mám ju už dlho, predtým som mala Rowentu, tiež naparovaciu, ale sa pokazila. Táto súčasná je oveľa lepšia. Viem si predstaviť aká úžasná musí byť tá o ktorej hovorí kukučka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať