Zavrieť

Porady

Myčka riadu

Už sa tu popreberali rôzne témy a porozdávali super rady a skúsenosti, ja by som chcela poznať váš názor na myčku riadu. Celkom vážne si ju plánujem kúpiť ( manžela postupne opatrne spracúvam), ale neviem, na čo všetko sa mám zamerať. že by mala byť triedy A, v tom mám jasno, na rozmere mi zatiaľ nezáleží, ale ako si mám vybrať na koľko súprav to má byť.....sú na 6,9.12....my sme doma štyria, piati. Ako ste spokojné vy- šťastné to majiteľky tejto super vecičky?
Usporiadat
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

...chcem sa spýtať na chémiu do týchto zázrakov...prášok či tablety?

Používam tablety Calgonit 4 v 1 - umyté je to perfektne a krásne sa všetko leskne (hlavne sklo).
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Pridám sa k vám do diskusie, ja sa o umývačke rozhodujem asi dva roky a zakaždým v uzávierkovom období, keď celá moja rodina kašle na to, že v kuchyni je kopa riadu. Ja skončím v noci v kancli a keď prídem do tej kuchyne, tak by som vraždila. Koncom júna bola v NAY akcia na umývačky, bola som v Bratislave a bola som rozhodnutá, že ju kúpim. Skončila som v Ikei, kúpila som rozťahovací gaučík pre deti a umývačka sa mi jednoducho do auta nevošla. A zas ma deti celé prádzniny jedovali, že ich je plný dom a poriadok nemá kto urobiť. Ale som rozhodnutá. Kúpim si umývačku! Ak som dobre pochopila z predchádzajúcich príspevkov, bola by nám pre 5 osobovú rodinu lepšia tá väčšia (chcela som menšiu).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuveska, ja som tiež rozmýšľala dva roky, ale neváhaj... teraz nap. som v priebehu piatich min. spratala všetko do umývačky a môžem v kľude pracovať...Vo februári a v marci je na nezaplatenie...Na nezaplatenie je podľa mňa aj vtedy, ak je napr. žena chorá, zle sa cíti a ostatní členovia rodiny sa do umývania vôbec nehrnú.... Určite sa podľa mňa umývačka vyrovná automatickej práčke, najmä pri deťoch... Pre Vás by bola , ak máš kde vložiť väčšia, leba ja mám z pristorových dôvodov menšiu , a to fakt niekedy je potrebné umývať aj 2x za deň...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

zuveska, píšeš o akcii v júni v Nay....tam asi robia akcie kolom dokola, aj teraz v rádiu reklamujú a je to aj na internete http://konzum.sk/akcie.php?s=&r=all&o=nay
ale aj tak treba tie ceny porovnať...


a ešte niečo:
http://hnonline.sk/index.php?p=k0000...id%5D=22210205
Naposledy upravil pyton : 15.09.05 at 14:44
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Ahojte, ja mám umývačku necelý rok, super vecička, značka Ariston na 9 súprav. Keď sme ju kupovali, som robila "papierový" výskum, porovnávala som spotrebu vody a energie, účinnosť a hlučnosť, samozrejme cenu. Táto mi vtedy vyšla ako super áčková . Asi o mesiac nato, sme sledovali reláciu test magazín, hmm tam už taká áčková nebola. Ale ja som s ňou spokojná, umýva dobre, aj suší (až na plastové misky ). A veľa závisí aj od prášku, ktorý sa používa. Už som prešla viacerými značkami, ale jednoznačne vyhráva calgonit alebo somat.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
no, ja mám doma tiež "myčku" riadu - manžela (keď chce) ... a musím povedať, že umýva veľmi dobre .... no a tú naojzajstnú myčku by som tiež chcela, len akosi nemám zvyšné miesto v kuchyni a na novú linku nemám
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=jess]No, ja mám doma tiež "myčku" riadu - manžela Keď sme asi pred piatimi rokmi menili linku, chcel mi ju kúpiť, ale Ja som ju vtedy nechcela,neskôr som pochopila akú hlúposť som urobila.Teraz som na to sama, niekedy je myčkou on, škoda, že sa mu nechce stále, ale čo by sme už robili my?! Ach chudáci, tí naši muži, čo všetko musia robiť!?
Mária
Naposledy upravil Tweety : 20.09.05 at 12:31
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Júúúj, baby! Už robím prieskum, ani sa muža nepýtam. Čo poviete na značku FAGON?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Popísalo sa tu už veľa o umývačke riadu. Je to skutočne super vecička, odporúčam vrele všetkým, ktorí ju ešte nevlastnia. Pred kúpou je však treba skutočne zvážiť výber. Ja osobne odporúčam radšej 60 – ku, (ramená dočiahnu všade do rohov, čo sa prejaví na kvalitnejšom oplachovaní), aspoň 3 teploty, nižšiu hlučnosť a samozrejme AAA. Čakatelia na myčku -nazrite aj do týchto stránok.

http://www.living.cz/art/bydleni/mycka1.html

http://bila.tivis.cz/Rozruch/KategorieUvod/196/Mycky.aspx

Na stránke http://www.bilezbozi.cz/ nájdete takmer všetky ponúkané typy a je aj možnosť porovnania. Ja pred kúpou nového spotrebiča využívam úspešne túto stránku, aj keď je to stránka našich susedov. Orientačne pomôže.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
[QUOTE=Tweety]
jess
....... niekedy je myčkou on, škoda, že sa mu nechce stále.....
musím si častejšie maľovať nechty, vtedy to funguje
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jess
musím si častejšie maľovať nechty, vtedy to funguje
Že som na to neprišla skôr! Ale niečo na tom bude, pretože akonáhle som v kuchyni a na niečom makám radšej nezavadzia, ale keď si leňoším a čítam knihu, tak zájde sa pozrieť, či nie je tam pre neho práca.
Mária M
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ja nemám a stále sa rozhodujem, či myčku áno alebo nie. Sme len 3- členná rodina. Nemáme toho riadu až toľko. Ale niekedy my to " ide na nervy", keď riad musím umývať len ja. Nikomu inému nevadí, že kopec riadu.

Švagriná hovorí, že umývačka riadu sa neoplatí, lebo kým dá do umývačky riad, musí ho predtým opláchnúť. A už keď oplachuje tak aj môže už poumývať.

Tak ako ? Oplatí sa ?
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Prečo umýva, keď to má program len na opláchnutie. Ja to používam aj keď mám menej riadu a zapínam ju až na druhý deň. Z riadu "oškrabem" len hrubú špinu. Deti niekedy neurobia ani to, tak potom len vyčistím filter a je to.
Nerozmýšlať kupovať!!!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Yvvetta
Ja nemám a stále sa rozhodujem, či myčku áno alebo nie. Sme len 3- členná rodina. Nemáme toho riadu až toľko. Ale niekedy my to " ide na nervy", keď riad musím umývať len ja. Nikomu inému nevadí, že kopec riadu.

Švagriná hovorí, že umývačka riadu sa neoplatí, lebo kým dá do umývačky riad, musí ho predtým opláchnúť. A už keď oplachuje tak aj môže už poumývať.

Tak ako ? Oplatí sa ?
never nikomu!!! čo tvrdí že je nanič, je to súper vec - mala by byť povinne pri svadbe dodávaná manželom pre svoju lásku !!!,
aj keď sú riady špinavé, opláchnem ich ale ozaj symbolicky a ja osobne dávam t.z.v. predpierku cca 3 min (mám ARDO), tá spláchne špinu a myčka nesmrdí, a potom dopĺňam a až keď je plná ju pustím. Môžem povedať že veci čo boli zájdené či zažltnuté (pvc misky, súčiastky od mixérov...) mám po čase ako nové!!!
a spotreba? - no skús si 1x odmerať 12 litrov ( takú mám spotrebu na 1 umytie) to minieš na jeden veľký kastról ak ho chceš umyť poriadne..., mne sa rapídne znížila spotreby vody. naozaj.
Odporúčam, ak máš priestor a korunky ani chvíľu neváhaj !!!!
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ja neoplachujem riad, iba zbytky jedál zhrniem. A vždy je všetko čisto umyté. Dokonca aj hrnce, keď je niečo prihorené, prebehnem to kefkou na riad, alebo drotikami a šup do umývačky.Nič netreba oplachovať, veď nato je tá umývačka. Ja ju mám už 7-8 rokov a nevymenila by som ju. Odporúčam všetkým váhajúcim.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Chobot
Pre Luba2: ak vám horsie umýva, skúste prekontrolovat trysky (na rotacných ramenách aj horné). Stáva sa, ze zvysky jedla upchajú tieto trysky a potom sa voda nedostane zospodu do riadu alebo prúd vody je potom slabsí a horsie umýva. Ak to nepomôze, treba skontrolovat cerpadlo vody (dajte to odborníkovi), ci nemá vydraté loziská a tým znízené otácky a tým spôsobuje slabsí tlak vody. Inak vekom by sa účinnost umývacky nemala zhorsovat, jedine ze sa nieco pokazí.
Dík za radu, vyskúšame to, tiež si myslím, že ešte by mohla nejakú dobu vydržať.
Práve dnes som kúpila ten špeciálny prípravok na čistenie vodného kameňa a mastných usadenín, to urobím ako prvé a potom skúsime tie trysky.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Pýtam sa všetkých, ktorí už majú skúsenosť, ako dlho sa ten riad umýva. Ja som mala už umývačku vybratú ale predavač ma odplašil, že riad pri tomto type /už nieviem aký bol/ sa umyje za 2 hodiny. Za 2 hod. môžu byť také úspory o akých hovoríte? Keďže mám veľkú rodinu 6člennú a "umývačka" nám odišla študovať na VŠ do KE, toho riadu sú obrovské kopy, synovia sa priečia a najmladšia dcéra je na to ešte malá. Manžel občas pomôže ale určite by som prijala takéhoto pomocníka v domácnosti.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

My mame ARDO malu zabudovatelnu 45 cm siroku - ta ma dlhy program na 45 min a kratky program na 30 min. Ja to robim aj tak, ze ked mam vela riadu, tak dam dlhy program a ked vypusta a ide do kratkeho programu /podobne ako pracka/ tak otvorim, vyberiem co uz je umyte praskom /pozor horuce/ trochu olachnem, doplnim spinavym /ale nie zaschnutym, to davam nadlho - panvice a tak/a frcime dalej. Ale ta nasa sa plni zhora nie vpredu. Ma to svoje vyhody - podobne ako u klasickej pracky zvrchu - ked nieco dodatocne najdem, tak to tam dosupnem. Pozor ale na taniere so zlatym malovanym lemom alebo dekorom, ten ide dole. Niekedy ale este oplachujem tu lesticku, co ide nakoniec. To viete, male dieta, precitlivela matka.....
0 0
eza eza

eza je offline (nepripojený) eza

Neviem či je to ešte akuálne, pretože pozerám, že téma je stará už 1,5roka, ale tiež prispejem svojou skúsenosťou.
O umývačke riadu sme snívali už asi 4-5 rokov intenzívne - sme 5-členná rodina.Pri umývaní riadu sme sa striedali traja - ja, manžel a najstaršia dcéra. Manšie deti nám vyrobili úžasnú spotrebu vody. Na jednej strane ma brzdila finančná investícia, potom prerábanie bytu a aj názory miektorých rodičov, že kúpou umývačky nenaučíme deti zodpovednosti a povinnostiam.
Pred necelýmidvoma rokmi sme sa rozhodli presťahovať do väčšieho - 4-izbovéhío bytu. Pri rekonštrikcii sme naplánovali v kuchyni aj miesto pre umývačku, ale z dôvodu finančného vyčerpania sme si povedali, že ešte ten riad toľko poumývame. Najväčší zlom nastal, keď najstaršej dcére diagnostikovali celiakiu. Jediným liekom na to je bezlepková diéta - to znamená, že všetky jedlá, ktoré obsahujú pšeničnú múku musím pripravovať doma z múky bezlepkovej. Pečiem chlieb, rožky, žemle a niektoré- hlavne múčne jedlá varím na dvakrát. Ked viac varíte, musíte umývať aj viac riadu. Môj manžel si poctivo vedie evidenciu spotreby vody, elektriky a plynu a s hrôzou zistil, že od kedy máme bezlepkovú diétu, spotreba vody rapídne stúpla. A tak sme mesiac pred Vianocami kúpili umývačku Bosch.
Pri jej výbere sme kládli hlavne dôraz na to aby mala AQUA STOP - to je na to, že keď nastane nejaká porucha, nevytopí Vás ani susedov, ďalej sme určite boli rozhodnutí pre šírku 60 cm, práve kvôli tomu, že pri štvorcovom pôdoryse ramená majú dosah na všetok riad. Ďalej sme chceli nerezovú zvnútra - v plastovej je väčší zápach, keď riad stojí- čaká na naplnenie. Máme aj taký program, ktorý si sám zistí po prvom opláchnutí aký je stupeň zašpinenia a primerane tomu skráti dĺžku umývania - takže niekedy je z dvoch hodín ibahodina a niečo. Má aj krátky 30-minútový program 45°C, je bez sušenia, ale keď skončí a otvorím práčku tak sa to vyparí a po chvíli je to ako na odkvapkávači po ručnom umývaní.
A ešte čo sa týka toho "zlenivenia detí" ani s tím nesúhlasím, lebo do tej umývačky ten riad niekto musí vložiť a niekto ho musí aj povykladať...
A čo sa týka spotreby naša má 14litrov na ten najdlhší program a zatiaľ sme od kúpy neporovnávali ako nám klesla celková spotreba.
TAKŽE ODPORÚČAM
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Podľa mojich osobných skúseností je to druhá najgeniálnejšia vec po automatickej práčke.Šetrí veľmi veľa času a peňazí za vodu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať