Zavrieť

Porady

Myčka riadu

Už sa tu popreberali rôzne témy a porozdávali super rady a skúsenosti, ja by som chcela poznať váš názor na myčku riadu. Celkom vážne si ju plánujem kúpiť ( manžela postupne opatrne spracúvam), ale neviem, na čo všetko sa mám zamerať. že by mala byť triedy A, v tom mám jasno, na rozmere mi zatiaľ nezáleží, ale ako si mám vybrať na koľko súprav to má byť.....sú na 6,9.12....my sme doma štyria, piati. Ako ste spokojné vy- šťastné to majiteľky tejto super vecičky?
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja som si tiež nakoniec kúpila boschku...a aj malú náhradnú mám k tomu...takú štvorlabkovú mačaciu...tá urobí najrpv dozber, predčistí všetko...ani tablety či prášok nepýta...moja zlatá...ale tá elektrická je k nezaplateniu...a k nezaplateniu je aj pohľad na dospelého chlapa ktorý ju nevie naplniť a pustiť...zážitok pre bohov tie komentáre
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Veľmi ma zaujala táto téma, rozhodla som sa po 20 rokoch vymeniť kuchyňu a presvedčila som manžela, že by som tam chcela aj umývačku riadu. Prečítala som si vaše rady, ale aj tak mi ostáva dilema či 45 alebo 60. Sme síce štvorčlenná rodina, ale dcéra študuje a syn od septembra tiež vypadne z domu, takže zostaneme len dvaja a plný počet bude len na víkendy.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

JAJA11 Pozri príspevok
Veľmi ma zaujala táto téma, rozhodla som sa po 20 rokoch vymeniť kuchyňu a presvedčila som manžela, že by som tam chcela aj umývačku riadu. Prečítala som si vaše rady, ale aj tak mi ostáva dilema či 45 alebo 60. Sme síce štvorčlenná rodina, ale dcéra študuje a syn od septembra tiež vypadne z domu, takže zostaneme len dvaja a plný počet bude len na víkendy.
ak máš miesto kúpila by som si osobne 60-tku.
0 0
Dan1 Dan1

Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

JAJA11 Pozri príspevok
Veľmi ma zaujala táto téma, rozhodla som sa po 20 rokoch vymeniť kuchyňu a presvedčila som manžela, že by som tam chcela aj umývačku riadu. Prečítala som si vaše rady, ale aj tak mi ostáva dilema či 45 alebo 60. Sme síce štvorčlenná rodina, ale dcéra študuje a syn od septembra tiež vypadne z domu, takže zostaneme len dvaja a plný počet bude len na víkendy.


Ja osobne som túto dilemu riešila pred cca 5rokmi. Vzhľadom na veľkosť našej kuchyne v paneláku sme sa rozhodli pre 45cm a neľutujem, lebo plne našej 4člennej rodine vyhovuje a dostačuje, aj keď mám malé deti, lebo nepatríme k ľuďom, ktorí ráno vytiahnu kopec riadu a večer, takže nám tvá aj dva dni než ju naplníme. Cez víkend nám tiež dostačuje, lebo som radšej keď sa za deň naplní a nesmrdí mi to v byte. Vzhľadom nato, že keď sme ju kupovali keď sme čakali nášho syna a už vtedy som tušila, že to bude také dieťatko, ktoré bude musieť všetko mačkať, tak ovládanie programov máme vo dvierkach a pri zavretí to nie je možné ovládať. ( bola to síce fuška s takýmto ovládaním vtedy zohnať). Takže toľko naše skúsenosti. Veľa zdaru pri výbere a pohodu pri užívaní.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

evina Pozri príspevok
ak máš miesto kúpila by som si osobne 60-tku.
My sme traja a máme 60-ku. Cez týždeň tiež trvá pár dní, kým sa naplní, ale aspoň ju netreba tak často spúšťať. Ak by si mala pocit, že ti riady páchnu, existujú v umývačkách krátke oplachovacie programy (cca 15 minút opláchne studenou vodou, aby sa nahrubo zmyly zbytky) a po naplnení to spustíš naplno.

Na takéto použitie ale musíš mať dostatok súprav riadu, aby sa nestalo, že všetkých 6 tanierov máš v umývačke a nemáš si na čo dať večeru. Ale ty sama vieš, koľko raidu mávate. Ak máš pocit, že je ho dosť veľa, tak 60-ku využiješ.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ďakujem za názory, ale vychádza mi to tak, že rozhodnúť sa musím sama. Takže nakoniec rozhodne aj cena aj vybavenie funkciami, aby to bolo v rozumnom pomere. Ale ešte by som prosila poradiť, ktoré funkcie určite by umývačka riadu mala mať.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

JAJA11 Pozri príspevok
Ďakujem za názory, ale vychádza mi to tak, že rozhodnúť sa musím sama. Takže nakoniec rozhodne aj cena aj vybavenie funkciami, aby to bolo v rozumnom pomere. Ale ešte by som prosila poradiť, ktoré funkcie určite by umývačka riadu mala mať.
určite by som pozerala nato aby mala funkciu polovičného umývania t.j. aby sa dal umývať iba vrch alebo spodok my sme dvaja a málokedy zapíname aj vrch.
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
My sme traja, kúpili sme 45 a som s ňou spokojná. My sme nemali ani priestor na 60, ale neľutujem, lebo 45 nám úplne stačí. Ale každý sa musí rozhodnúť sám.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Treba zvazit este jednu vec. 45 cm nikdy namoze mat rovnaky umyvaci ucinok ako 60cm z toho dovodu, ze ide o obdlznik a nie stvorec a teda tie vrtule nedociahnu do rohov umyvacky. My mame 45 cm (z donutenia), dobru znacku (BOSH) sme s nou spokojni, ale ide aj 3 x denne (ked je nejaka navsteva aj 4 x). Keby to nebolo take kompikovane prerabat celu linku, kupil by som 60 cm.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak aby som aj ja prispela svojou troškou...
My sme dvaja a máme 60-tku. Aj keď som musela obetovať jednu menšiu skrinku. V podstate, čo by mohlo byť v skrinke je v umývačke. Takže ten priestor sa našiel. Tiež sa za týždeň ledva naplní 2x, ale tie vyleštené poháre... Máme veľmi tvrdú vodu, a takto vyleštené poháre som nikdy nemala. Už len preto sa oplatila.
Okrem toho nad 45-kou som nerozmýšľala, nakoľko ak sú tam otočné ramená, je logické, že nie do každého kúta dosiahne poriadne voda. Ale je to len moja teória, prax nemám vyskúšanú.
Z programov odporúčam naozaj to predumývanie (ja mam na 7 min.), výber jedného koša (horného alebo dolného), a potom podľa potreby rodiny. Ak máte malé deti, určite s hygienizérom, teda ohrev vody na vyššie stupne. Inak vám stačí aj na nižšie.
Držím palce, aby ste si vybrali správne.

PS: Doteraz som sa nestretla s človekom, ktorý by si už nekúpil umývačku. Keď ju už budete mať doma, budete si hovoriť, prečo to nemohlo byť skôr.
0 0
rufus rufus

rufus je offline (nepripojený) rufus

Ja už mám myčku skoro 4 roky a je to fajn. Sme doma traja, teda sme kúpili na 6 súprav = má sa tam zmestiť 6 plytkých a 6 hlbokých tanierov a 6 hrnčekov. Zmestia sa. Myčka má šírku 45 cm, lebo tak sa mi hodila do linky, ale upozorňujem, že hrnce sa zmestia vedľa seba 3 malé, alebo 1 veľký a druhý len šikmo. Treba sa aj naučiť naukladať veci, aby sa nič neprekrývalo, lebo ostane neumyté. Lacné tabletky, napr. ARO sú na figu, dá sa SOMAT alebo CALGONIT. Mysli na to, že čím viac sa ti tam zmestí, tým viac treba mať aj tanierov a príboru, aby si nepúšťala poloprázdnu myčku, keď nebude už žiadna lyžička v šuplíku.
0 0
broyer broyer

broyer je offline (nepripojený) broyer

valeriam Pozri príspevok
Už sa tu popreberali rôzne témy a porozdávali super rady a skúsenosti, ja by som chcela poznať váš názor na myčku riadu. Celkom vážne si ju plánujem kúpiť ( manžela postupne opatrne spracúvam), ale neviem, na čo všetko sa mám zamerať. že by mala byť triedy A, v tom mám jasno, na rozmere mi zatiaľ nezáleží, ale ako si mám vybrať na koľko súprav to má byť.....sú na 6,9.12....my sme doma štyria, piati. Ako ste spokojné vy- šťastné to majiteľky tejto super vecičky?
Ahoj, ja by som si na Vašom mieste vybrala určite 12 súpravovú AA, je to drahšie ale oplatí sa investovať do kvality. A keď ju budete mať viem Vám ponúknuť aj perfektné drvičky odpadu ktoré sa dajú pripojiť na tú mičku a kuchyňa je čistá bez námahy. info o mojich drvičkách nájdete na www.broyer.szm.com kde sú aj ceny. Prajem úspešné rozhodovanie a pekný deň.
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Určite si vyber 60 cm - už aj preto, že do 45 cm sa nezmestí plech na pečenie - nikdy som nemala také krásne plechy ako odkedy mám umývačku. Ja som si však "domrvila" sklenené poháre lacnými tabletami - chytli mi koróziu - neporadí niekto či sa s tým dá niečo robiť?
0 0
katty22 katty22

katty22 je offline (nepripojený) katty22

veľmi sa mi páči táto téma. už dlhší čas uvažujem nad myčkou, len ma asi začne mrzieť, že sme nad ňou neuvažovali , ked sme vlani prerábali kuchyňu. vtedy o nej môj teraz už manžel nechcel ani počuť. a teraz , ked je už zlomený, tak sa nám zmestí najviac 45 cm, no sme 4 , niekedy aj 5 a ako čítam tieto názory, každý skôr odporúča tú širšiu, tak som trochu sklamaná. aj tak budeme musieť dosť prerábať a ani sa mi do toho veľmi nechce. a keby sme chceli dať tú širšiu , tak by to chcelo asi novú linku. a najviac ma sklamalo v tom posledno príspevku, že sa tam nezmestí plech na pečenie?? no to je teda sila, často pečiem. tak teraz neviem, čo spraviť. ale jedno viem určite, že umývačku chcem. kamarátka kúpila a nevie si vynachváliť a ja inšie nerobím, najmä cez vikendy, len stojím pri dreze a umývam... aj ked pomôžu aj deti , aj manžel, ale aj tak..
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

katty22 Pozri príspevok
veľmi sa mi páči táto téma. už dlhší čas uvažujem nad myčkou, len ma asi začne mrzieť, že sme nad ňou neuvažovali , ked sme vlani prerábali kuchyňu. vtedy o nej môj teraz už manžel nechcel ani počuť. a teraz , ked je už zlomený, tak sa nám zmestí najviac 45 cm, no sme 4 , niekedy aj 5 a ako čítam tieto názory, každý skôr odporúča tú širšiu, tak som trochu sklamaná. aj tak budeme musieť dosť prerábať a ani sa mi do toho veľmi nechce. a keby sme chceli dať tú širšiu , tak by to chcelo asi novú linku. a najviac ma sklamalo v tom posledno príspevku, že sa tam nezmestí plech na pečenie?? no to je teda sila, často pečiem. tak teraz neviem, čo spraviť. ale jedno viem určite, že umývačku chcem. kamarátka kúpila a nevie si vynachváliť a ja inšie nerobím, najmä cez vikendy, len stojím pri dreze a umývam... aj ked pomôžu aj deti , aj manžel, ale aj tak..
Nebuď sklamaná...Mne sa zmestí do umývačky 45 cm aj plech, aj keď je pravda, že potom do toho koša už nič, ale občas ho takto dobre poumývať stojí za to. Medzi nami-do dresu sa tiež nezmestí a pasujem sa tam s ním dosť, kým ho umyjem...
Ja som dlho odolávala tiež s tým, že tých pár riadov snáď umyjem. Naraz sa mi začalo zdať, že doma nerobím pomaly nič iné len umývam riad, vybrala som sa do obchodu a aj za cenu straty jednej skrinky som kúpila umývačku /45cm nemám viac miesta/ a ako niekto spomínal vyššie nechápem ako som mohla tak dlho čakať. Je to nesmierna úspora času a aj peňazí za teplú vodu, aj keď zas trocha viac za elektrinu, ale úspora za vodu je viditeľná, a to ja umývam každý deň minimálne 2x a niekedy i viac. Teda či 45 či 60 cm po práčke je to najdokonalejší pomocník ženy v domácnosti podľa môjho názoru a 45 cm BOSCH umyje tiež dokonale. Na Tvojom mieste by som sa rozhodovala s prihliadnutáím len na miesto, teda ak je, tak 60 cm, ale fakt umyjú obe perfektne.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ide hlavne o úsporu času...myčka ti žužle riady, pračka brble v kúpeľni, kávovar ti varí kávu...a ty sedíš nad daňovými výkalmi...sorry, výkazmi...a makáš a makáš a makáš...a nemáš po lakte olúpané ruky od sajrajtov na umývanie riadov...
0 0
Jendo Jendo

Jendo je offline (nepripojený) Jendo

JAJA11 Pozri príspevok
Ďakujem za názory, ale vychádza mi to tak, že rozhodnúť sa musím sama. Takže nakoniec rozhodne aj cena aj vybavenie funkciami, aby to bolo v rozumnom pomere. Ale ešte by som prosila poradiť, ktoré funkcie určite by umývačka riadu mala mať.
Sklápateľné mriežky - mám a odporúčam, dobre sa dajú uložiť hrnce
Možnosť používať tablety - nemám, prášok nie je drahý a soľ a leštidlo som dal prvý raz a ešte nedopĺňal, mám umývačku len tri mesiace. V umývačkach ktoré vyslovene tablety nepodporujú tak by sa nemali používať.. Pozor sú 3,4,5 zložkové tablety tak by to malo byť uvedené aj v myčke.
Nerezová vaňa - mám, ale výhody neviem, iba viem že sú aj z umelej hmoty.
Polovičný program - nemám, ale mám nejaký automatický program. v podstate ide o šetrenie vody a energie, ale myslím že my radšej počkáme deň a umývačka je potom plná
Samostatný kôš na riad - mám a je to vynikajúce. je viac miesta na riad
Počet programov - pozor hlavne na najvyšší, mal by obsahovať aspoň 70 stupňový, moja skúsenosť je že využívam štyry z piatich a odporúčam všetkým vyskúšať krátky 40 stupňový lebo na moje prekvapenie na bežný riad úplne stačí a šetrí vodu a energiu.
Aquastop - alebo sa to môže volať aj inak, ale ide v podstate o záruku proti pretečeniu umývačky - taká sranda v hadici na prívod vody do umývačky - odporúčam
Počet súprav - máme 12, ale videl som 10, 9, 6.
Značka - bacha na ňu, pýtaj sa predajcu, ľudí atď lebo miesto pomoci doma Ti uberia nervy a neušetríš čas. Doma mám MIELE je výborná ostatné Ti poradia ostatní Poraďáci.
Spotreba a Účinnosť - nedaj sa ukecať že 12 a 18 litrov je skoro to isté. to isté s energiou, šetri šetri šetri - v budúcnosti sa Ti to zíde. Účinnosť - samozrejme AAA, ale ak Ti ide o cenu je to na Tebe. s B ja osobne nemám skúsenosť
Iné - zamykateľné dvierka (mám, nevyužívam), skryté ovládanie, automatický program, hlučnosť atď
No ja som sa rozpísal, ale mám to namakané z poslednej kúpy tak len preto. Veľa šťastia pri výbere a kúp si nejakú knihu nech máš čo robiť ak už nebudeš umývať riad .
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Jendo Pozri príspevok
Sklápateľné mriežky - mám a odporúčam, dobre sa dajú uložiť hrnce
Možnosť používať tablety - nemám, prášok nie je drahý a soľ a leštidlo som dal prvý raz a ešte nedopĺňal, mám umývačku len tri mesiace. V umývačkach ktoré vyslovene tablety nepodporujú tak by sa nemali používať.. Pozor sú 3,4,5 zložkové tablety tak by to malo byť uvedené aj v myčke.
Nerezová vaňa - mám, ale výhody neviem, iba viem že sú aj z umelej hmoty.
Polovičný program - nemám, ale mám nejaký automatický program. v podstate ide o šetrenie vody a energie, ale myslím že my radšej počkáme deň a umývačka je potom plná
Samostatný kôš na riad - mám a je to vynikajúce. je viac miesta na riad
Počet programov - pozor hlavne na najvyšší, mal by obsahovať aspoň 70 stupňový, moja skúsenosť je že využívam štyry z piatich a odporúčam všetkým vyskúšať krátky 40 stupňový lebo na moje prekvapenie na bežný riad úplne stačí a šetrí vodu a energiu.
Aquastop - alebo sa to môže volať aj inak, ale ide v podstate o záruku proti pretečeniu umývačky - taká sranda v hadici na prívod vody do umývačky - odporúčam
Počet súprav - máme 12, ale videl som 10, 9, 6.
Značka - bacha na ňu, pýtaj sa predajcu, ľudí atď lebo miesto pomoci doma Ti uberia nervy a neušetríš čas. Doma mám MIELE je výborná ostatné Ti poradia ostatní Poraďáci.
Spotreba a Účinnosť - nedaj sa ukecať že 12 a 18 litrov je skoro to isté. to isté s energiou, šetri šetri šetri - v budúcnosti sa Ti to zíde. Účinnosť - samozrejme AAA, ale ak Ti ide o cenu je to na Tebe. s B ja osobne nemám skúsenosť
Iné - zamykateľné dvierka (mám, nevyužívam), skryté ovládanie, automatický program, hlučnosť atď
No ja som sa rozpísal, ale mám to namakané z poslednej kúpy tak len preto. Veľa šťastia pri výbere a kúp si nejakú knihu nech máš čo robiť ak už nebudeš umývať riad .
Vidieť, že niekto si danú tému pred kúpou poriadne preštudoval.
Čo sa týka nerezovej vane... Určite je lepšia tá nerezová, nakoľko v umelej sa aj keď sa riady opláchnu, nejaký pach tam určite ostane. Teda umelú by som neodporúčala.
Polovičný program? Ja mám buď na výber jedného z košov, alebo potom ďalšiu funkciu na skrátenie programu. Pri 2-hodinovom je to takých 15-25 min.
Samostatný kôš na riad? To je čo? Môžeš to špecifikovať?
Aquastop - súhlasím.

PS: S tou účinnosťou to nie je také jednoduché. AAA znamená najvyššie triedy pre: spotrebu vody, spotrebu elektriny a hlučnosť. Ale ako info od zaručeného človeka (vrátane vlastná skúsenosť) tieto umývačky majú programy o to dlhšie. Ale to už predajcovia o tom nehovoria.
0 0
Jendo Jendo

Jendo je offline (nepripojený) Jendo

add. samostatný kôš na riad - dole je jeden vyťahovací kôš, nad ním druhý a nad ním ešte jeden s malou hĺbkou ani nie 10 cm s priestorom na riad, takže riad nedávam do takého košíka a do dolného koša ale do takých paličiek na ležato. zabudol som k iným funkciám pridať ešte nastaviteľný stredný kôš - mám dobrá vec raz za rok keď máme veľký hrniec, alebo plech.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Jendo Pozri príspevok
add. samostatný kôš na riad - dole je jeden vyťahovací kôš, nad ním druhý a nad ním ešte jeden s malou hĺbkou ani nie 10 cm s priestorom na riad, takže riad nedávam do takého košíka a do dolného koša ale do takých paličiek na ležato. zabudol som k iným funkciám pridať ešte nastaviteľný stredný kôš - mám dobrá vec raz za rok keď máme veľký hrniec, alebo plech.
To má koľko ramien? (Riad = hrnce?)
Ja nemám ten vrchný kôš, ale mám také sklápacie "poličky" po bokoch horného koša, kde sa mi zmestia menšie šálky alebo šalátové misky. A ten nastaviteľný (u mňa) vrchný kôš je naozaj dobrý. Keď mám menej tanierov a poháre, dám ich do horného a zapnem len vrchné umývanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať