Zavrieť

Porady

komplikovaný cesťák

Prajem všetkým krásny deň,

potrebovala by som pomôcť s jedným cesťákom. Konateľ si išiel pre služobné auto do Prahy. Odišiel ráno z ZV do BA osobným autom (so synom). V BA nstúpil na rýchlik a išiel do Prahy.Tam nasadol do nového služobného auta a vracal sa do BB. Zatiaľ je to OK. Ale syn, ktorý ho do BA odviezol sa s jeho osobným autom vrátil naspäť do ZV.
Ako zohľadniť vo vyúčtovaní cesťáku cestu z BA do ZV, keď fyzicky tento konateľ auto nešoféroval, ale spotreba PHM bola, "opotrebovanosť" 6,20/km tiež.
Súrne to potrebujem dnes poriešiť. ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Prečo komplikované?Nárok na preplatenie je len u 1 cesty,trasu BA-ZV si musí zaplatiť zo svojho

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    lukig
    Prajem všetkým krásny deň,

    potrebovala by som pomôcť s jedným cesťákom. Konateľ si išiel pre služobné auto do Prahy. Odišiel ráno z ZV do BA osobným autom (so synom). V BA nstúpil na rýchlik a išiel do Prahy.Tam nasadol do nového služobného auta a vracal sa do BB. Zatiaľ je to OK. Ale syn, ktorý ho do BA odviezol sa s jeho osobným autom vrátil naspäť do ZV.
    Ako zohľadniť vo vyúčtovaní cesťáku cestu z BA do ZV, keď fyzicky tento konateľ auto nešoféroval, ale spotreba PHM bola, "opotrebovanosť" 6,20/km tiež.
    Súrne to potrebujem dnes poriešiť. ďakujem.
    Urob DVP na syna a vyplatíš mu cestovné náhrady. Konateľ bude mať vyplatené tiež cestovné náhrady, ale cestovné iba z BA.

    lukig je offline (nepripojený) lukig

    lukig
    Dakujem, inak super nápad s tou dohodu podľa Evanky. Idem to hneď zrealizovať. Pekny deň všetkým.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Teraz ma však napadlo (ak sa toto už uskutočnilo), že pracovníka (aj na DVP) je potrebné nahlásiť soc. poisťovni vopred. Asi by to bolo potrebné riešiť príkaznou zmluvou a odviesť z odmeny 19% daň. Iné odvody sa vtedy neodvádzajú a odpadá povinnosť prihlasovania.

    lukig je offline (nepripojený) lukig

    lukig
    Už som nad tým rozmýšľala, lebo prihlasovanie zamestnancov si striehnem a toto sa odohralo minulý týždeň. Dala som to konateľovi ako návrh, nech sa sám rozhodne, či tú cestu z BA do ZV len tak pustíme, alebo to chce mať za každú cenu vyúčtované. A potom už prichádza do úvahy len príkazná zmluva. Nemáš náhodou nejaký vzor príkaznej zmluvy? Ešte som ju nepoužívala.
    Dakujem

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Evanka
    Teraz ma však napadlo (ak sa toto už uskutočnilo), že pracovníka (aj na DVP) je potrebné nahlásiť soc. poisťovni vopred. Asi by to bolo potrebné riešiť príkaznou zmluvou a odviesť z odmeny 19% daň. Iné odvody sa vtedy neodvádzajú a odpadá povinnosť prihlasovania.
    Veď to nemusí byť zrovna syn, ak má konateľ nejakých zamestnancov, napíš to na hociktorého z nich a nemuisíš nikoho prihlasovať.(Alebo ho "odvez" ty)

    lukig je offline (nepripojený) lukig

    lukig
    Dohodli sme sa na príkaznej zmluve na syna. Ja a konateľ na výlete v BA, no neviem ?! /just joke/

    bobiko je offline (nepripojený) bobiko

    bobiko
    lukig
    Dohodli sme sa na príkaznej zmluve na syna. Ja a konateľ na výlete v BA, no neviem ?! /just joke/
    co nie je zakazane, je povolene... preco v tom vidis problem? pracu si treba ulahcit, ked sa da... fyzicky si s nim na SC nebola, tak aj manzelka moze kludne spavat, ci nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.