Zavrieť

Porady

Daňové priznanie DPH

Prosila by som o radu, do ktorého riadku daň. priznania mám dať službu do čl. štátu bez DPH - oslobodené podľa § 15?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anturia je offline (nepripojený) anturia

    budúca možno účtovníčka anturia
    ďakujem, tak dlho som sa s tým trápila, kam to mám dať...

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Dakujem a robi ju uctovny program (ja mam SAP) automaticky? Nikdy som sa s poziadavkou vytvorit taku zostavu nestretla a ani faktury vystavene do zahranicia podla paragrafu 15 na slovenske koruny do ziadneho vykazu neuvadzame.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    ala13
    Dakujem a robi ju uctovny program (ja mam SAP) automaticky? Nikdy som sa s poziadavkou vytvorit taku zostavu nestretla a ani faktury vystavene do zahranicia podla paragrafu 15 na slovenske koruny do ziadneho vykazu neuvadzame.
    Nejde o výkaz ale o evidenciu, ktorú je platiteľ DPH povinný viesť v rozsahu ako je uvedené v § 70 ZDPH. Túto evidenciu bude od teba vyžadovať DÚ pri kontrole DPH.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ala13
    Dakujem a robi ju uctovny program (ja mam SAP) automaticky? Nikdy som sa s poziadavkou vytvorit taku zostavu nestretla a ani faktury vystavene do zahranicia podla paragrafu 15 na slovenske koruny do ziadneho vykazu neuvadzame.
    SAP také zostavy robí - súpisy dokladov podľa jednotlivých riadkov.
    I ked - závisí v akej firme, lebo SAP je prazdna krabica a implementáciu robia podľa požiadaviek užívateľa. Ale tie zostavy - súpisy je štandard podľa zákona.
    Tie služby - §15 do DP DPH nejdu - to máš správne

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    To neuvedenie služieb, ktoré spadajú pod § 15, do priznania sa mi vôbec nepáči, aj keď to vyzerá byť správne.

    Pretože:

    Ako to daňový úrad na Slovensku skontroluje(pri kontrole DPH), keď to nie je uvedené v priznaní dph? Stačí, keď sa niekde stratí faktúra.

    Rovnako ako to daňový úrad v zahraničí skontroluje, keďže aj keď má prepojenie na slovenský daňový úrad, tak ten mu nemôže poskytnúť dostatočné informácie z daňového priznania DPH. Musela by prísť hĺbková kontrola do slovenskej firmy, aby slovenský daňový úrad mohol poskytnúť informácie pre zahraničný daňový úrad.

    Nechápem to.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    V dP na to nieje osobitný riadok, takže aj keby sa to niekam dalo, tak to DU nevyčíta z DP. Ale musí sa to uviesť do zostavy a pri kontrole správnosť zdanenia DU preverí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.