Zavrieť

Porady

oneskorené platenie leasingu

Viete mi pomôcť ako postupujem ako platca DPH v prípade ak leasingovú splátku uhradím oneskorene o mesiac dva ? Som s.r.o., mesačný platca DPH.Môžem si dať DPH na 343?
Naposledy upravil Gituška : 21.09.05 at 07:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Dátum úhrady splátky nemá vplyv na uplatnenie odpočtu DPH. Uplatníš si DPH vtedy, keď máš doklad - teda fa.Alebo ak máš iba splátkový kalendár tak interným dokladom ako predpis.
    Nárok na odpočet DPH vzniká podľa dátumu dodania a nie podľa zaplatenia faktúry alebo úhrady podľa splátkového kalendára. Podľa úhrady ide iba DPH z JCD ak nakupujete z tretích krajín. Čiže DPH z leasingu si uplatňuj podľa faktúry alebo splátkového kalendára. Gabika

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Gituška
    Aj keď uhradím štyri splátky naraz ?
    Tak ako som napísala, DPH sa uplatňuje (odpočet) vtedy, keď máš daňový doklad. Chodia ti faktúry, alebo máš splátkový? Ak ti chodia fa, tak ich zaúčtuješ ako všetky iné, ak máš splátkový, tak podľa termínu splátky si vytvoríš interným dokladom predpis tejto splátky a teda aj DPH - predpokladám, že každý mesiac v rovnakom čase, resp. každý štvrťrok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Gituška
    Aj keď uhradím štyri splátky naraz ?
    povinnosť mať zaplatenú DPH zanikla. teraz sa ide podľa splátkového kalendára. 4 mesiace pravidelne zaúčtuješ interným dokladom predpis záväzku, alebo zaúčtuješ 4 faktúry, a priebežne odpočítavaš DPH. Ak potom zaplatíš 4 splátky naraz, tak vypáruješ záväzok za tie 4 mesiace, ale DPH to už neovplyvní.
    Mimochodom - to lísingovka toleruje? Neplatičov?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gituška
    Aj keď uhradím štyri splátky naraz ?
    Uhradiť splátky môžeš, ale DPH si uplatníš len raz, nárok na odpočet Ti vzniká dátumom uvedeným v splátkovom kalendári.

    Mária M

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    A ako urobím predpis na leasingovú splátku ? ako ste mi už poradili interným predpisom, ale chcem rozúčtovanie.
    Ďakujem Vám za odpoveď myslím, že ste SUPER.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gituška
    A ako urobím predpis na leasingovú splátku ? ako ste mi už poradili interným predpisom, ale chcem rozúčtovanie.
    Ďakujem Vám za odpoveď myslím, že ste SUPER.
    Nemáš splátkový kalendár?
    Ešte treba rozlíšiť účtovanie u starých lízingoch pred r.04, a nové.
    Mária M

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    No splátkový kalendár mám, ale z neho sa nevyznám. Je tu základ dane, DPH - záloha na leas.splátky + prirážka na vstupnú cenu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gituška
    No splátkový kalendár mám, ale z neho sa nevyznám. Je tu základ dane, DPH - záloha na leas.splátky + prirážka na vstupnú cenu.
    Na takúto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať, treba sa vrátiť na začiatok, teda tam, kde sa účtovalo celkovo prvykrát o nákupu na lízing.
    Mária M

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    prevzala som účtovanie s.r.o., v roku 2005 a keď ti poviem, že nemám ani účtovné doklady za rok 2004. Mala som len uzatvorenie účtovných kníh a nič iné a z toho neviem vydedukovať nič.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gituška
    prevzala som účtovanie s.r.o., v roku 2005 a keď ti poviem, že nemám ani účtovné doklady za rok 2004. Mala som len uzatvorenie účtovných kníh a nič iné a z toho neviem vydedukovať nič.
    No tu, je každá rada ťažká, ale treba pátrať po inventarizácii-rozpisoch účtov 381, 474
    MM

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Gituška
    prevzala som účtovanie s.r.o., v roku 2005 a keď ti poviem, že nemám ani účtovné doklady za rok 2004. Mala som len uzatvorenie účtovných kníh a nič iné a z toho neviem vydedukovať nič.
    treba si pri preberaní účtovníctva po inom dobre zvážiť, čo preberáš a či to stojí za to riziko.
    Minimálne musí byť kompletná inventúra účtov - rozpisy otvorených položiek.
    Zmluvy sa dajú zohnať aj inde ale výsledok práce predchádzajúcej účtovníčky nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.