Zavrieť

Porady

povinnosti mzdovej účtovníčky na konci roka

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, či mi viete poradiť, čo všetko musí robiť mzdová účtovníčka na konci roka. Nech niečo nezabudnem.

Treba tlačiť aj evidenčné listy zamestnancov?

Ďakujem
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Hľadám/e/, hľadáš/te/ a .......... nájdeš/te/ napr.
http://www.porada.sk/t98601-povinnos...niec-roka.html
http://www.porada.sk/t18858-povinnos...05-2006-a.html (sumy si nevšímaj)
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Evidenčné listy DZ tlačiť nemusíš (teda opravujem,len tým,ktorí skončili k 31.12.2009 a posielaš Soc.poisť.)
Ja som v prvom rade:
- spravila uzávierku 2009 v mzdách
- skontrolovala zostatky dovoleniek k 31.12.2009
- vytlačila, skontrolovala všetky ročné mzdové listy zamestnancov za rok 2009
- teraz do 31.1.2010 podpisujú zamestnanci Vyhlásenia k dani z príjmov na rok 2010
- robím potvrdenia o príjmoch FO zo závislej činnosti za rok 2009
- do 31.3. spracovať ročné zúčtovanie dane za rok 2009- pokiaľ zamestnanec o to požiada do
15.2.2010
- prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov zo ZČ za 4.štvrťrok 2009
do 31.1.2010
- hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo ZČ do 31.3.2010
- termín na vykonanie RZZP je taktiež do 31.3.2010, termín na požiadanie vykonania RZZP
do 15.2.2010

…no snáď ma ktosi doplní na čo som zabudla, lebo určite som čosi zabudla
Naposledy upravil uct2007 : 24.01.10 at 12:51 Dôvod: doplnenie
0 0
bubko1 bubko1

bubko1 je offline (nepripojený) bubko1

uct 2007 píšeš že:
Ja som v prvom rade:
- spravila uzávierku 2009 v mzdách
Robí ti program nejaké uzvierkové operácie, alebo čo máš na mysli?
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

možno som to blbo napísala, ale proste uzavrela som december 2009, presne tak, ako každý iný mesiac... a šup bola som v januári 2010...nič také extrovné som nerobila
0 0
bubko1 bubko1

bubko1 je offline (nepripojený) bubko1

:-) takže nanič som nezabudol
0 0
Kristinka1402 Kristinka1402

Kristinka1402 je offline (nepripojený) Kristinka1402

Mzdové listy sa tlačia pred uzavretím decembrových výplat, že?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Podľa používaného softvéru. Mnohé až po uzavretí mesiaca "pripíšu" údaje na mzdový list.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Kristinka1402 Pozri príspevok
Mzdové listy sa tlačia pred uzavretím decembrových výplat, že?
Musíš urobiť aj decembrové výplaty a tak by si mala tlačiť ML
0 0
Kristinka1402 Kristinka1402

Kristinka1402 je offline (nepripojený) Kristinka1402

ja mám WIN-PAM od sunsoftu, neviete ako je to tam? Inak už bol u mňa prvý zamestnanec, ktorý chcel potvrdenie k ročnému zúčtovaniu zdravotného, ale v programe mám ešte staré tlačivá za rok 2008, nemáte s tým niekto skúsenosť?
0 0
Kristinka1402 Kristinka1402

Kristinka1402 je offline (nepripojený) Kristinka1402

tie mám, sú už aj na mzdových listoch, takže pravdepodobne pred uzatvorením tých decembrových miezd... myslím si teda
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Kristinka1402 Pozri príspevok
ja mám WIN-PAM od sunsoftu, neviete ako je to tam? Inak už bol u mňa prvý zamestnanec, ktorý chcel potvrdenie k ročnému zúčtovaniu zdravotného, ale v programe mám ešte staré tlačivá za rok 2008, nemáte s tým niekto skúsenosť?
mala by si uzavrieť rok 2009, vytlačiť mzd.listy, všetky súhrnky a pri prechode na nový rok by si mala mať všetko, čo potrebuješ na r. 2010
0 0
Kristinka1402 Kristinka1402

Kristinka1402 je offline (nepripojený) Kristinka1402

Hm. Tak ako teda, uzavrieť december, vytlačiť mzdové listy a iné súhrnky a uzavrieť rok 2009?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Kristinka1402 Pozri príspevok
Hm. Tak ako teda, uzavrieť december, vytlačiť mzdové listy a iné súhrnky a uzavrieť rok 2009?
skús si zavolať na HOT LINE, lebo viem z vlastnej skúsenosti, že napr. SOFTIP má inú ročnú uzávierku ako mám napr. teraz v Humane.
0 0
Kristinka1402 Kristinka1402

Kristinka1402 je offline (nepripojený) Kristinka1402

No nič iné mi neostáva, len ich pootravovať... ďakujem vám všetkým za odpovede!!!!

Neviete náhodou ešte ako je to s tým vracaním poistného ak mal predčasný starobný dôchodok?
Našla som odchýlky, cez ktoré mu opravím poistné, musím opravovať aj vymeriavacie základy? Pretože za poistné v nezamestnanosti mu budú vracať cca 23 eur a invalidné cca 69 eur za zamestnanca aj zamestnávateľa (november, december a časť októbra)
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Kristinka1402 Pozri príspevok
No nič iné mi neostáva, len ich pootravovať... ďakujem vám všetkým za odpovede!!!!

Neviete náhodou ešte ako je to s tým vracaním poistného ak mal predčasný starobný dôchodok?
Našla som odchýlky, cez ktoré mu opravím poistné, musím opravovať aj vymeriavacie základy? Pretože za poistné v nezamestnanosti mu budú vracať cca 23 eur a invalidné cca 69 eur za zamestnanca aj zamestnávateľa (november, december a časť októbra)
...neviem, prečo to berieš za otravovanie, veď si za to predsa platíte...
ak budeš volať, skús sa na to opýtať. Ale zapracuj to ešte do decembrovej výplaty. Ja som mala ten istý problém, v mojom programe som to mala komplikovanejšie-navigovali ma-robili sme to cez opravy minulých období-navýši Ti aj odvod dane u daného zamestnanca
0 0
Kristinka1402 Kristinka1402

Kristinka1402 je offline (nepripojený) Kristinka1402

Do decembrovej výplaty to už nezapracujem, tie už sú na účte... Doniesol mi to vo štvrtok. Čítala som, že sa to má zobraziť vo výplate zamestnanca až v tom období, kedy to sociálna pošle na účet spiatky. No nič, dúfam, že to zajtra nejak poriešim
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Kristinka1402 Pozri príspevok
Do decembrovej výplaty to už nezapracujem, tie už sú na účte... Doniesol mi to vo štvrtok. Čítala som, že sa to má zobraziť vo výplate zamestnanca až v tom období, kedy to sociálna pošle na účet spiatky. No nič, dúfam, že to zajtra nejak poriešim
jasné, musíš požiadať SP o vrátku neoprávnene odvedených prostriedkov a ak Vám ich poukážu na účet, tak až potom /myslela som, že už vám ich vrátili/
0 0
Kristinka1402 Kristinka1402

Kristinka1402 je offline (nepripojený) Kristinka1402

Takže až v januárovej výplate to opravím a rok 2009 mám hádam z krku, nebudem tam nič riešiť, všakže?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Kristinka1402 Pozri príspevok
Takže až v januárovej výplate to opravím a rok 2009 mám hádam z krku, nebudem tam nič riešiť, všakže?
záleží od toho, kedy Vám peniažky nabehnú na účet - ale u nás to bolo obratom
-vyzerá to tak, ´že máš "z krku" - ako píšeš
0 0
Kristinka1402 Kristinka1402

Kristinka1402 je offline (nepripojený) Kristinka1402

Hurá, takže budem maturovať až v januárovej výplate Už aj tak je toho teraz toľko, že neviem kam skôr skočiť Ďakujem za rady!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať