Zavrieť

Porady

Registrácia

Dobrý deň poprosím o radu:
Nie som platca DPH ale dodávam služby do iného členského štátu. Fa vystavím bez DPH - príjemca služby má sídlo v čl.štáte a je tam registrovaný ako platca DPH. Musím sa zaregistrovať na DÚ ?
Usporiadat
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Áno, podľa §7a

§ 7a

(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Áno, musíš sa zaregistrovať podľa par. 7a zákona o DPH, dostaneš pridelené IČ DPH (ktoré budeš uvádzať na fa do iných členských štátov) a budeš musieť štvrťročne podávať súhrnné výkazy - a tie sa dajú podávať len elektronicky, takže aj na túto službu sa musíš zaregistrovať na portáli DRSR.
Naposledy upravil Blankake : 05.02.10 at 13:22
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Nedá sa mi registrovať na portáli DRSR stále mi vyhadzuje, že certifikát je neplatný môžete mi napísať postup ako na to a ešte budem splnomocnená na zasielanie súhrnných výkazov takže registrovať sa na moje meno alebo klientové Ďakujem
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

astensova Pozri príspevok
Nedá sa mi registrovať na portáli DRSR stále mi vyhadzuje, že certifikát je neplatný môžete mi napísať postup ako na to a ešte budem splnomocnená na zasielanie súhrnných výkazov takže registrovať sa na moje meno alebo klientové Ďakujem
posúvam
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

astensova Pozri príspevok
Nedá sa mi registrovať na portáli DRSR stále mi vyhadzuje, že certifikát je neplatný môžete mi napísať postup ako na to a ešte budem splnomocnená na zasielanie súhrnných výkazov takže registrovať sa na moje meno alebo klientové Ďakujem
Povoľ ten certifikát, že súhlasíš (nepamätám, čo presne tam vypisuje)
Registruje sa tá osoba, ktorá bude komunikovať s DÚ
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Podarilo sa mi to otvoriť. Takže som sa zaregistrovala ja na registračný formulár a dostala som ID. Potom som si vytlačila Dohodu o spôsobe doručovania..... A aj na tej dohode bude moje meno alebo klienta ? Takže registračný formulár a aj Dohodu a Splnomocnenie na zastupovanie overené notárom predložiť DÚ a malo by to byť všetko. Je to tak správne?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Tu je v tabuľke prehľad možností vykonania registrácie a autorizácie
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Ahojte poraďaci, chcela by som sa spýtať môj klient chodí za prácou do ČR aj pracuje pre čes. podnikateľa,fakturuje za zváracké a zámočnícke práce, ktoré sú vykonané v jednej budove napr.v teplárni je to § 16? ráta sa to ako služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť? musí sa aj on registrovať podľa §7a a podávať SV?
Naposledy upravil katkap17 : 18.02.10 at 15:29
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

poradí niekto?
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

katkap17 Pozri príspevok
poradí niekto?
môže mi niekto vysvetliť §15 a 16 zákon o DPH nejako zrozumiteľne
Ďakujem
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Dobrý deň , prosím o radu:

som mesačný platiteľ DPH ,musím sa zaregistrovať za účelom podávania súhrnného výkazu aj vtedy, ak v 1/2010 som neposkytla ani tovar ani službu na územie EU - teda nemám momentálne povinnosť podávať súhrnný výkaz za 1/2010?

Ďakujem

M.
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Zdravím priatelia,

a teraz tu mám opačnú perličku. Slovenská firma - platca DPH, dala opravovať žeriav do ČR. Žeriav pracuje na Slovensku. Česká firma - neplatca DPH, vystavil faktúru bez DPH.

a) podľa mňa mala byť česká firma registrovaná pre platbu DPH
b) slovenská firma by si potom mala danú službu samozdaniť a rovno aj odnárokovať.

Lenže, čo teraz? Česká firma je neplatca. To si mám tú faktúru na Slovensku samozdaniť bez nároku na odpočet ?

Aký je Váš názor ?
0 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

Mariana42 Pozri príspevok
Dobrý deň , prosím o radu:

som mesačný platiteľ DPH ,musím sa zaregistrovať za účelom podávania súhrnného výkazu aj vtedy, ak v 1/2010 som neposkytla ani tovar ani službu na územie EU - teda nemám momentálne povinnosť podávať súhrnný výkaz za 1/2010?

Ďakujem

M.
1/4 ročný plalta DPH: Aj ja sa pripájam k otázke. Pretože všade je medializované iba kto musí podávať súhrnný výkaz. Ale nikde sa nemôžem dočítať, či platca DPH, ktorý nedodáva tovar ani službu do iného členského štátu sa musí registrovať.
A čo v prípade, ak dodá v budúcnosti nejaký tovar, prípadne službu do iného členského štátu. Stačí, keď sa zaregistruje v priebehu štvrťroku, v ktorom tento tovar, či službu dodal?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Mariana42 Pozri príspevok
Dobrý deň , prosím o radu:

som mesačný platiteľ DPH ,musím sa zaregistrovať za účelom podávania súhrnného výkazu aj vtedy, ak v 1/2010 som neposkytla ani tovar ani službu na územie EU - teda nemám momentálne povinnosť podávať súhrnný výkaz za 1/2010?

Ďakujem

M.
Ak Ti nevyplýva podať SV, nemusíš sa podľa mňa teraz registrovať pre elektronické podávanie. Ale ak už teraz vieš, že možno v priebehu roka budeš musieť podať SV, tak si môžeš "vybaviť" tú registráciu s autorizáciou skôr, aby si potom nebola v časovej tiesni.
0 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

Ďakujem.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
čo robiť v takomto prípade:

Firma zo SR, registrovaná pre DPH podľa § 7a, dodá službu do EU s miestom dodania v EU neplatcovi DPH. Ten by sa mal pred prijatím služby vo svojom štáte zaregistrovať, ale neurobí to.
Ako postupovať v tomto prípade?
Čo zo súhrnným výkazom?
Ako faktúrovať?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

ekopo Pozri príspevok
čo robiť v takomto prípade:

Firma zo SR, registrovaná pre DPH podľa § 7a, dodá službu do EU s miestom dodania v EU neplatcovi DPH. Ten by sa mal pred prijatím služby vo svojom štáte zaregistrovať, ale neurobí to.
Ako postupovať v tomto prípade?
Čo zo súhrnným výkazom?
Ako faktúrovať?
V tomto prípade podľa mňa príjemca služby v inom ČŠ neplatca DPH nie je povinný sa registrovať vo svojom štáte pre DPH.
Slovenská firma je tiež neplatca DPH?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Uviedol som, že Firma zo SR je registrovaná pre DPH podľa § 7a. (musí byť, lebo dodá službu do EU)
V EU platia rovnaké pravidlá pre registráciu DPH, čiže by sa práveže mal príjemca registrovať vo svojej krajine.....ale nejak sa mu nechce
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

ekopo Pozri príspevok
Uviedol som, že Firma zo SR je registrovaná pre DPH podľa § 7a. (musí byť, lebo dodá službu do EU)
V EU platia rovnaké pravidlá pre registráciu DPH, čiže by sa práveže mal príjemca registrovať vo svojej krajine.....ale nejak sa mu nechce
Takže, ak je slovenská firma registrovaná podľa par. 7a, nie je platcom DPH. Dodáva službu neplatcovi DPH - tak načo nejaká registrácia pre DPH?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Blankake Pozri príspevok
Takže, ak je slovenská firma registrovaná podľa par. 7a, nie je platcom DPH. Dodáva službu neplatcovi DPH - tak načo nejaká registrácia pre DPH?
tu je znenie § 7a

(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.



podľa uvedeného by sa mal tuzemský neplatca pred dodaním služby do EU zaregistrovať podľa § 7a
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať