Zavrieť

Porady

Registrácia

Dobrý deň poprosím o radu:
Nie som platca DPH ale dodávam služby do iného členského štátu. Fa vystavím bez DPH - príjemca služby má sídlo v čl.štáte a je tam registrovaný ako platca DPH. Musím sa zaregistrovať na DÚ ?
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Asi by som sa pozrela na zákon o DPH danej krajiny, či tam náhodou nie je v takomto prípade povinnosť registrácie pre náš subjekt - niečo ako vzdialená obdoba nášho § 69 odst.14.
2 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

ekopo Pozri príspevok
tu je znenie § 7a

(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.



podľa uvedeného by sa mal tuzemský neplatca pred dodaním služby do EU zaregistrovať podľa § 7a
"a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby" - je tento príjemca služby povinný platiť daň, keď nie je platcom DPH vo svojom štáte/alebo je? Bolo by dobré zistiť si, aké platia zákony v príslušnej krajine...?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Blankake Pozri príspevok
"a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby" - je tento príjemca služby povinný platiť daň, keď nie je platcom DPH vo svojom štáte?
Je tak isto ako u nás - § 69 odst.3
Platiteľom nie je, ale je osobou povinnou platiť daň
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
konkrétne:
prevod práv softvéru do CR
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

JankaO Pozri príspevok
Je tak isto ako u nás - § 69 odst.3
Platiteľom nie je, ale je osobou povinnou platiť daň
Tak už som z toho domotaná.

Par. 69 ods. 3:
Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.

A paragraf 7 sa týka len registrácie z dôvodu nadobúdania tovaru, nie?

Par. 7
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

skus sa pozriet:
http://business.center.cz/business/p...h/cast1h4.aspx
§ 94 odst.9
1 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Blankake Pozri príspevok
Tak už som z toho domotaná.

Par. 69 ods. 3:
Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.

A paragraf 7 sa týka len registrácie z dôvodu nadobúdania tovaru, nie?

Par. 7
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.
hovoríme o § 7a
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
mne to celé s prevodom autorských práv do ČR vychádza nasledovne:
tuzemská osoba sa registruje podľa § 7a pretože dodá službu s miestom dodania ČR
príjemca v ČR by sa tiež mal podobne zaregistovať pred prijatím služby....
mám pravdu? platia rovnaké pravidlá
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

JankaO Pozri príspevok
a nasledne pozri § 108, ale chce si to asi pozriet cely zakon
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

JankaO Pozri príspevok
hovoríme o § 7a
Čiže, ak by som ja - neplatca DPH - prijala službu z iného ČŠ od neplatcu DPH, tak som povinná platiť daň?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Blankake Pozri príspevok
Čiže, ak by som ja - neplatca DPH - prijala službu z iného ČŠ od neplatcu DPH, tak som povinná platiť daň?
Áno ale pred dodaním služby sa musíš registrovať podľa § 7a. treba rozlišovať medzi pojmami zdaniteľná osoba, platiteľ a osoba povinná platiť daň.
1 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Blankake Pozri príspevok
Čiže, ak by som ja - neplatca DPH - prijala službu z iného ČŠ od neplatcu DPH, tak som povinná platiť daň?
ale príjemca aj poskytovateľ sa musia pred dodaním služby zaregistrovať...............

ale čo môj prípad??
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

JankaO Pozri príspevok
Áno ale pred dodaním služby sa musíš registrovať podľa § 7a.
Zaregistrovaná som, ale nechápem prečo by som mala pri prijatí služby z iného ČŠ platiť daň. Veď v tom par. 69 ods. 3
sa píše "(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku."
Tu sa píše, že ak je neplatca registrovaný podľa par.7 nie 7a...
0 0
sabrosa sabrosa

sabrosa je offline (nepripojený) sabrosa

Prosim vas uz som z toho zmatena - ak nakupujem tovar z clenskeho statu(za ucelom predaja), musim sa registrovat a vyziadat si ID DPH alebo az ked obrat prekroci hranicu 13 941,45€ ?
Dakujem
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Blankake Pozri príspevok
Zaregistrovaná som, ale nechápem prečo by som mala pri prijatí služby z iného ČŠ platiť daň. Veď v tom par. 69 ods. 3
sa píše "(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku."
Tu sa píše, že ak je neplatca registrovaný podľa par.7 nie 7a...
Žeby sme našli chybu v zákone?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
sabrosa Pozri príspevok
Prosim vas uz som z toho zmatena - ak nakupujem tovar z clenskeho statu(za ucelom predaja), musim sa registrovat a vyziadat si ID DPH alebo az ked obrat prekroci hranicu 13 941,45€ ?
Dakujem
tu je to jasné:


(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

JankaO Pozri príspevok
Žeby sme našli chybu v zákone?
Alebo to možno ja zle chápem, ale zaujíma ma to, keby mi náhodou nastal takýto prípad v budúcnosti...
0 0
sabrosa sabrosa

sabrosa je offline (nepripojený) sabrosa

ekopo Pozri príspevok
tu je to jasné:


(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.
Tak to mi odlahlo,dakujem za odpoved. Chcela by som este vediet ako je to potom s platenim DPH - to ze by som ho nemala platit je hlupost ,nie?
Za radu, pripadne odkaz dakujem
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
JankaO Pozri príspevok
Žeby sme našli chybu v zákone?
Blankake Pozri príspevok
Alebo to možno ja zle chápem, ale zaujíma ma to, keby mi náhodou nastal takýto prípad v budúcnosti...
ľudkovia , pýtal som sa prvýýýýýýýý
skúste ma rozobrať ...........teda môj "problém"
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ekopo Pozri príspevok
ľudkovia , pýtal som sa prvýýýýýýýý
skúste ma rozobrať ...........teda môj "problém"
Daj dotaz na FŘ, aspoň ja by som takto spravila, než lúskať ten ich zákon.
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/329.html?year=0
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať