Zavrieť

Porady

Nakup v metre s obratovym bonusom

Mate niekto skusenost s nakupom v Metre s obratovym bonusom? Jedna sa o nakup do restauracie, na fakture su same potraviny, lenze Metro pri odbere tovaru nad urcitu sumu dalo ako bonus videokazetu, ktoru normalne zahrnuli do faktury, aj DPH z toho vycislili a cenu videokazety uviedli v rekapitulacii ako obratovy bonus, a pripocitali k vydavku. Mozem si uplatnit celu DPH?, ci si musim vycislit DPH z videokazety a upravit o nu odpocet DPH? Mam niekolko takych dokladov, ked sme dostali v Metre napr. ponozky, ktore si zobrali zamestanci ako pracovne oblecenie, alebo vino, co sa teda v restauracii da vyuzit, vtedy mam to vino prijat na sklad, ako ostatny material v cene bonusu? Som z toho magor... Je ten obratovy bonus dar? Ved v zakone o DPH je napisane, ze pokial poskytne niekto zlavu, tak tak zlava musi byt predsa z ceny bez dane, ci ako to vlastne je?

rekapitulacia vyzera nasledovne:
zaklad dane 5514,70
dan 1047,80
spolu zaokr. 6562,50
hotovost 6570.-
obratovy bonus 5,-
vratene 12,50

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Ja s týmto nemám vlastné skúsenosti, ale logicky mi vychádza, že ten tovar ste dostali ako zľavu (nie dar!) a teda mali by ste ich viesť na sklade v nulovej obstarávacej cene (neplatili ste za ne! alebo áno?). Keďže sú v nulovej cene, aj DPH na odpočítanie je nula.

    Drienková je offline (nepripojený) Drienková

    Drienková
    jedna sa o naturalny rabat, prijat na sklad v obvyklej cene 132/321 ,predaj bude 311/604, odpisane zo skladu 504/132 ale doučtovať 132/648 vo vyške prijmu na sklad( t.j. ceny obvyklej) , aby marža bola na 504-604.dph na vstupe neuplatniť.Takyto postup mame overený daňovým poradcom aj auditormi.T.j. firma má zisk z bezplatne nadob. tovaru 648 a marža

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Nie som si istá či to robím správne,ale robím to tak,že tovar na základe dokladu z metra prijmem na sklad 132/211,doučtujem bonus,aby mi sedela pokladńa 211/688 odpísanie zo skladu 504/132.Možno tá 688 by mala byť nahradená 648,ale dúfam že je to dobre,ak nie opravte ma.

    Drienková je offline (nepripojený) Drienková

    Drienková
    maš pravdu ta 688 tam nemá čo robiť, správne je 648 , ale neviem v akej výške účtuješ 604 , ked učtuješ 504 vtedy aj v pred. cene 604?Dph ale neuplatňuješ ano?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    dan
    a ako sa to má zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve?
    sme v téme DPH

    Nakup v metre s obratovym bonusom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.