Zavrieť

Porady

Nevlastné deti

Chcela by som sa trošku s vami povenovať téme o nevlastných deťoch.
Rada by som poznať vaše skúsenosti,kto má také.
Ide o to, že mám priateľa,ktorý je rozvedený a má dve dievčatá vo veku 9 a 11 rokov, o ktoré sa stará. Ja som pre ne niekto nový,keďže priateľ nemal štyri roky žiadnu priateľku s ktorou by sa stretával.
Moc skúseností s deťmi nemám,ale ich mám rada,akurát že mladšia z nich asi žiarli.Mne nepovie nič,ale priateľovi sem-tam utrúsi nejakú poznámku na moju adresu.
Od tých z vás,ktorí majú skúsenosti s takýmito prípadmi by som chcela vedieť,či mali starosti s "nevlastnými" deťmi,ako to riešili a čo treba robiť aby tie vzťahy boli dobré.
A ešte jedna vec: rozmýšľali sme aj nad spoločným dieťaťom.Tak aj tu by som si rada prečítať vaše skúsenosti,ako to dopadlo,či to bolo ťažké a či ste uprednostňovali vaše dieťa pred nevlastnými.
Ďakujem,prajem pekný deň
Usporiadat
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Staň sa ich priateľkou a maj ich rada ako svoje vlastné. Ak sa rozhodnete mať ďalšie dieťatko, nikdy nerob rozdiel "moje deti - tvoje deti - naše deti".
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jaros5 Pozri príspevok
Staň sa ich priateľkou a maj ich rada ako svoje vlastné. Ak sa rozhodnete mať ďalšie dieťatko, nikdy nerob rozdiel "moje deti - tvoje deti - naše deti".
Toto je síce pravda, ale len velmi málo krát sa to podarí- totiž jeho deti ťa budú vždy brať ako nejakého votrelca- a ty to musíš nejako sa snažiť eliminovať aby ťa zobrali za svoju,ale budeš to mať velmi ťažké, lebo detská duša to inak vidí...Prajem vela šťastia-čaká ťa veľmi ťažký "boj"...
Ja som ten boj (ale z pohladu druhej strany) kedysi dávno prehral...,tebe sa to hádam podarí...
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Toto je síce pravda, ale len velmi málo krát sa to podarí- totiž jeho deti ťa budú vždy brať ako nejakého votrelca- a ty to musíš nejako sa snažiť eliminovať aby ťa zobrali za svoju,ale budeš to mať velmi ťažké, lebo detská duša to inak vidí...Prajem vela šťastia-čaká ťa veľmi ťažký "boj"...
Ja som ten boj (ale z pohladu druhej strany) kedysi dávno prehral...,tebe sa to hádam podarí...
Ďakujem Stanko,dúfam,že sa podarí,je mi ľúto,že tebe to nevyšlo.Ono je to zatiaľ ešte tak v pohode,pretože spolu ešte nebývame.Toho sa bojím najviac,čo bude,ak budeme spolu žiť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Fanny.G Pozri príspevok
Ďakujem Stanko,dúfam,že sa podarí,je mi ľúto,že tebe to nevyšlo.Ono je to zatiaľ ešte tak v pohode,pretože spolu ešte nebývame.Toho sa bojím najviac,čo bude,ak budeme spolu žiť.
No však až potom príde na lámanie chleba,až keď sa k nemu nasťahuješ-lebo teraz je to ešte ok, keď sa len stretávate,hmhm-ale ako vravím,hádam sa vám to podarí spolu...
Inak, velmi nepriaznivý fakt je aj vek tých dievčat,hmhm-o rok, o dva ich chytí puberta a bude to zaujímavé, ako to budú znášať,hmhm-inak, si v nevýhode ty-lebo ony sú 2 a ty sama proti ním-ale ako vravím, možnože to bude všetko ok od začiatku-vieš,toto je len také moje teoretizovanie,tak uvidíme...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Stanislav 1975 Pozri príspevok
No však až potom príde na lámanie chleba,až keď sa k nemu nasťahuješ-lebo teraz je to ešte ok, keď sa len stretávate,hmhm-ale ako vravím,hádam sa vám to podarí spolu...
Inak, velmi nepriaznivý fakt je aj vek tých dievčat,hmhm-o rok, o dva ich chytí puberta a bude to zaujímavé, ako to budú znášať,hmhm-inak, si v nevýhode ty-lebo ony sú 2 a ty sama proti ním-ale ako vravím, možnože to bude všetko ok od začiatku-vieš,toto je len také moje teoretizovanie,tak uvidíme...
...vlastná krv je vlastná krv, Stanko. Aj tá občas spení....
Vraj nie ten, kto splodil, ale kto vychoval....aj keď osobne veľmi tomu neverím, lebo nevďak svetom vládne....

P.S. Aj monitor má uši.....
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

zazila som podobnú situáciu. Hlavne to netreba silit. Myslím byt prehnane kamarátska, byt prehnane milá, pretvarovat sa. To deti vycítia. Jednoducho si musia na teba zvyknút. Treba ich prekvapit, treba ich zaujat. Kedze sú to dievcatka. Nahovorit ich na dámsku jazdu. Zbehnut napriklad do macdonaldu /trepem/. Jednoducho, aby zistili, že čas strávený s tebou môže byť celkom fajn. Nech jednoducho nevidia, že im berieš otca. Musíš sa im venovať minimálne tak ako otcovi. "nebrať im ho", pretože oni ten pocit možno nadobúdajú. Poradiť s chlapcami, poradiť s oblečením. Čo sa týka napríklad oblečenie niekedy aj na úkor, že možno troška zhodíš otca, pretože budeš mať iný názor ako on. Nemyslím v zlom len chlapi sa občas nerozumejú móde resp. nechápu dokonale potreby ženy /dievčaťa/. Páni pardón, ale občas to tak je držím palce.
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No však až potom príde na lámanie chleba,až keď sa k nemu nasťahuješ-lebo teraz je to ešte ok, keď sa len stretávate,hmhm-ale ako vravím,hádam sa vám to podarí spolu...
Inak, velmi nepriaznivý fakt je aj vek tých dievčat,hmhm-o rok, o dva ich chytí puberta a bude to zaujímavé, ako to budú znášať,hmhm-inak, si v nevýhode ty-lebo ony sú 2 a ty sama proti ním-ale ako vravím, možnože to bude všetko ok od začiatku-vieš,toto je len také moje teoretizovanie,tak uvidíme...
Ono tá staršia je v pohode...jej chýba niekto,s kým by sa porozprávala,pretože s mamou sa moc nestretáva.Ale veď život nemôže byť len jednoduchý...že? Nikto ho taký nemá a ak neskúsime žiť tak ako si prajeme,tak to potom budeme ľutovať.
Ale tie tvoje teórie sú v pohode,myslím,že máš dobré názory
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Danila Pozri príspevok
...vlastná krv je vlastná krv, Stanko. Aj tá občas spení....
Vraj nie ten, kto splodil, ale kto vychoval....aj keď osobne veľmi tomu neverím, lebo nevďak svetom vládne....

P.S. Aj monitor má uši.....
Máš pravdu,že si tiež myslím,že aj keď to človek nedá najavo,že predsa len vlastné je vlastné
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Ale ja som vlastne nechcela až tak rozoberať len tento môj problém,ale chcela som hlavne vedieť,kto z vás mal také skúsenosti a ako sa to skončilo,alebo ako sa to zvládalo.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Fanny.G Pozri príspevok
Ono tá staršia je v pohode...jej chýba niekto,s kým by sa porozprávala,pretože s mamou sa moc nestretáva.Ale veď život nemôže byť len jednoduchý...že? Nikto ho taký nemá a ak neskúsime žiť tak ako si prajeme,tak to potom budeme ľutovať.
Ale tie tvoje teórie sú v pohode,myslím,že máš dobré názory
...ale axióma to, dúfam, celkom určite nie je. Občas to môže byť presne naopak.Dráha medzi srdiečkom a rozumom je neprebádaná.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Danila Pozri príspevok
...vlastná krv je vlastná krv, Stanko. Aj tá občas spení....
Vraj nie ten, kto splodil, ale kto vychoval....aj keď osobne veľmi tomu neverím, lebo nevďak svetom vládne....

P.S. Aj monitor má uši.....
Veru aj steny, a aj monitor...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Fanny.G Pozri príspevok
Chcela by som sa trošku s vami povenovať téme o nevlastných deťoch.
Rada by som poznať vaše skúsenosti,kto má také.
Ide o to, že mám priateľa,ktorý je rozvedený a má dve dievčatá vo veku 9 a 11 rokov, o ktoré sa stará. Ja som pre ne niekto nový,keďže priateľ nemal štyri roky žiadnu priateľku s ktorou by sa stretával.
Moc skúseností s deťmi nemám,ale ich mám rada,akurát že mladšia z nich asi žiarli.Mne nepovie nič,ale priateľovi sem-tam utrúsi nejakú poznámku na moju adresu.
Čaká ťa veľmi dlhá cesta, treba sa vyzbrojiť trpezlivosťou. Momentálne si ako votrelec, mladšia dcéra má určite pocit, že ju okrádaš o lásku jej tatka. Kým pochopí, že ju o túto lásku obrať nechceš potrvá to ešte dlho. Nesnaž sa byť pre deti vychovávateľkou, radšej sa snaž len poradiť, pochváliť ako vychovávať, toto prenechaj hlavne na ich tatka, on ich pozná od malička a aj výchova tu už určitá bola, vieš autorita sa nanútiť nedá, ale určite si ju získať môžeš svojou láskou, úctou a pozornosťou k dievčatám. Ty a priateľ musíte však pevne držať spolu, tak aby to bolo viditeľné.
Vzťah sa bude budovať roky a ty si musíš uvedomiť, že nemožeš byť zo dňa na deň mamou, netreba sa vždy snažiť byť perfektnou a treba myslieť aj na seba, pretože rodinný život je veľmi únavný. Daj deťom čas, aby si zvykli, že tatko má okrem nich rád aj teba. Deti to potrebujú najprv spracovať a až potom akceptovať. Treba stále udržiavať krok s deťmi, nájsť si čas na rozhovory, hry.
Tatko by sa mal s dcérami porozprávať aj o vzťahu k tebe, aby ťa brali s rešpektom aj vtedy, keď sa cítia ohrozené, nervózne drzé správanie voči tebe by nemalo byť nikdy tolerované.
V tomto vzťahu by si nemala mať ambície byť tou najlepšou mamou, pretože môže pre nich tou najdôležitejšou ostať ich vlastná mama a toto treba akceptovať a radšej ten vzťah budovať na otvorenosti.

0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Fanny.G Pozri príspevok
Ale ja som vlastne nechcela až tak rozoberať len tento môj problém,ale chcela som hlavne vedieť,kto z vás mal také skúsenosti a ako sa to skončilo,alebo ako sa to zvládalo.

Ach ták vlastné skúsenosti nemám, ale zbieram od kolegýň Niektoré to vedia majstrovsky a niektoré to bohužiaľ od začiatku kazia
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Fanny.G Pozri príspevok
Ale ja som vlastne nechcela až tak rozoberať len tento môj problém,ale chcela som hlavne vedieť,kto z vás mal také skúsenosti a ako sa to skončilo,alebo ako sa to zvládalo.
Ja som mal také skúsenosti a u mňa to skončilo zle- keď som mal 15 rokov tak som si zbalil pár vecí do batoha a zbohom, arrivederci, nečakaj ma už nikdy...
Síce potom sme sa ešte pár krát kontaktovali a aj som bol na vianoce "doma",ale už sa to do poriadku nedalo nikdy a nikdy sa už ani nedá...
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Mám skúsenosti s nevlastným rodičom. "Rodičom". Nemal nás rád, ani my jeho. Spory sme nemali, to sme si nedovolili a pri najbližšej možnej príležitosti, keď to už bolo možné, sme domov opustili. Pamätám si, keď mi povedal: cudzia krv nehreje. To moja skúsenosť.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Z vlastných skúseností viem, že nie je problém ľúbiť deti milovaného človeka. Uvoľni sa a nič nerob nasilu. Veľa vecí (a toto hlavne) potrebuje čas. Moja rada: Vyhnite sa s partnerom intímnostiam v prítomnosti dcér... Držím palce.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

je to veľmi ťažké ,takéto niečo človek pochopí,keď to prežije.moja dcéra sa zoznámila s priateľom ,mal dievča asi 4-5 ročné.bolo všetko ok zobrali sa.o dieťa sa starala,boli šťastní,neskôr sa spolu učili,patrila k lepším žiakom.manžel bol v dovec.ja neviem presne,keď bola asidruh alebo tretiačka, narodila sa im dcerka,a neskôr som počula už nie moc dobré správy.dievča začalo žiarliť,lebo všetko sa krútilo len okolo malej,hoci jej vždy hovorili ze ju maju radi,ze druhá dcérka je malá,o nu sa musia viac starať aťd..prestala posluchať,zhoršila sa v škole,nechcela pomáhať,ale tu bolo najhoršie,že otec jej povedal,nemusíš to,nemusíš hento,,,jasne že to netrvalo chvílu,ale dlchšiu dobu.potom sa začali aj oni hadať,tá veľká robila tej malej zle,potom klamala a raz povedala,že kedy konečne vypadnu! ano dobre myslíte,su od seba.ja mam v sebe len bolesť,a hovorím si ,že jasne moja dcera mala rada svoje dieťa viac!!preco nevydržala ,asi sa nedalo.videla som že tato potreboval doma kucharku,práčku,operku,učiteľku,upratovačku,a lásku k dcere prejavoval tak,že jej kupoval veci ktoré ani nepotrebovala.mali chybu obaja ,len teraz dve deti nemaju komplet rodinu.napísala som to sem,plačem,je mi to ľuto!!Všetko záleží od vašej povahy,aká ste,či ste schopná ísť dotoho --dve deti!! Či ste skromná,katolíčka,obetavá, čina vás nepreskočila len iskra,že ste zalúbená.ja som si myslela ,že vychová dievčatko,nestalo sa tak,keď som ju prvý raz vydela medzi dverami ,jejslová boli "či chcem byť jej tretia babka,tak som ju pritulila so slzami v ociach a povedala že ano.dnes má už 16,ten čas tak letí...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kyblik Pozri príspevok
Z vlastných skúseností viem, že nie je problém ľúbiť deti milovaného človeka. Uvoľni sa a nič nerob nasilu. Veľa vecí (a toto hlavne) potrebuje čas. Moja rada: Vyhnite sa s partnerom intímnostiam v prítomnosti dcér... Držím palce.
kýblik, to čo si ale predstavuješ pod pojmom intímnosť?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
My sme boli nevlastní súrodenci, ja som bola jediné spoločné dieťa rodičov, a jasne som to od súrodencov pociťovala. Určitý čas boli ťažké časy, nielen pre mňa, ale aj pre mojich rodičov.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Stanislav 1975 Pozri príspevok
kýblik, to čo si ale predstavuješ pod pojmom intímnosť?
Stanko, nič vulgárne samozrejme. Dotyky, bozky... Toto deti vnímajú veľmi zle...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať