Zavrieť

Porady

Nevlastné deti

Chcela by som sa trošku s vami povenovať téme o nevlastných deťoch.
Rada by som poznať vaše skúsenosti,kto má také.
Ide o to, že mám priateľa,ktorý je rozvedený a má dve dievčatá vo veku 9 a 11 rokov, o ktoré sa stará. Ja som pre ne niekto nový,keďže priateľ nemal štyri roky žiadnu priateľku s ktorou by sa stretával.
Moc skúseností s deťmi nemám,ale ich mám rada,akurát že mladšia z nich asi žiarli.Mne nepovie nič,ale priateľovi sem-tam utrúsi nejakú poznámku na moju adresu.
Od tých z vás,ktorí majú skúsenosti s takýmito prípadmi by som chcela vedieť,či mali starosti s "nevlastnými" deťmi,ako to riešili a čo treba robiť aby tie vzťahy boli dobré.
A ešte jedna vec: rozmýšľali sme aj nad spoločným dieťaťom.Tak aj tu by som si rada prečítať vaše skúsenosti,ako to dopadlo,či to bolo ťažké a či ste uprednostňovali vaše dieťa pred nevlastnými.
Ďakujem,prajem pekný deň
Usporiadat
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ešte raz-netvrdím, že nemáš v niečom aj pravdu, ale teraz skorej funny musíme podporiť...
neboj, ja som to pochopila
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mona091 Pozri príspevok
neboj, ja som to pochopila
Teraz "ukradnem" ten reklamný slogan-keď ju miluješ-nieje čo riešiť, srdcu nerozkážeš...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Fanny.G Pozri príspevok
Stanko,vieš,ja som nad tým dlho uvažovala...myslím,že takto by to asi bolo lepšie,ak nám to vydrží a ten vzťah bude o.k. tak vieš,oni vyrastú a my dvaja budeme mať na seba čas...čo myslíš?Alebo budem ľutovať keď nebudem mať vlastné?
Oj, a ako veľmi. Poslaním ženy je porodiť vlastné dieťa. Pokiaľ tomu osud žičí, tak radšej s milovaným mužom. A keďže nič netrvá večne, ani láska k jednej slečne, tak dieťa vynahradí aj také straty. Čo už. Život, to sú straty a nálezy. Ale vzdať sa poslania byť matkou je privysoká daň za lásku.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mona091 Pozri príspevok
neboj, ja som to pochopila
Moni ešte doplním- vždy ked ideš do manželstva, nevieš či dobre robíš-je to vlastne riziko podnikania,hmhm-niekomu sa to podarí a do smrti sú spolu v dobrom(mimochodom, ja milujem ked na ulici vidím nejakého dedka s babkou držiacich sa za ruky), niektoré vydržia pomerne dlho-poznám ľudí ktorí sa rozviedli po 30 rokoch manželstva a sú manželstvá, kde som poznal páriky, štebotali si do uška ako sa veľmi milujú a po čase je podľa nej on K...., a ona podľa neho p..., takže to je vždy vstup do neznáma a buď to vyjde alebo nie,hmhm
A na odľahčenie-keď som sa ženil,tak mi niekto povedal(už neviem, kto)-Stano, užívaj si to-ženíš sa len párkrát v živote...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Trochu ma mrzí, že jaros5 zmazal svoj druhý príspevok v téme, ktorý mal podľa mňa najväčšiu vypovedaciu hodnotu.

Ako sa bude vyvíjať vzťah medzi novým rodičom a nevlastnými deťmi bude záležať predovšetkým od nového rodiča. A ešte toho druhého, vlastného, ako mu dokáže pri utváraní toho vzťahu pomôcť. Za seba môžem potvrdiť známu pravdu. Kto má ľudí rád vo všeobecnosti a má aj ľudské vlastnosti, ktoré možno prirovnať k "zodpovednému dobrákovi od kosti", ten nebude mať neriešiteľný problém vytvoriť novú, fungujúcu rodinu. Aj keď to žiaden z jej členov nebude mať jednoduché. Pričom to vôbec nemusí byť príbeh z úspešného filmu. Môžem to takto napísať, pretože o tom niečo viem. A v tom nepomôžu rady iných, ani ich skúsenosti. Tie má každý iné. A predsa len môžu pomôcť, aby si každý uvedomil mieru zodpovednosti, ktorú novým vzťahom na seba preberá.

A keď tak čítam príspevky jeden za druhým, prekvapuje ma to rozhodnutie - nemať spoločné deti, ak je to možné. Len málo žien netúži aj po vlastnom dieťati.

0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Fanny, choď do toho skús to...aj to s tým vlastným dieťaťom. Mať vlastné dieťa je niečo zázračné...viem to, lebo som 1xkrát rodila ako 35-ročná a ďakujem osudu, že sa to nakoniec stalo.
Pokiaľ si zdravá a vzdáš sa dobrovoľne nemať dieťa...neskôr budeš určite banovať...a žiarlivosť detí sa rieši v každej rodine...keď sa nám narodilo druhé bábo, staršia dcéra veľmi zmenila správanie /jasné-žiarlivosť!/ a bojujeme s tým do dnes!!
No a čo? Taký je život!
Ešte pozn. k tým "mixovaným" rodinám-moja babka /sama mala
dieťa-dievča/ si zobrala môjho starého otca-vdovca, ktorý mal
sám 3 malé deti, prežili spolu úžasných 50 rokov !!! A verte, museli sa popasovať s kade-čím....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Moji rodičia chvalabohu nerozmýšľali nemať spoločné dieťa. Aby ostatní nežiarlili a pod, môžem im len ďakovať, že som na tomto svete, som ich jediné spoločné dieťa.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Fanny, nerozmýšľaj nad tým, že nebudeš mať vlastné dieťa. To nie, to by si sama sebe veľmi ublížila. a raz aj oľutovala. Viem, že chceš byť mamou deťom muža, ktorého máš rada. Nevieš ale, ako to všetko nakoniec dopadne, hoci ti želám, aby sa vám to podarilo. Ale tvoje dieťa, bude tvoje dieťa a možno vás spojí do jednej rodiny.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
Moji rodičia chvalabohu nerozmýšľali nemať spoločné dieťa. Aby ostatní nežiarlili a pod, môžem im len ďakovať, že som na tomto svete, som ich jediné spoločné dieťa.
Aj my ďakujeme tvojím rodičom- nemali by sme takú dobrú poraďáčku medzi nami...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stanko, ďakujem.
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

silviaz Pozri príspevok
Ahoj no ja totu situaciu zazivam tiež. Moj partner má tri deti z prvého manželstva. Dvaja chlapci a prostredné dievča. Dvaja z nich s nami už aj byvajú. Mám výhodu že sú už veľký, ale aj tak to nebolo a ani neni vždy jednoduché. Moj partner odišiel od rodiny koli inej žene. Ked sa s novou partnerkou rozišiel, všetky deti a bohužiaľ aj prvá manželka dufali že sa vráti domov. A zrazu som sa zjavila ja. Na prvy spolocný vikend deti odmietli ist ak pojdem ja. Mne v tejto situacii najviac pomohol partner tym že bol k deťom stále rovnako zhovievavý ale daval im svojim spravaním na javo že som súčasťou jeho života. Ale ja som mala vyhodu v tom že deti už boli za pubetou teda okram najmladšieho a už začínali mať svoj život. Hlavne som si davala pozor aby som ich do ničoho nesilila a nesnažila ich nasilu zaradovať do svojho života, a na druhej strane som sa im snažila venovať a prejavovať o nich zaujem. Take niečo sa neda urychliť potrebuje to svoj čas. Sme spolu 4 roky a prvé dva boli najtažšie. U nas sa dokonca objavovali výrazy ako prečo tu musi byť aj ona, s mamou by nam bolo lepšie, pošli ju preč oci .... a pod. Ked som bola v miestnosti, tak čakali kým odidem aby sa mohli rozpravať len z otcom a pod. Vieš deti majú jasný model rodiny, je to ich základná istota od ktorej sa všetko odvija a nový partnery tam moc nezapadajú. A okrem toho ved ani my ako dospelé sa nejdeme hned zdôverovať každemu a priatelov si vybaráme. Ja som to tak aj brala oni si ma nevybrali za člena rodiny a tak som musela byť trpezlivá ked som chcela aby ma k sebe pustili. Ale naozaj to chce čas, oťukate sa spoznáte a ked budete spolu tráviť čas a budete mať spoločne príjemné zážitky tak sa postupne bude medzi vami uvolnovať atmosfera a začneš byť samozrejmou súčasťou ich života. Aspon mne to našťastie vyšlo. Dúfam že to vyjde aj tebe držim palčeky.
PS a čo sa týka vlastných detičiek ak po nich túžite mali by ste ich mať. Ked miluješ jeho tak predpokladám že to berieš tak že ked si ho stretla mal detičky a tak k nemu patria a budeš milovať aj ich. Nemyslim si že je isté že by si uprednostnovala alebo zanedbávala niektoré dieťa. Každe dieťa je iné a od každého z nich očakávame niečo iné a aj ho posudzujeme inak aj ked ich milujeme rovnako. Je samozrejme že to bude ťažká a že deti možu mať pocit ze niektoré je milované viac ale to ma vačšina deti a ma rovnakých rodičov. Moj názor je ak tužite po dieťatku tak ho majte ale nezabudajte na jeho detičky a milujte ich rovnako. Aj ked to bude znieť kruto ale nemyslim si že by človek mal obetovať svoju túžbu po dieťati iba preto že nevie ako budú reagovať druhé deti. Možno budete prekvapení možno to zoberu jeho detičky úplne normálne. Ale inak to nezistíte iba tak že ich budete mať. Ak po nich túžite a máte všetky predpoklady ich mať a nebudete ich mať, budete si to vyčitať
Ďakujem Silvi,tvoj príspevok ma potešil.dúfam,že to budem mať tiež dobré,tebe držím palčeky,aby ti to aj ďalej takto držalo
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ešte raz-netvrdím, že nemáš v niečom aj pravdu, ale teraz skorej funny musíme podporiť...
Určite ma všetci podporujete,za čo vám ďakujem,ale kľudne si môžete povedať vlastný názor,rada,sa poučím
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

sarasara Pozri príspevok
Fanny, nerozmýšľaj nad tým, že nebudeš mať vlastné dieťa. To nie, to by si sama sebe veľmi ublížila. a raz aj oľutovala. Viem, že chceš byť mamou deťom muža, ktorého máš rada. Nevieš ale, ako to všetko nakoniec dopadne, hoci ti želám, aby sa vám to podarilo. Ale tvoje dieťa, bude tvoje dieťa a možno vás spojí do jednej rodiny.

Asi sa od vás nechám fakt nahovoriť na to dieťatko...u mňa nejde o to,že by som nechcela...určite by som chcela svoje dieťa,viem si predstaviť že by to bolo nádherné....len mi asi veľa záleží na druhých...preto asi idem konať tak,ako by som si myslela,že je dobre.Vlastne ani priateľ sa nevyjadril,že nechce dieťa,dokonca si robil žarty že k dvom dievčatám by bodol ešte chlapec...
A fakt ma pomaly presviedčate...za čo vám možno budem vďačná do konca života
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Fanny.G Pozri príspevok
Asi sa od vás nechám fakt nahovoriť na to dieťatko...u mňa nejde o to,že by som nechcela...určite by som chcela svoje dieťa,viem si predstaviť že by to bolo nádherné....len mi asi veľa záleží na druhých...preto asi idem konať tak,ako by som si myslela,že je dobre.Vlastne ani priateľ sa nevyjadril,že nechce dieťa,dokonca si robil žarty že k dvom dievčatám by bodol ešte chlapec...
A fakt ma pomaly presviedčate...za čo vám možno budem vďačná do konca života
Vieš, ja mám pocit, že toho partnera miluješ viac ako seba a to nieje vždy dobré...Vidieť to úplne jasne, že si moc a moc zamilovaná...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Fanny.G Pozri príspevok
Asi sa od vás nechám fakt nahovoriť na to dieťatko...u mňa nejde o to,že by som nechcela...určite by som chcela svoje dieťa,viem si predstaviť že by to bolo nádherné....len mi asi veľa záleží na druhých...preto asi idem konať tak,ako by som si myslela,že je dobre.Vlastne ani priateľ sa nevyjadril,že nechce dieťa,dokonca si robil žarty že k dvom dievčatám by bodol ešte chlapec...
A fakt ma pomaly presviedčate...za čo vám možno budem vďačná do konca života
Treba mať vlastné bábo- tak možte dnes aj začať...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

co sa tyka nevlastnych deti u nas je to naopak, mna si manzel vyzenil s dvomi deti v tom istom veku ako uvadzas ty, par rokov uz preslo a funguje to skvele, dokonca sa spolu bavia o veciach o ktorych by sa so mnou hanbili ale to je vedlajsie, chcela som napisat, ze v prvom rade, by mal byt na tvojej strane partner a deti by mali mat jasno v tom ako to je, takze on je tvoja velka opora a mal by to dat jasne najavo ako tebe, tak i detom. treba byt s nimi kamaratka, ale treba mat aj jasne hranice a velmi potrebna rada, ked budu dievcata v puberte treba sa pripravit na vzdor a veci ktore s tym suvisia, tu bude dvojnsobne potrebne, aby si mala partnera na tvojej strane, hlavne sa pred detmi vzajomne nezhadzovat, pretoze ak sa dospeli nerespektuju a deti to vidia, nebude ziadny respekt nikde
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Treba mať vlastné bábo- tak možte dnes aj začať...
Srandista...
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

korduľa Pozri príspevok
co sa tyka nevlastnych deti u nas je to naopak, mna si manzel vyzenil s dvomi deti v tom istom veku ako uvadzas ty, par rokov uz preslo a funguje to skvele, dokonca sa spolu bavia o veciach o ktorych by sa so mnou hanbili ale to je vedlajsie, chcela som napisat, ze v prvom rade, by mal byt na tvojej strane partner a deti by mali mat jasno v tom ako to je, takze on je tvoja velka opora a mal by to dat jasne najavo ako tebe, tak i detom. treba byt s nimi kamaratka, ale treba mat aj jasne hranice a velmi potrebna rada, ked budu dievcata v puberte treba sa pripravit na vzdor a veci ktore s tym suvisia, tu bude dvojnsobne potrebne, aby si mala partnera na tvojej strane, hlavne sa pred detmi vzajomne nezhadzovat, pretoze ak sa dospeli nerespektuju a deti to vidia, nebude ziadny respekt nikde

Práve to sa mi na ňom páči,že on je toho názoru,že vo všetkom nemôže robiť len to čo chcú deti,ale myslí aj na nás dvoch a je toho názoru,že dievčatá si zvyknú...Určite by sa so mnou nerozišiel kôli tomu,že jedna z nich trošku teraz žiarli...Stále tak isto im dáva najavo,že ich má rád..
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Moni ešte doplním- vždy ked ideš do manželstva, nevieš či dobre robíš-je to vlastne riziko podnikania,hmhm-niekomu sa to podarí a do smrti sú spolu v dobrom(mimochodom, ja milujem ked na ulici vidím nejakého dedka s babkou držiacich sa za ruky), niektoré vydržia pomerne dlho-poznám ľudí ktorí sa rozviedli po 30 rokoch manželstva a sú manželstvá, kde som poznal páriky, štebotali si do uška ako sa veľmi milujú a po čase je podľa nej on K...., a ona podľa neho p..., takže to je vždy vstup do neznáma a buď to vyjde alebo nie,hmhm
A na odľahčenie-keď som sa ženil,tak mi niekto povedal(už neviem, kto)-Stano, užívaj si to-ženíš sa len párkrát v živote...
0 0
mmmm3 mmmm3

mmmm3 je offline (nepripojený) mmmm3

To som nesmierne rada,ze bola zalozena tato tema.Je uz troska stara,ale aspon mam pocit,ze tu je niekto kto ma pochopenie.Ja som tiez nevlastna matka a bolo to zo zaciatku nesmierne tazke.Naozaj som si niekedy myslela,ze to uz nezvladnem.Moja dcerka bola stvana paradoxne babkou,ktora pomahala mojmu terajsiemu muzovi s malou.Nesmierne na mna ziarlila a mala vzdy ked od nej prisla,tak ma kritizovala a robila mi naschval.Viete mala to ma v podvedomi az doteraz a obcas sa to este stale prejavuje a to uz nezmeni nikto.Je vela veci,ktore by som sa tu mohla stazovat na malu,ale to nie je podstatne lebo nechcem ani pomysliet na tie strasne a bolestive slova.Priznam sa,ze so svokrou sa uz nebudem do konca zivota bavit.Narobila mi strasne vela starosti.Ked som si to s nou prisla vydiskutovat,tak nezabudnem na jej poslednu vetu.Nech robis cokolvek,tak mojho syna mi nezoberies.Viete,ona to chapala tak,ze nevlastna dcerka jej patri a ze ja jej ju beriem,ale moj muz jasne povedal,ze jeho dcera ked si nasiel zenu ,tak nikdy nebude byvat u babky.Ja by som na jeho mieste spravila to iste.Strasna to zena ,lebo ked som jej malu davala castejsie,tak o mne tvrdila,ze nemam zaujem o nevlastnu dceru.Chapete?Chcela som jej spravit radost a hlavne malu som si nechcela nasilnicky ziskavat.Ked som jej ju od hnevu davala menej,pozor urcite raz do tyzdna,tak to chapala tak,ze som jej ju zobrala,vraj bez upozornenia. Viete ona bola hlavna ustredna a my sme museli vsetko hlasit.Viete ja som si podla jej nazoru zobrala asi nielen muza,ale aj ju.Teraz je to uz nastastie lepsie,mala samozrejme stale chodi k svokre,lebo ja nemienim narusat vztahy,hlavne s dcerkou,ale po tolkych bolestnych slovach,ktore mi dcerka a babka ustedrili musim zialbohu priznat,ze moj syn mi je ovela blizsi.Odrazilo sa to na mojej psychike.Poviem Vam pravdu,ze odkedy som prestala chodit k svokre,tak mala sa postupne zacala menit pred mojimi ocami a dokonca si ma zacala pred svokrou zastavat.Som rada,ze som napokon zvitazila a dcerka mi tymto dokazala,ze mi naozaj bolo okrivdene .Keby aj nadalej chodievam k svokre,tak verte,ze by dokazala zarucene rozbit moju veskeru snahu.Malej som vysvetlila,ze nech o mne zbytocne pred nou nerozprava a hla mala to pochopila.Tesim sa ked bude velka a budeme urcite kamosky.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať