Zavrieť

Porady

Nevlastné deti

Chcela by som sa trošku s vami povenovať téme o nevlastných deťoch.
Rada by som poznať vaše skúsenosti,kto má také.
Ide o to, že mám priateľa,ktorý je rozvedený a má dve dievčatá vo veku 9 a 11 rokov, o ktoré sa stará. Ja som pre ne niekto nový,keďže priateľ nemal štyri roky žiadnu priateľku s ktorou by sa stretával.
Moc skúseností s deťmi nemám,ale ich mám rada,akurát že mladšia z nich asi žiarli.Mne nepovie nič,ale priateľovi sem-tam utrúsi nejakú poznámku na moju adresu.
Od tých z vás,ktorí majú skúsenosti s takýmito prípadmi by som chcela vedieť,či mali starosti s "nevlastnými" deťmi,ako to riešili a čo treba robiť aby tie vzťahy boli dobré.
A ešte jedna vec: rozmýšľali sme aj nad spoločným dieťaťom.Tak aj tu by som si rada prečítať vaše skúsenosti,ako to dopadlo,či to bolo ťažké a či ste uprednostňovali vaše dieťa pred nevlastnými.
Ďakujem,prajem pekný deň
Usporiadat
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

mmmm3 Pozri príspevok
To som nesmierne rada,ze bola zalozena tato tema.Je uz troska stara,ale aspon mam pocit,ze tu je niekto kto ma pochopenie.Ja som tiez nevlastna matka a bolo to zo zaciatku nesmierne tazke.Naozaj som si niekedy myslela,ze to uz nezvladnem.Moja dcerka bola stvana paradoxne babkou,ktora pomahala mojmu terajsiemu muzovi s malou.Nesmierne na mna ziarlila a mala vzdy ked od nej prisla,tak ma kritizovala a robila mi naschval.Viete mala to ma v podvedomi az doteraz a obcas sa to este stale prejavuje a to uz nezmeni nikto.Je vela veci,ktore by som sa tu mohla stazovat na malu,ale to nie je podstatne lebo nechcem ani pomysliet na tie strasne a bolestive slova.Priznam sa,ze so svokrou sa uz nebudem do konca zivota bavit.Narobila mi strasne vela starosti.Ked som si to s nou prisla vydiskutovat,tak nezabudnem na jej poslednu vetu.Nech robis cokolvek,tak mojho syna mi nezoberies.Viete,ona to chapala tak,ze nevlastna dcerka jej patri a ze ja jej ju beriem,ale moj muz jasne povedal,ze jeho dcera ked si nasiel zenu ,tak nikdy nebude byvat u babky.Ja by som na jeho mieste spravila to iste.Strasna to zena ,lebo ked som jej malu davala castejsie,tak o mne tvrdila,ze nemam zaujem o nevlastnu dceru.Chapete?Chcela som jej spravit radost a hlavne malu som si nechcela nasilnicky ziskavat.Ked som jej ju od hnevu davala menej,pozor urcite raz do tyzdna,tak to chapala tak,ze som jej ju zobrala,vraj bez upozornenia. Viete ona bola hlavna ustredna a my sme museli vsetko hlasit.Viete ja som si podla jej nazoru zobrala asi nielen muza,ale aj ju.Teraz je to uz nastastie lepsie,mala samozrejme stale chodi k svokre,lebo ja nemienim narusat vztahy,hlavne s dcerkou,ale po tolkych bolestnych slovach,ktore mi dcerka a babka ustedrili musim zialbohu priznat,ze moj syn mi je ovela blizsi.Odrazilo sa to na mojej psychike.Poviem Vam pravdu,ze odkedy som prestala chodit k svokre,tak mala sa postupne zacala menit pred mojimi ocami a dokonca si ma zacala pred svokrou zastavat.Som rada,ze som napokon zvitazila a dcerka mi tymto dokazala,ze mi naozaj bolo okrivdene .Keby aj nadalej chodievam k svokre,tak verte,ze by dokazala zarucene rozbit moju veskeru snahu.Malej som vysvetlila,ze nech o mne zbytocne pred nou nerozprava a hla mala to pochopila.Tesim sa ked bude velka a budeme urcite kamosky.
Ja to mám vlastne skoro to isté...odkedy som ale založila túto tému,tak sa niektoré veci zmenili....staršia dcéra môjho priateľa je úplne v pohode,aj mladšia je,zatiaľ mi nepovedala jedno krivé slovíčko,ani priateľovi predo mnou...ale tiež keď ide k babke-priateľovej svokre,tak jej tam tlačia halušky do hlavy,ale ona keď od nej odíde tak jej to asi vyfučí z hlavy a baví sa so mnou normálne...a myslím že keď bude staršia tak babka ju už tak ovplyvňovať nebude,bude tam určite chodiť už menej.
S priateľovou svokrou sa zatiaľ nepoznám,ani mi to nechýba....pokiaľ to však bude nutné,tak priateľ určite zakročí,pretože je skvelý človek a stále hovorí,že si každý zvykne.
Tvoja dcéra s tebou určite bude dobrá kámoška,potrebuje určite pri sebe nejakú ženu,ktorá jej pomôže s vlasmi,oblečením a t ď.Držím palčeky
0 0
reno38 reno38

reno38 je offline (nepripojený) reno38

Mam kamošku,ktorá má priatela s 5-ročným synom.Ona má 12-ročneho.Chodia spolu po výletoch,spolu výkenduju na chalupe,...No majú všetci jeden velký problem.Ten malý 5-ročný je strašne rozmaznaný a hrozne urážlivý.Spolu s otcom býva u babky.Matka oňho nemá zaujem.Tak malý je naučený,že si všetko vydobíja plačom a odúvaním sa.U babky mu to 100% funguje.Vždy mu všetko splní a kúpi,po čom mu srdce piští.
Lenže ked su spolu na chalupe,tento malý im už polkazil nejeden výkend,nejeden výlet so svojím správaním.
Kamoška neraz plakala a bola zúfala,že čo má robiť.Priatela velmi ľúbi,no ked si spomenie na toho malého,tak je v rozpakoch,a nevie čo má robiť,či sa má vzdať svojej velkej lásky,koli tomu malemu nespratníkovi,ktorý si nič neváži?
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

reno38 Pozri príspevok
Mam kamošku,ktorá má priatela s 5-ročným synom.Ona má 12-ročneho.Chodia spolu po výletoch,spolu výkenduju na chalupe,...No majú všetci jeden velký problem.Ten malý 5-ročný je strašne rozmaznaný a hrozne urážlivý.Spolu s otcom býva u babky.Matka oňho nemá zaujem.Tak malý je naučený,že si všetko vydobíja plačom a odúvaním sa.U babky mu to 100% funguje.Vždy mu všetko splní a kúpi,po čom mu srdce piští.
Lenže ked su spolu na chalupe,tento malý im už polkazil nejeden výkend,nejeden výlet so svojím správaním.
Kamoška neraz plakala a bola zúfala,že čo má robiť.Priatela velmi ľúbi,no ked si spomenie na toho malého,tak je v rozpakoch,a nevie čo má robiť,či sa má vzdať svojej velkej lásky,koli tomu malemu nespratníkovi,ktorý si nič neváži?

Myslím,že určite by sa nemala ničoho vzdávať...ono to časom všetko prejde,hlavne keď budú bývať spolu,lebo pochopila som že ešte nebývajú...potom už nebude môcť takto vystrájať...
Priateľova mladšia dcéra zase nechce chodiť autom,lebo jej je stále zle...tak to robíme tak,že ju so sebou neberieme....časom si ale uvedomila o čo prichádza a už s nami ide aj ona a snaží sa nemyslieť na to,že jej bude zle...
Čo sa týka tvojej známej,ešte by som chcela povedať,že záleží aj na priateľovom prístupe,aký má čo sa týka jej a jeho syna.
0 0
majkaS23 majkaS23

majkaS23 je offline (nepripojený) majkaS23

Na tuto temu je dobry film "Druha alebo prva" s Juliou Robertsovou
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Ahojte poraďáci,chcela bz som len oynámiť tým,ktorí ste ma nabádali abz som mala aj vlastné detičky,že som čakám bábätko a som šťastná a spokojná...a Vám ďakujem za povzbudivé slová....
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Fanny gratulujem a teraz už len lásku rozdeliť všetkým rovným dielom
0 0
andreakosice andreakosice

andreakosice je offline (nepripojený) andreakosice

Ahoj Fanny, máš ešte chuť porozprávať sa na tému nevlastné deti?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať