Zavrieť

Porady

Nevlastné deti

Chcela by som sa trošku s vami povenovať téme o nevlastných deťoch.
Rada by som poznať vaše skúsenosti,kto má také.
Ide o to, že mám priateľa,ktorý je rozvedený a má dve dievčatá vo veku 9 a 11 rokov, o ktoré sa stará. Ja som pre ne niekto nový,keďže priateľ nemal štyri roky žiadnu priateľku s ktorou by sa stretával.
Moc skúseností s deťmi nemám,ale ich mám rada,akurát že mladšia z nich asi žiarli.Mne nepovie nič,ale priateľovi sem-tam utrúsi nejakú poznámku na moju adresu.
Od tých z vás,ktorí majú skúsenosti s takýmito prípadmi by som chcela vedieť,či mali starosti s "nevlastnými" deťmi,ako to riešili a čo treba robiť aby tie vzťahy boli dobré.
A ešte jedna vec: rozmýšľali sme aj nad spoločným dieťaťom.Tak aj tu by som si rada prečítať vaše skúsenosti,ako to dopadlo,či to bolo ťažké a či ste uprednostňovali vaše dieťa pred nevlastnými.
Ďakujem,prajem pekný deň
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kyblik Pozri príspevok
Stanko, nič vulgárne samozrejme. Dotyky, bozky... Toto deti vnímajú veľmi zle...
Hm,keď myslíš-toto ja neviem posúdiť...
Ale zasa sa to ani asi nedá- však ked žena robí obed alebo tak-tak sa predsa žiadny chlap neudrži,aby ju nechytil za zadok, tak ja teda nevím...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zažila som na vlastnej koži nevlastného rodiča, je to už veľmi dávno, ale keď som bola v puberte, vtedy som si povedala, moje deti toto nikdy nesmú zažiť.
Už je 32 rokov na onom svete, keď zomrel, bolo na mne, aby som ho pochovala, urobila som to, ale plakala som nad jeho hrobom nad svojim detstvom. Ubližovanie bolo na dennom poriadku, bola som opatrovateľkou detí, ktoré mala mamina spoločné s ním. Teraz viem, že detstvo bolo boľavé, preto neverím na lásku "cudzieho" rodiča, neexistuje. Je to len snaha, niekedy jednostranná, ale nie láska.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Hm,keď myslíš-toto ja neviem posúdiť...
Ale zasa sa to ani asi nedá- však ked žena robí obed alebo tak-tak sa predsa žiadny chlap neudrži,aby ju nechytil za zadok, tak ja teda nevím...
Súhlasím, teda ak je chlap zdravý... Ale má to urobiť tak aby to deti nevideli Inak vnímajú ten dotyk ak ho uvidia, ver mi...
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
ondrejvla Pozri príspevok
Zažila som na vlastnej koži nevlastného rodiča, je to už veľmi dávno, ale keď som bola v puberte, vtedy som si povedala, moje deti toto nikdy nesmú zažiť.
Už je 32 rokov na onom svete, keď zomrel, bolo na mne, aby som ho pochovala, urobila som to, ale plakala som nad jeho hrobom nad svojim detstvom. Ubližovanie bolo na dennom poriadku, bola som opatrovateľkou detí, ktoré mala mamina spoločné s ním. Teraz viem, že detstvo bolo boľavé, preto neverím na lásku "cudzieho" rodiča, neexistuje. Je to len snaha, niekedy jednostranná, ale nie láska.

Už som chcel ísť spať ale nedá mi... Vlasti poznám prípad kedy cudzí človek viac ľúbil a staral sa o deti ako ich vlastný rodič...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj môj otec sa staral o nevlastného syna, tak isto ako o nevlastnú dcéru aj ako vlastnú dcéru - mňa. Nerobil rozdiely, ale nevlastný syn ho mal za nič, vypočul si nejedno škaredé slovo, od nevlastnej dcéry mal na tanieri pomerne často, že on ju nemá rád tak ako vlastné dieťa - teda mňa, aj ja som to často počúvala. No staral sa o nás rovnako. Tak ako mamina. Ja by som sa v takej situácii stretnúť nechcela.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kyblik Pozri príspevok
Už som chcel ísť spať ale nedá mi... Vlasti poznám prípad kedy cudzí človek viac ľúbil a staral sa o deti ako ich vlastný rodič...
Možno, zo mňa hovorí osobná skúsenosť a ver mi, že bola trpká.
Mala som voľakedy kolegyňu, mala dve deti z detského domova, nedostávali od nej nič naviac, ona si v robote kupovala čokoládové tyčinky, mala ich v šuplíku, keď prišiel jej "syn", rýchlo si ho zamkla. Bolo mi do plaču, vybrala som z tašky sladkosť, čo som mala kúpenú domov a veru som mu musela dať, išlo mi puknúť srdce. Takže aj takúto rodičovskú lásku som videla.
City sa vedia usalašiť veľmi hlboko v tele...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kyblik Pozri príspevok
Súhlasím, teda ak je chlap zdravý... Ale má to urobiť tak aby to deti nevideli Inak vnímajú ten dotyk ak ho uvidia, ver mi...
-inak najlepšia skrýša je kupelka,keď perie pračka-ale to už asi všetci vedia...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

No sú tie medziludské vzťahy celkovo na bode mrazu-ja keď pozeraám správy,tak žasnem- otec zabije syna, syn matku, brat brata...-to už čo je za svet toto?A okrem toho si kludne zabíjame nenarodené vlastné deti atď atď...
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Žeby to bolo niečo nové... Kuk do biblie : Kain a Ábel
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kyblik Pozri príspevok
Z vlastných skúseností viem, že nie je problém ľúbiť deti milovaného človeka. Uvoľni sa a nič nerob nasilu. Veľa vecí (a toto hlavne) potrebuje čas. Moja rada: Vyhnite sa s partnerom intímnostiam v prítomnosti dcér... Držím palce.
... to celkom určite problém nie je. Skôr naopak.....A keď vyletia z hniezda, hľadajú tých biologických. Z vďaky.
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

daria29 Pozri príspevok
je to veľmi ťažké ,takéto niečo človek pochopí,keď to prežije.moja dcéra sa zoznámila s priateľom ,mal dievča asi 4-5 ročné.bolo všetko ok zobrali sa.o dieťa sa starala,boli šťastní,neskôr sa spolu učili,patrila k lepším žiakom.manžel bol v dovec.ja neviem presne,keď bola asidruh alebo tretiačka, narodila sa im dcerka,a neskôr som počula už nie moc dobré správy.dievča začalo žiarliť,lebo všetko sa krútilo len okolo malej,hoci jej vždy hovorili ze ju maju radi,ze druhá dcérka je malá,o nu sa musia viac starať aťd..prestala posluchať,zhoršila sa v škole,nechcela pomáhať,ale tu bolo najhoršie,že otec jej povedal,nemusíš to,nemusíš hento,,,jasne že to netrvalo chvílu,ale dlchšiu dobu.potom sa začali aj oni hadať,tá veľká robila tej malej zle,potom klamala a raz povedala,že kedy konečne vypadnu! ano dobre myslíte,su od seba.ja mam v sebe len bolesť,a hovorím si ,že jasne moja dcera mala rada svoje dieťa viac!!preco nevydržala ,asi sa nedalo.videla som že tato potreboval doma kucharku,práčku,operku,učiteľku,upratovačku,a lásku k dcere prejavoval tak,že jej kupoval veci ktoré ani nepotrebovala.mali chybu obaja ,len teraz dve deti nemaju komplet rodinu.napísala som to sem,plačem,je mi to ľuto!!Všetko záleží od vašej povahy,aká ste,či ste schopná ísť dotoho --dve deti!! Či ste skromná,katolíčka,obetavá, čina vás nepreskočila len iskra,že ste zalúbená.ja som si myslela ,že vychová dievčatko,nestalo sa tak,keď som ju prvý raz vydela medzi dverami ,jejslová boli "či chcem byť jej tretia babka,tak som ju pritulila so slzami v ociach a povedala že ano.dnes má už 16,ten čas tak letí...
Tak dúfam,že v mojom prípade to dopadne lepšie...je mi ľúto,že to Vašej dcérke nevyšlo...práve preto rozmýšľam,či vôbec mať to naše spoločné dieťa,či by nebolo lepšie mať ich dve a vychovať ich s láskou a dobre.Čo sa týka tej preskočenej iskry,mám už dosť rokov na to,aby som vedela čo chcem a chcem jeho a keďže k nemu patria aj deti,tak to beriem tak,že hádam raz budú tak trošku aj moje
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Fanny.G Pozri príspevok
Tak dúfam,že v mojom prípade to dopadne lepšie...je mi ľúto,že to Vašej dcérke nevyšlo...práve preto rozmýšľam,či vôbec mať to naše spoločné dieťa,či by nebolo lepšie mať ich dve a vychovať ich s láskou a dobre.Čo sa týka tej preskočenej iskry,mám už dosť rokov na to,aby som vedela čo chcem a chcem jeho a keďže k nemu patria aj deti,tak to beriem tak,že hádam raz budú tak trošku aj moje
Ale tak zasa,keď chcete mať bábo,tak kľudne si ho vybavte-to podľa mňa zasa nehraje až tak veľkú úlohu v tejto situácii...
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale tak zasa,keď chcete mať bábo,tak kľudne si ho vybavte-to podľa mňa zasa nehraje až tak veľkú úlohu v tejto situácii...
Stanko,vieš,ja som nad tým dlho uvažovala...myslím,že takto by to asi bolo lepšie,ak nám to vydrží a ten vzťah bude o.k. tak vieš,oni vyrastú a my dvaja budeme mať na seba čas...čo myslíš?Alebo budem ľutovať keď nebudem mať vlastné?
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Ahoj no ja totu situaciu zazivam tiež. Moj partner má tri deti z prvého manželstva. Dvaja chlapci a prostredné dievča. Dvaja z nich s nami už aj byvajú. Mám výhodu že sú už veľký, ale aj tak to nebolo a ani neni vždy jednoduché. Moj partner odišiel od rodiny koli inej žene. Ked sa s novou partnerkou rozišiel, všetky deti a bohužiaľ aj prvá manželka dufali že sa vráti domov. A zrazu som sa zjavila ja. Na prvy spolocný vikend deti odmietli ist ak pojdem ja. Mne v tejto situacii najviac pomohol partner tym že bol k deťom stále rovnako zhovievavý ale daval im svojim spravaním na javo že som súčasťou jeho života. Ale ja som mala vyhodu v tom že deti už boli za pubetou teda okram najmladšieho a už začínali mať svoj život. Hlavne som si davala pozor aby som ich do ničoho nesilila a nesnažila ich nasilu zaradovať do svojho života, a na druhej strane som sa im snažila venovať a prejavovať o nich zaujem. Take niečo sa neda urychliť potrebuje to svoj čas. Sme spolu 4 roky a prvé dva boli najtažšie. U nas sa dokonca objavovali výrazy ako prečo tu musi byť aj ona, s mamou by nam bolo lepšie, pošli ju preč oci .... a pod. Ked som bola v miestnosti, tak čakali kým odidem aby sa mohli rozpravať len z otcom a pod. Vieš deti majú jasný model rodiny, je to ich základná istota od ktorej sa všetko odvija a nový partnery tam moc nezapadajú. A okrem toho ved ani my ako dospelé sa nejdeme hned zdôverovať každemu a priatelov si vybaráme. Ja som to tak aj brala oni si ma nevybrali za člena rodiny a tak som musela byť trpezlivá ked som chcela aby ma k sebe pustili. Ale naozaj to chce čas, oťukate sa spoznáte a ked budete spolu tráviť čas a budete mať spoločne príjemné zážitky tak sa postupne bude medzi vami uvolnovať atmosfera a začneš byť samozrejmou súčasťou ich života. Aspon mne to našťastie vyšlo. Dúfam že to vyjde aj tebe držim palčeky.
PS a čo sa týka vlastných detičiek ak po nich túžite mali by ste ich mať. Ked miluješ jeho tak predpokladám že to berieš tak že ked si ho stretla mal detičky a tak k nemu patria a budeš milovať aj ich. Nemyslim si že je isté že by si uprednostnovala alebo zanedbávala niektoré dieťa. Každe dieťa je iné a od každého z nich očakávame niečo iné a aj ho posudzujeme inak aj ked ich milujeme rovnako. Je samozrejme že to bude ťažká a že deti možu mať pocit ze niektoré je milované viac ale to ma vačšina deti a ma rovnakých rodičov. Moj názor je ak tužite po dieťatku tak ho majte ale nezabudajte na jeho detičky a milujte ich rovnako. Aj ked to bude znieť kruto ale nemyslim si že by človek mal obetovať svoju túžbu po dieťati iba preto že nevie ako budú reagovať druhé deti. Možno budete prekvapení možno to zoberu jeho detičky úplne normálne. Ale inak to nezistíte iba tak že ich budete mať. Ak po nich túžite a máte všetky predpoklady ich mať a nebudete ich mať, budete si to vyčitať
Naposledy upravil silviaz : 13.02.10 at 15:06
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Fanny.G Pozri príspevok
Stanko,vieš,ja som nad tým dlho uvažovala...myslím,že takto by to asi bolo lepšie,ak nám to vydrží a ten vzťah bude o.k. tak vieš,oni vyrastú a my dvaja budeme mať na seba čas...čo myslíš?Alebo budem ľutovať keď nebudem mať vlastné?
Podľa mňa budeš lutovať, že nebudeš mať vlastné bábo, čas pomaličky ti ubieha,hmhm
A jeho dievčatá, keď vyrastú a odídu z domu( a čas letí jako bláznivý/K.Gott/,tak čo budete už vy dvaja sami robiť? Pozerať na seba 20 rokov?A tak aspoň budete mať zase nejake pojítko a na koniec-však každá žena chce mať dieťa, nie?Ja som jednoznačne aby ste mali bábo...A zasa až taká strašná robota to nieje...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 13.02.10 at 14:46
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Fanny.G Pozri príspevok
Stanko,vieš,ja som nad tým dlho uvažovala...myslím,že takto by to asi bolo lepšie,ak nám to vydrží a ten vzťah bude o.k. tak vieš,oni vyrastú a my dvaja budeme mať na seba čas...čo myslíš?Alebo budem ľutovať keď nebudem mať vlastné?
Imak Fany, ešte som nad tebou rozmýšľal a ty toho chlapca musíš fakt ľúbiť,hmhm- lebo si si vybrala ťažkú cestu namiesto toho,že si si mohla vybrať ľahšiu-zobrať si niekoho bez závazkov , kde by bolo všetko ľahšie a navyše si kvoli nemu ochotná sa zriecť šance mať svoje dieťa,hmhm-takže dávam klobúk dolu pred tebou, fakt ho musíš moc ľúbiť...Lebo ja som si začal voľakedy s jednou slobodnou mamičkou,ale neuniesol som to a vycúval som z toho vzťahu...
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Velmi si vazim vsetkych, ktori si vezmu partnera so zavazkami, pretoze ja by som to nespravila, bala by som sa,

mala som spoluziacky, ktore mali nevlastnych "otcov", a v tom case som sa velmi cudovala, preco o nich nikdy nerozpravali, preco, ked som prisla ku nim na navstevu, tak tito "otcovia sa zdekovali do inej izby, preco ich stale nazyvali iba po mene, na mna to posobilo, akoby to boli iba cudzinci, ktori boli s ich matkami,

potom, o niekolko rokov, jednej zo spoluziacok mama zahynula, a na pohrebe boli dva tabory, moja spoluziacka a partner zosnulej, akoby sa vobec nepoznali, musel sa vystahovat z bytu, spoluziacka byt predala a odvtedy o sebe nepoculi,

a to este nespominam ostatne problemy,

ale mozno len ja som nepoznala stastne manzelstva s cudzimi detmi,

BTW: udajne statistika vravi, ze druhe zmiesane manzelstva stroskotavaju este viac, ako tie prve, a prave vacsinou kvoli detom
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mona091 Pozri príspevok
Velmi si vazim vsetkych, ktori si vezmu partnera so zavazkami, pretoze ja by som to nespravila, bala by som sa,

mala som spoluziacky, ktore mali nevlastnych "otcov", a v tom case som sa velmi cudovala, preco o nich nikdy nerozpravali, preco, ked som prisla ku nim na navstevu, tak tito "otcovia sa zdekovali do inej izby, preco ich stale nazyvali iba po mene, na mna to posobilo, akoby to boli iba cudzinci, ktori boli s ich matkami,

potom, o niekolko rokov, jednej zo spoluziacok mama zahynula, a na pohrebe boli dva tabory, moja spoluziacka a partner zosnulej, akoby sa vobec nepoznali, musel sa vystahovat z bytu, spoluziacka byt predala a odvtedy o sebe nepoculi,

a to este nespominam ostatne problemy,

ale mozno len ja som nepoznala stastne manzelstva s cudzimi detmi,

BTW: udajne statistika vravi, ze druhe zmiesane manzelstva stroskotavaju este viac, ako tie prve, a prave vacsinou kvoli detom
Netvrdím moni, že nemáš v niečom aj pravdu, ale tento tvoj príspevok rozhodne Fanny sebavedomie nepridá...-načo ju strašiť...
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Netvrdím moni, že nemáš v niečom aj pravdu, ale tento tvoj príspevok rozhodne Fanny sebavedomie nepridá...-načo ju strašiť...
mas pravdu, radsej stichnem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mona091 Pozri príspevok
mas pravdu, radsej stichnem
ešte raz-netvrdím, že nemáš v niečom aj pravdu, ale teraz skorej funny musíme podporiť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať