Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Má nárok na zamestnaneckú prémiu konateľ spoločnosti, ak počas celého roka poberal ako jej zamestnanec iba minimálnu mzdu a iné príjmy nemal?
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Skús kuknúť sem:
http://www.porada.sk/1301983-post425.html
0 0
erve erve

erve je offline (nepripojený) erve

Ďakujem. erve
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

erve Pozri príspevok
Má nárok na zamestnaneckú prémiu konateľ spoločnosti, ak počas celého roka poberal ako jej zamestnanec iba minimálnu mzdu a iné príjmy nemal?
Konateľ spoločnosti nemá nárok na zamestnaneckú prémiu.
0 0
erve erve

erve je offline (nepripojený) erve

Ďakujem.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

erve Pozri príspevok
Má nárok na zamestnaneckú prémiu konateľ spoločnosti, ak počas celého roka poberal ako jej zamestnanec iba minimálnu mzdu a iné príjmy nemal?
Ak je konateľ zamestnancom (na inú činnosť ako je výkon funkcie konateľa), z tejto činnosti sa odvádzajú riadne všetky odvody ako u zamestnanca a ako konateľ nepoberá žiadnu odmenu, má nárok na zamestnaneckú prémiu, ak splnil ostatné podmienky.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

VERONIKA6 Pozri príspevok
Konateľ spoločnosti nemá nárok na zamestnaneckú prémiu.
Za určitých okolností môže mať aj konateľ nárok na ZP.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

tak má narok ten konatel na tu ZP alebo nie prosim
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

zuzanna Pozri príspevok
tak má narok ten konatel na tu ZP alebo nie prosim
zuzana výborná otázka . Niekedy sa nestačím diviť .
Ktorý ten konateľ, keď nič o ňom nepíšeš?
Ak myslíš konateľa bez príjmu, tak ten nárok na ZP nestráca z titulu konateľstva.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

evanka konatel je zamestnancom firmy ale dostava aj podiel z firmy tak podľa mňa takýto konateľ nemá nárok na ZP je tak ??? prosím
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

zuzanna Pozri príspevok
evanka konatel je zamestnancom firmy ale dostava aj podiel z firmy tak podľa mňa takýto konateľ nemá nárok na ZP je tak ??? prosím
Zamestnanec nesmie inkasovať podiely na zisku, nesmie mať príjem za prácu spoločníka v sro ani odmeny za výkon štatutára, napr. konateľa v sro ...

v tomto prípade ak dostáva podiely na zisku, nemá nárok na ZP
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Má nárok na ZP zamestnanec , ktorý pracuje na polovičný pracovný úväzok a jeho základ mzdy je minimálna mzda
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

marcelaStanakova Pozri príspevok
Má nárok na ZP zamestnanec , ktorý pracuje na polovičný pracovný úväzok a jeho základ mzdy je minimálna mzda
Áno, ak má zamestnanec hrubý príjem najmenej 1773 € a má splnené ostatné podmienky, má nárok na ZP, Úväzok na ZP nemá vplyv.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ešte mám otázku, keď porpi zamestnaní pracuje ešte na dohodu, alebo iba na dohodu má nárok na ZP?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

marcelaStanakova Pozri príspevok
Ešte mám otázku, keď porpi zamestnaní pracuje ešte na dohodu, alebo iba na dohodu má nárok na ZP?
ak mal príjmy len na dohodu, nemá nárok na ZP, musí mať príjmy z pracovného pomeru
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

zuzanna Pozri príspevok
evanka konatel je zamestnancom firmy ale dostava aj podiel z firmy tak podľa mňa takýto konateľ nemá nárok na ZP je tak ??? prosím
..nemá nárok na ZP .
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

A v prípade, že spoločnosť dosiahla zisk, ale konateľovi nebol vyplatený? Poberá iba mzdu nie za výkon činnosti konateľa má nárok na ZP?
Ďakujem.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Farks Pozri príspevok
A v prípade, že spoločnosť dosiahla zisk, ale konateľovi nebol vyplatený? Poberá iba mzdu nie za výkon činnosti konateľa má nárok na ZP?
Ďakujem.
Ak spĺňa ostatné podmienky, má.
0 0
jonnie jonnie

jonnie je offline (nepripojený) jonnie

začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac
Je spoločnik, ktory sice vlastni s.ro., ale nie je v nej zamestnany, ani konatelom - a zamestnany je inde -kde splna narok na zamest.premiu. Podla uvahy by mal mat narok na nu, ale ci som nieco neprehliadla. Dakujem.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

ma narok na zamestnanecku premiu cudzi statny prislusnik,ktory tu pracoval od 07/2009 do 12/2009 - cize odpracoval 6 mesiacov?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

jonnie Pozri príspevok
Je spoločnik, ktory sice vlastni s.ro., ale nie je v nej zamestnany, ani konatelom - a zamestnany je inde -kde splna narok na zamest.premiu. Podla uvahy by mal mat narok na nu, ale ci som nieco neprehliadla. Dakujem.
Ak poberal podiely na zisku, nemá nárok na ZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať