Zavrieť

Porady

Perpetum na peniaze

jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Je všeobecne známe že perpetummobile nejestvuje. Preto očakávam, že sa niekomu podarí ho logicky vyvrátiť, alebo aspoň vypočítať percento zisku.
Takže, ako na to?
Vezmeme zo spoľahlivej banky americkú hypotéku v sume 8.800 € na 7% p.a. na 10 rokov, splátka je 102,18 €/mesiac. Tých 8.800 € rozdelíme na dve časti. Jednu časť na splácanie hypotéky po dobu 36 mesiacov, čo je 3.678 € splátok a druhú časť 5.120 € na nákup jedného monočlánku perpeta.


Jeden monočlánokperpeta sa skladá z 300 m2 role za 2.670 € a sieti za 2450 €. Tento článok za dva roky vygeneruje 250 m2 zasieťovanáho stavebného pozemku v cene 12.500 €, čo je 50 €/m2.


Po troch rokoch zostane na hypotéke splatiť 6.717 €, ktoré zaplatíme z tých 12.500 a zostane nám čistých 5.783 € z ničoho. Prvá otázka je, koľko je tých 5.783 €, percent zisku?


Druhá otázka je koľko percent zisku dokáže takéto perpetum vygenerovať, ak necháme starosti s predajom realitnej kancelárii za 10 € z m2 a my si necháme len 40 € z m2. To je 250 x 40 = 10.000 € mínus 6.717 € na doplatenie hypotéky a zostane nám čistých len 3.283 €.



Koľko percent zisku je tých 3.286 € čo získame z ničoho.

Z ničoho preto, lebo sme za hypotéku nezaplatili ani cent,
máme ju vyplatenú a zostal nám zisk 3.286 €.

Doplnenie 7.3.2010
Keď som zakladal tuto tému, mal som na mysli perpetum na peniaze. Pozemky som spomenul len v dvoch riadkoch a aj tie som označil menej výraznou (mdlou) farbou.
Očakával som, že sa rozbehne diskusia o fiktívnych, elektronických peniazoch. O tom aký vplyv majú na naše skutočné peniaze, ako nás to oberá o život (čas strávený v robote) kde zarábate skutočné peniaze na zaplatenie tých fiktívnych. Ako sa tato situácia dá cez fiktívny dlh otočiť v náš prospech a td....
Naposledy upravil jar88 : 07.03.10 at 09:28
Usporiadat
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Dobreee . Ked to bude fungovat, tak tie rolky kupime aj bez hypoteky .
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

rickman Pozri príspevok
Dobreee . Ked to bude fungovat, tak tie rolky kupime aj bez hypoteky .
S tým sa predsa počíta poraďák rickman.
Každý vie že tie rolky kúpite a možno aj za hotové a za 80 €/m2.
Takých múdrych tu máme 90 % a z tých 90 % je desať percent presvedčených, že nad 80 €/m2 je lepší.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Raz sa trh nasýti aj dopyt po pozemkoch a bublina špekulantov SPĽASNE !

A odhadujem,že ten čas nie je veľmi ďaleko !
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Ja som to cital 2x a nerozumiem tomu .
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Laco-monter Pozri príspevok
Raz sa trh nasýti aj dopyt po pozemkoch a bublina špekulantov SPĽASNE !

A odhadujem,že ten čas nie je veľmi ďaleko !
Bublina už spľasla a dopyt po pozemkoch je preč.
To sa už stalo, ak si si nevšimol, ta doba je tu.
Tu nie je ďaleko. Ďaleko je tam niekde za rok, možno dva,tri.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

jar88 Pozri príspevok
Bublina už spľasla a dopyt po pozemkoch je preč.
To sa už stalo, ak si si nevšimol, ta doba je tu.
Tu nie je ďaleko. Ďaleko je tam niekde za rok, možno dva,tri.

Tak tu mi asi niečo uniklo !

Prečo nabádaš na svoje perpetuum -mobile , ak bublina "UŽ SPĽASLA" ?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

rickman Pozri príspevok
Ja som to cital 2x a nerozumiem tomu .
Nevadí že tomu nerozumieš. Sleduj tému a niekto sa nájde, kto ti to objasní.
Určite nebudeš sám. Bude ich aspoň 90%.....čo to nepochopia na dva krát.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

rickman Pozri príspevok
Ja som to cital 2x a nerozumiem tomu .

Lebo si tým, čo máš ako obrázok v nicku.
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

Veru veru, bublina už spľasla!

Za čo ty chceš nakupovať tie role, presne za tú cenu som ja minulý rok kúpil hotový stavebný pozemok aj s prípojkami a kanalizáciou na západnom slovensku.... a na ruke mám ďaľší síce bez sietí ale ešte nižšia cena...

Tak si to ešte raz zrátaj a ušetríš si robotu s prípojkami a premenu role na stavebný pozemok.


Pozemkov je na predaj momentálne dosť a bude ich ešte viac s pribúdajúcou nezamestnanosťou a už nebude rozhodovať lepšia ponuka na kúpu ale vôbec nejaká reálna ponuka s reálnymi peniazmi, tých bude v rukách obyčajných ľudí čoraz menej a menej.
Naposledy upravil Generalissimus : 04.03.10 at 11:42
0 0
Tomáš_sh Tomáš_sh

Tomáš_sh je offline (nepripojený) Tomáš_sh

Laco-monter Pozri príspevok
Raz sa trh nasýti aj dopyt po pozemkoch a bublina špekulantov SPĽASNE !

A odhadujem,že ten čas nie je veľmi ďaleko !
Zdravím

Najskor k tomu citatu- Laco tomu snad ani sam neveris ze sa trh nasyti a cena klesne, cena pozemku nemoze z dlhodobeho hladiska nikdy klesnut. Pozemok je totiz to jedine co na tomto svete nevyrobis...ak neratam byvanie v nejakych suplikoch a pod. Klesaju ceny bytov- to ano to ma za nasledok pokles dopytu po nich, pokles cien materialov a prace, ale ceny pozemku neklesnu...snad pri vykyvoch sa zakolisu, ale i tak sa potom vratia na svoju povodnu hodnotu. Ludia proste musia niekde byvat nie? /inak je to s pozemkami, ktore su znevyhodnene prostredim..geografickym, spolocenskym ci socialnym, tie vsak niekto rozumny kupovat nebude/

Teraz k tebe jar88

Teba zrejme zaujimaju iba spekulacie s pozemkami a podobne veci vsak? lebo takmer nic ine ako spekulacie tu od teba necitam

Nebudem tu rozkladat o tom co a odkial viem, ale....od toho tvojho cisteho zisku si zabudol odpocitat par vyznamnych vydavkov. Podla toho co pises nemas najmensiu predstavu o realite- hlavne na slovensku.

Co takto sa pozriet do katastra kto, respektive co za ludi ma podchytene tie tvoje role...ktore ty samozrejme ze nekupis. Alebo si skus zistit co obnasa proces vynatia polnohospodarskej pody a jej nasledne prepisanie na stavebny pozemok. Toto su osemetne zalezitosti v pripade ze to robis s viac ako 1 slovom jednou parcelou urcenou na stavbu 1 slovom jedneho domu. Snad si nemyslis ze prides ako radova stranka na kataster a oni ze ano jasne...tu sa posadte...nedate si kavicku. Heh ale som sa pobavil, tu uz nastupuju ine instancie ako uradnicka chapajuca ze si mladi chcu postavit 1 opakujem jeden domcek. Priprav si obalocky kamarat a to dost tucnucke.

A kdeze si nechal dan z predaja parcely hmm? Vies vobec o tom ze bez dane nepredas za hoci len o euro vyssiu cenu od kupnej ani svoj vlastny byt kym v nom nemas tusim 3roky trvaly pobyt? S pozemkami je to podobne.

Kedze porada nema byt miestom kde sa navodzuju debaty siahajuce mimo zakon, nebudem tu spominat akych ludi coskoro zacne zaujimat ktoze si to takto safari a prilepsuje pozemkami....

Radsej prestan snivat, dopi kavu a hybaj do roboty, lebo ti ocividne par nepatrnych malickosti unika
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Po Tomasovom prispveku je hadam vsetkym jasne, preco tomu nerozumiem .
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

jediné "Perpetum na peniaze" je hypotéka požičiaš si xy 000 € a splácaš splácaš a konca v nedohľadne len škoda, že väčšina z nás je na opačnej strane toho perpeta
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ice dive Pozri príspevok
jediné "Perpetum na peniaze" je hypotéka požičiaš si xy 000 € a splácaš splácaš a konca v nedohľadne len škoda, že väčšina z nás je na opačnej strane toho perpeta
Možno si si nevšimol, ale v tomto mojom návrhu stojíme na tej správnej strane. Nie ako tí ostatní, čo len platia a platia.
V mojom perpetum platia tí na druhej strane a tých je väčšina.

Potom nariekajú:
platím auto,
liposukciu,
MPC-čko či LCD-čko.........čo vyzerám ako lišiak?.....Tatra má perfektne namazaný stroj niečo ako PERPETUM....
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
jar88 Pozri príspevok
Možno si si nevšimol, ale v tomto mojom návrhu stojíme na tej správnej strane. Nie ako tí ostatní, čo len platia a platia.
V mojom perpetum platia tí na druhej strane a tých je väčšina.

Potom nariekajú:
platím auto,
liposukciu,
MPC-čko či LCD-čko.........čo vyzerám ako lišiak?.....Tatra má perfektne namazaný stroj niečo ako PERPETUM....
A zarábaš teda dobre jar88 ? Si bohatý ? Platia Ti ?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

jar88 Pozri príspevok
Možno si si nevšimol, ale v tomto mojom návrhu stojíme na tej správnej strane. Nie ako tí ostatní, čo len platia a platia.
V mojom perpetum platia tí na druhej strane a tých je väčšina.

Potom nariekajú:
platím auto,
liposukciu,
MPC-čko či LCD-čko.........čo vyzerám ako lišiak?.....Tatra má perfektne namazaný stroj niečo ako PERPETUM....
no Jar, je to vec pohľadu kedy budú platiť v tomto perpete tebe lebo, skôr to bude naopak:
1. musíš si vybaviť ten pozemok to znamená nájsť niekoho kto ti bude ochotný predať svoju rolu a dohodnúť sa s ním na cene... (lukratívne pozemky rozumej blízko inženierskych sieti, blízko veľkých aglomerácií a pod sú už dávno fuč... resp. už je naplánované čo na nich bude...) t.j. zháňaš pozemok platíš, realitke, telefon, čítaš inzeráty investuješ čas... - platíš ty...
2. našiel si pozemok a vybavil hypotéku, zaplatil poplatky za zameranie pozemku (väčšina rolí nemá geometrák...), zaplatil poplatky za vybavenie hypotéky za vklady do katastra - platíš ty...
3. musiš tú roľu vyňať z pôdneho fondu a spraviť z nej stavebný pozemok v podstate zmeniť charakter jej využitia a tam sa platí nemalý poplatok + asi všimné aby ti to vôbec dovolili, nakoľko poľnohospodárskej pôdy každým rokom ubúda... platíš ty...
4. zmena územného plánu... tiež niečo stojí... platíš ty...
5. zabezpečuješ zavedenie inženierskych sieti... platíš projekt, práce zosieťovanie t.j. voda, elektrika, plyn, poprípade kanalizáciá, každá inštitúcia zoberie peniaze a následne jej tieto rozvody samozrejme bezodplatne daruješ, aby sa o ne starali, lebo o tvoje rozvody sa starať nebudú... platíš ty...
6. máš vôbec prestavu čo je 300 m2 stavebného pozemku? to je parcela o rozmere 20 m x 15 m čo je rozmer takej väčšej záhradky t.j. celý čas sa bavíme o pozemku na ktorom by si postavil takú väčšiu záhradnú chatku, resp. menší rodinný domček nič extra... kedysi bola minimálna výmera stavebného pozemku na rodinný dom 400 m2...
7. pozri si ponuky rôznych devoloperských spoločností v okolí BA - nemyslím ceny a pod ale výmery a počty pozemkov ktoré predávajú väčšinou majú minimálne výmery okolo 600 m2 a predávajú od 20 a viac pozemkov takže pre 1 až 5 stavebných pozemkov by sa im to asi nerentovalo...

podčiarknuté a zrátané: viac sa asi oplatí v tomto prípade dajaká investícia, ktorá vyžaduje menej administratívnych úkonov a je menej nákladná na vstupný kapitál... nakoľko bod rentability je tu príliš ale príliš vysoko..
ale neber to tak, že ťa chcem odradiť
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ice dive a Tomáš_sh

Ťažko je mi nereagovať na vaše príspevky k tejto téme, aj keď ste mimo zadanú tému.

Mimo tému najskôr Tomáš, že nemám predstavu o realite tu na Slovensku. Tak že predstavu o realite nemám, to je fakt, ale mám prehľad o realite na Slovensku a to je niečo iné. Viem, že tu funguje právny štát a tiež viem, že tu žije veľká časť ľudí bez právneho vedomia. Títo ľudia mi pripadajú, ako keby do včera žili na Balkáne.
To s tou starenkou a tučnými obáločkami vynechám, lebo to už súvisí s dementnosťou.
Dane z prevodu, či do dvoch rokov, alebo piatich rokov a tvoje úvahy či 3% alebo 19% ti neberiem, ale na to ti stačí prečítať si zákon. Ostatné nebudem komentovať.

Teraz k Ice dive:
Tiež si mimo tému, ale len tak na okraj. Body 1 – 5 mám zmáknuté a dá sa povedať, že v malíčku. K bodu 6 a7 len toľko, že som v zadaní naschvál nazval časť parcely monočlánkom, ktorý z 300 vygeneruje 250 a ak tých článkov pospájaš 500 máš batériu 500 x 250 = 125.000 m2. Ak ich poskladáš len sto máš (batériu) parcelu 25.000 m2 a to je 50 x 500 m2.

Ešte jedna vec mimo tému.
Na porovnanie a pochopenie zložitosti by som použil dovoz a preclenie tovaru. Dá sa povedať, že normálny človek (skúsený obchodník) nedokáže doviesť a precliť tovar, zvlášť ak dovezie rôzne položky z rôznych krajín. Ale pri tom platí, že každý normálny obchodník používa colnú deklaráciu a tej zaplatí poplatok za spísanie dokladov potrebných na preclenie a prepustenie tovaru do voľného obehu.
Zásielka spĺňa podmienky a colný úradník ju prepustí. Nerozhoduje sa či ju prepustí, alebo nie na základe toho či dostal úplatok alebo nie. Ak vám deklarant povie, že potrebuje pre colníka 500 €, má vás za idiota. Ak mu ich aj dáte, ste somár....
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Stále ale nechápem. AK to je taká dobrá možnosť na zárobok, tak prečo to sám nerealizuješ Jar ??? A to prosím bez výhovoriek typu, nemam peniaze, mam deti a zivim rodinu, zacnem neskor a podobne. Ak to je také dobré ako to tu prezentuješ, tak si požičaj a zbohatni namiesto toho, že to tu sem každému budeš tlačiť do hlavy a hadat sa. Využi svoju energiu na zrealizovanie toho plánu a potom sa tu všetkým pochybovačom vysmej, že haha ja už som bohatý a vy nie, lebo ste mi neverili. Inak ale nemá význam tu filozofovat ani na sekundu ak to nemyslíš vážne. Lebo v prípade ze len filozofuješ si uplne rovnaky podnikatel ako milion inych ludi. Maju napad (produkt), ale ten je iba vrcholom ľadovca. A ak si skutočne myslis že tvoj plan je taky genialny, tak by som sa nebal na tvojom mieste brat pozicku, zadlžit svoje byvanie a zarobit.
0 0
Tomáš_sh Tomáš_sh

Tomáš_sh je offline (nepripojený) Tomáš_sh

jar88 Pozri príspevok
Ice dive a Tomáš_sh

Ťažko je mi nereagovať na vaše príspevky k tejto téme, aj keď ste mimo zadanú tému.

Mimo tému najskôr Tomáš, že nemám predstavu o realite tu na Slovensku. Tak že predstavu o realite nemám, to je fakt, ale mám prehľad o realite na Slovensku a to je niečo iné. Viem, že tu funguje právny štát a tiež viem, že tu žije veľká časť ľudí bez právneho vedomia. Títo ľudia mi pripadajú, ako keby do včera žili na Balkáne.
To s tou starenkou a tučnými obáločkami vynechám, lebo to už súvisí s dementnosťou.
Dane z prevodu, či do dvoch rokov, alebo piatich rokov a tvoje úvahy či 3% alebo 19% ti neberiem, ale na to ti stačí prečítať si zákon. Ostatné nebudem komentovať.
uz iba tolko jar88

o Tvojej inteligencii svedcia aj Tvoje slova, ja som nikde nespajal slova ako demencia s Tvojou osobou, ale vsak ok

teraz o Tvojom uzasnom prehlade o nasom pravnom state a rovnako o tom ako sme vsetci ostatni- /ale ja reagujem len za seba/ bez pravneho vedomia.....pocuj uz si niekedy bol vobec na katastri, uz si robil vynatie? uz si ho robil na viac ako 1pozemok na stavbu 1domu?...zbytocne sa budeme dohadovat pretoze syty hladnemu neveri. Najskor chod takpovediac do praxe s tym teoretickym pravnym statom.

K daniam...a poznas niekoho kto realne funguje na daniach z prevodu? iba tak sa opytam....toto je podnikanie, kadekoho mozes okradat /teraz aby si ma nechytil za slovicko ze to uznavam/, ale kamarat stat na daniach okradat nebudes...

Nie nezobudil som sa na balkane, zijem v sr. Z reality a nie z pravnych noriem vnimam situaciu tak ako ju vnimam. Poznam ludi ktori podnikaju, ja sam som zacal pred nedavnom a viem ze bohuzial realita je taka aka je. Takze sa kludne vyjadri aj k tomu poslednemu bodu. Len zacni realne podnikat a robit obrat a bohuzial zistis ako sa veci maju s pravnym statom a jeho realnym posobenim na svk a nielen tu.

Kym ale len teoretizujes a sprepacenim "ona*ujes" nad fantastickymi zarobkami z nicoho opierajuc sa pritom o idealny stav podla pravnych noriem a spravania sa trhu- /toto nijako nekritizujem/....tak nezistis co sa v realite deje. Vies ako sa hovori papier toho znesie....nikde som nepovedal ze sme bulharsko ale ohanat sa zakonmi a pravnym statom to je mozne len voci ludom ktori zakony ako tak respektuju

bye bye
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

ak by to bol taký super jednoduchý zárobok tak by to robil každý kto by chcel zarobiť.... prečo to väčšina ľudí nerobí, ale robí niečo iné? asi preto, lebo to až také jednoduché v praxi nebude...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ps: dan z prevodu nehnutelnosti uz davno neexistuje ale dan z prijmu to ano... (oslobodenie z platenia tejto dane je po 5 rokov vlastnictva, pocitam pozemok nadobudnuty kupou, nie dedenie a ine formy)
0 0
Načítať ďalšie