Zavrieť

Porady

Perpetum na peniaze

jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Je všeobecne známe že perpetummobile nejestvuje. Preto očakávam, že sa niekomu podarí ho logicky vyvrátiť, alebo aspoň vypočítať percento zisku.
Takže, ako na to?
Vezmeme zo spoľahlivej banky americkú hypotéku v sume 8.800 € na 7% p.a. na 10 rokov, splátka je 102,18 €/mesiac. Tých 8.800 € rozdelíme na dve časti. Jednu časť na splácanie hypotéky po dobu 36 mesiacov, čo je 3.678 € splátok a druhú časť 5.120 € na nákup jedného monočlánku perpeta.


Jeden monočlánokperpeta sa skladá z 300 m2 role za 2.670 € a sieti za 2450 €. Tento článok za dva roky vygeneruje 250 m2 zasieťovanáho stavebného pozemku v cene 12.500 €, čo je 50 €/m2.


Po troch rokoch zostane na hypotéke splatiť 6.717 €, ktoré zaplatíme z tých 12.500 a zostane nám čistých 5.783 € z ničoho. Prvá otázka je, koľko je tých 5.783 €, percent zisku?


Druhá otázka je koľko percent zisku dokáže takéto perpetum vygenerovať, ak necháme starosti s predajom realitnej kancelárii za 10 € z m2 a my si necháme len 40 € z m2. To je 250 x 40 = 10.000 € mínus 6.717 € na doplatenie hypotéky a zostane nám čistých len 3.283 €.



Koľko percent zisku je tých 3.286 € čo získame z ničoho.

Z ničoho preto, lebo sme za hypotéku nezaplatili ani cent,
máme ju vyplatenú a zostal nám zisk 3.286 €.

Doplnenie 7.3.2010
Keď som zakladal tuto tému, mal som na mysli perpetum na peniaze. Pozemky som spomenul len v dvoch riadkoch a aj tie som označil menej výraznou (mdlou) farbou.
Očakával som, že sa rozbehne diskusia o fiktívnych, elektronických peniazoch. O tom aký vplyv majú na naše skutočné peniaze, ako nás to oberá o život (čas strávený v robote) kde zarábate skutočné peniaze na zaplatenie tých fiktívnych. Ako sa tato situácia dá cez fiktívny dlh otočiť v náš prospech a td....
Naposledy upravil jar88 : 07.03.10 at 09:28
Usporiadat
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
jar88 - Nenaháňam traderov a ani nikoho iného nenaháňam. Nikomu nič nesprostredkovávam a ani od nikoho neťahám peniaze na investície ani na nič podobné. Na rozdiel od teba.

Mám len informačnú stránku a diskusné fórum, podobnú ako porada, ale o dosť menšiu a špecificky zameranú na investovanie.

Okrem toho ak ak by si poriadne čítal stránku na ktorú odkazuješ, tak by si veľmi rýchlo zistil, že ja osobne som nie som prívržencom tradingu (zrejme ani nevieš čo presne to je - to súdim na základe tvojich popletených príspevkov).

Ale ak sa chceš hádať tak mi odpovedz na tieto otázky:

koľko krát si už ty osobne prekvalifikoval pozemok na stavebný?

koľko krát si ty osobne kupoval a predával nehnuteľnosť?

koľko krát si ty osobne nakladal s cudzími peniazmi (od investora)?

koľko krát si si ty osobne bral úver na investičnú nehnuteľnosť?

Podľa tvojich (ne)vedomostí o daňovom systéme, o katastri, o bankách, úveroch atď., prepokladám, že ani jeden jediný bod si neabsolvoval nikdy v živote.
Naposledy upravil Filip Glasa : 17.03.10 at 14:28
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Ja za :
a, 1x pre firmu ( cca 1980 - cca 4 ha / vtedy bolo vyňatie z PPF cca 1000000 Sk/ha )
b, 2x ( 1x som si podľa vzoru napísal KPZ )
ja som to chcel vedieť od autora témy, lebo ten sa snaží nalákať investora ne takéto pozemky, pritom to vyzerá tak, že ešte nikdy podobný proces neabsolvoval.

Nechápem na čo sa má spájať investor s neskúseným "chcem-byt-developerom" bez peňazí.

Buď to mám know-how, alebo peniaze. Ak má investor peniaze, tak nepotrebuje partnera bez know-how - toľko (málo) čo jar88 o tom vie aj on.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bbakchan Pozri príspevok
Ja za :
a, 1x pre firmu ( cca 1980 - cca 4 ha / vtedy bolo vyňatie z PPF cca 1000000 Sk/ha )
b, 2x ( 1x som si podľa vzoru napísal KPZ )
No priateľko, prečítal som si tých pár príspevkov čo tu na porade máš a usudzujem, že si v zákonoch podkutý.

Dával som tu na porade ponuku na stávku, že ak sa niekto cíti tak ako ty, môžeme sa o to staviť. Pán boh nie si, nie si ani premiér, tak to platí aj pre teba. Tebe naviac ponúkam 10.000 € proti 20.000 €.

Vlastne nič neriskuješ, rovno vyhráš 20.000 €. Nechceš 20.000 € za nič ?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Filip Glasa Pozri príspevok
ja som to chcel vedieť od autora témy, lebo ten sa snaží nalákať investora ne takéto pozemky, pritom to vyzerá tak, že ešte nikdy podobný proces neabsolvoval.

Nechápem na čo sa má spájať investor s neskúseným "chcem-byt-developerom" bez peňazí.

Buď to mám know-how, alebo peniaze. Ak má investor peniaze, tak nepotrebuje partnera bez know-how - toľko (málo) čo jar88 o tom vie aj on.
Filipko tebe všetko vyzerá ako klinec.

Spomínaš, že ak sa chcem hádať, no tak so mnou sa nedá. Na to jednoducho nemáš.

Prečítaj si tému a hlavne koniec, ktorý som doplnil 7.3.2010
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Posledný príspevok k pozemku.
Nikde nepíšem, že to musí fungovať len na mojom pozemku.
Kludne to môže použiť partia kamarátov od Trenčína, alebo Trnavy. Sumu 8.800 € som použil len preto, lebo je porovnateľná so sumou, ktorú sú mladí ľudia ochotní pustiť na auto.
Tak že ak sa stretne 50 mladých a vyhliadnu si parcelu 250.000 m2 za 0,50 €/m2, potrebujú 125.000 € na nákup. To je 2500 € na jedného a zostane mu 2620 € na siete. Ak dosiahnu cenu 8 €/m2 sieti majú každý na 327,5 m2 a 50-siati na 16.375 m2 zasieťovaných stavebných pozemkov.
Ak by ich pri TN či TT predali čo len za 50 €/m2, majú 818.750 € do dvoch rokov. Pritom im zostáva ešte rok na zasieťovanie trebárz 100.000 m2 po 8,18 €/m2. Ak ich ponúknu po kríze za 50 €/m2 v hotovosti plus 30 €/m2 na splátky, získajú 5.000.000 € v hotovosti a 3.000.000 € v splátkach, napríklad na 10 rokov bez úroku. To je na každého 100.000 € zisku z ktorého buďto vyplatia 5120 € banke, alebo zo zvyšných 30 €/m2 (60.000 € na každého), čo je 500 € po dobu 120 mesiacov.
Ak by sme tých 160.000 € aj zdanili 19 % (30.400 €) zostáva 129.600 € zisku za nič. Zadarmo.
Ak by to trvalo 36 mesiacov, je to 3600 € mesačne. Aký plat potrebuješ, ak by si si chcel odkladať 3600 € mesačne ?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ešte chvíľu snívaj o pôde za 0,5€/m2, tak od "momentálne" retardovaného, alebo niekde Pánu Bohu za chrbtom, na ktorej sa naviac nič neurodí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
ešte chvíľu snívaj o pôde za 0,5€/m2, tak od "momentálne" retardovaného, alebo niekde Pánu Bohu za chrbtom, na ktorej sa naviac nič neurodí.
Načo sa k tomu vyjadruješ, keď tomu nerozumieš?

Naviac je tvoja úvaha, ako vždy, mimo tému.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
...
...
ak sa chcem hádať, no tak so mnou sa nedá.
...
...

Môžem len potvrdiť , proti vetru sa močiť neoplatí ....dá sa síce , ale ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
Načo sa k tomu vyjadruješ, keď tomu nerozumieš?

Naviac je tvoja úvaha, ako vždy, mimo tému.
Blahoprajem, si prvý kto mi povedal že som mimo, lenže mám taký dojem že Tebe to už viacerí sa snažia vysvetliť to isté a nepomáha to,
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
ešte chvíľu snívaj o pôde za 0,5€/m2, tak od "momentálne" retardovaného, alebo niekde Pánu Bohu za chrbtom, na ktorej sa naviac nič neurodí.
Paľko asi nevieš o čom píšeš, alebo si bezzemok. To je vlastne tvoje jediné šťastie. Iné to bude ak máš vlastnú pôdu a ak ju máš v zóne mojich záujmov.

Ak náhodou ju máš v tej mojej zóne a niekto ti ponúkne 3 €/m2, ber ich a pekne sa za ne poďakuj. Dostaneš ich odo mňa. Ak by si si náhodou nebol istý dobrou cenou, alebo tým že ich dostávaš odo mňa, stačí sa opýtať, alebo ich odmietnuť.
Určite dostaneš druhú ponuku, síce menej férovú, za 50 centov, ale bude to posledná férová ponuka. Ak to bude 50 centov, buď si istý, že sú odo mňa. Neskôr už prídu len nefér návrhy na výmenu meter za meter, ale v inom hone. Neskôr, keď sa ti nebude páčiť tá rola v inom hone dostaneš vyplatenú cenu z fondu, ktorá sa veľmi podobá bonite.
Zostane ti pár euro, ale nebudeš mať starosti s družstvom a nájmom.
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

Opíšem tu krajší prípad ako zarobiť. Jeden podnikateľ odkúpil od mesta pasienky v cene 0,20€/m2. O rok na to mesto zmenilo územný plán a rozhodlo sa na daných pasienkoch postaviť vilovú štvrť. Uzavrelo dohodu s podnikateľom, že mesto vybuduje všetky IE, úpravy terén a vybuduje cestu na vlastné náklady a podnikateľ predá pozemky záujemcom za zvýhodnenú cenu 20€/m2. Toto všetko práve včera odprezentovali poslanci mesta v mestskej televízií a tvrdili, že to robia pre naše blaho.
Aplikované na hore uvedený príklad kúpiš za 5.120,- € a o dva tri roky predáš za 512.000,- € bez akýchkoľvek nákladov. No, upresnenie pre detailistov tak musí dva - tri roky platiť dane za pasienky. Tomuto vravím ryža...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

P07 Pozri príspevok
Opíšem tu krajší prípad ako zarobiť. Jeden podnikateľ odkúpil od mesta pasienky v cene 0,20€/m2. O rok na to mesto zmenilo územný plán a rozhodlo sa na daných pasienkoch postaviť vilovú štvrť. Uzavrelo dohodu s podnikateľom, že mesto vybuduje všetky IE, úpravy terén a vybuduje cestu na vlastné náklady a podnikateľ predá pozemky záujemcom za zvýhodnenú cenu 20€/m2. Toto všetko práve včera odprezentovali poslanci mesta v mestskej televízií a tvrdili, že to robia pre naše blaho.
Aplikované na hore uvedený príklad kúpiš za 5.120,- € a o dva tri roky predáš za 512.000,- € bez akýchkoľvek nákladov. No, upresnenie pre detailistov tak musí dva - tri roky platiť dane za pasienky. Tomuto vravím ryža...
Urobiť pre ľudí stavebné pozemky za 20 €/m2 je predsa pre ich blaho.
Alebo sa mýlim?
Ty tomu vravíš ryža, ale predstav si, že by nepýtali 20 €/m2, ale 60 €/m2.
-----------------------------------------------------------------------
Pozemok 500 m2 po 20 €/m2, stojí 10.000 € plus dph = 11.900 €
Ten istý po 60 €/m2, stojí 30.000 € a s daňou 35.700 €
-----------------------------------------------------------------------
No a nasporiť 11.900 €, alebo 35.700 € je predsa len rozdiel.
V prípade splácania hypoteky, je ten rozdiel ešte väčší a až tam je poriadna ryža, ale pre banku.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

prišiel synak domov, a chváli sa otcovi že dnes ušetril 20 centov a otec sa ho pýta ako to spravil "utekal so za električkou" odvetí, otec mu na to, "keby si bežal za taxíkom tak si mohol ušetriť 5 €".
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

heh, zakladatela tejto temy poznam uz z ineho fora kde sa tiez snazil ludom nenapadne podstrcit tuto myslienku, tento "projekt".
a to bolo uz pred rokom alebo aj viac.
tak asi este stale nenasiel "investorov"
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
ja len tak v rychlosti, ten nazov perpetum je hodne zavadzajuci., nakolko vysledny zisk je iba formou platu - odmeny za risk, cas a pracu okolo toho. To iste mozem povedat aj ja, ze ked chodim do prace, neinvestujem ziadne peniaze a mam kazdy mesiac vyplatu na ucte Inak povedane, perpetum na peniaze ma kazdy majitel firmy, za ktoreho pracuju zamestnanci, a on iba prijima peniaze za ich pracu - co je rozhodne blbost....(takto to chapat)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

roman29 Pozri príspevok
heh, zakladatela tejto temy poznam uz z ineho fora kde sa tiez snazil ludom nenapadne podstrcit tuto myslienku, tento "projekt".
a to bolo uz pred rokom alebo aj viac.
tak asi este stale nenasiel "investorov"
Vedel by si si spomenúť, kde to bolo?
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

jar88 Pozri príspevok
Urobiť pre ľudí stavebné pozemky za 20 €/m2 je predsa pre ich blaho.
Alebo sa mýlim?
Ty tomu vravíš ryža, ale predstav si, že by nepýtali 20 €/m2, ale 60 €/m2.
-----------------------------------------------------------------------
Pozemok 500 m2 po 20 €/m2, stojí 10.000 € plus dph = 11.900 €
Ten istý po 60 €/m2, stojí 30.000 € a s daňou 35.700 €
-----------------------------------------------------------------------
No a nasporiť 11.900 €, alebo 35.700 € je predsa len rozdiel.
V prípade splácania hypoteky, je ten rozdiel ešte väčší a až tam je poriadna ryža, ale pre banku.
Akosi si nepochopil pointu. Ja som nekritizoval cenu 20€/m2. Skús si to prečítať znova a možno prídeš na to čo mi vadí.
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

jar88 Pozri príspevok
Vedel by si si spomenúť, kde to bolo?
jar88: tak snad sam vies cez ake portaly si uz oslovoval ludi v tejto veci, s tym istym nickom
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pidgey Pozri príspevok
ja len tak v rychlosti, ten nazov perpetum je hodne zavadzajuci., nakolko vysledny zisk je iba formou platu - odmeny za risk, cas a pracu okolo toho. To iste mozem povedat aj ja, ze ked chodim do prace, neinvestujem ziadne peniaze a mam kazdy mesiac vyplatu na ucte Inak povedane, perpetum na peniaze ma kazdy majitel firmy, za ktoreho pracuju zamestnanci, a on iba prijima peniaze za ich pracu - co je rozhodne blbost....(takto to chapat)
Zaujímavé, že zrovna ty sa vyjadruješ, že rozhodne blbosť...
http://www.porada.sk/1472383-post38.html Re: Rozpocet+hypo+materska
skor by som to pochopil tak ze iba zvyraznila "vysku" rodicovskeho prispevku, ktory ledva pokryva potreby dieta/mesiac. napr ja mam s manzelkou spolocny ucet, mame dve karty, ale ked je manzelka s malym, a nechodi k bankomatu, tak ak niekam ide von s malym, tak si "vypyta" peniaze odo mna....(ak nemame doma v supliku )
celkovo ale s prispevkom vankusik29 suhlasim. K teme hypo-sami mame hypoteku, na nizsiu sumu, s nizsou splatkou (1/2), a ta splatka tvori asi tak 1/3 celkovych vydajov domacnosti bez stravy (byvame v byte).
Lebo vankušik píše
vankusik29
Member

Členom od: 18-04-08
Príspevky: 42
Súhlasil: 3x
Získal 8 súhlasov
v 5 príspevkoch

Re: Rozpocet+hypo+materska
Uzivatel, ktory zalozil tuto temu, mal v prvom rade uviest, ze ako ziju s priatelkou teraz. Ci nahodou neziju kazdy u svojich rodicov a su iba frajeri.
Keby sa osamostatnili a mali uzivit byt a seba, tak by videl ake su priblizne mesacne naklady, poistky, necakane nedoplatky, vypadok zo zamestnania pre chorobu atd atd, to sa tu ani vsetko neda vymenovat. (poplatky za kablovku, internet, telefony, poistky na auto, benzin, cistiace prostreidky, prach na pranie...bezne veci, ktore mu teraz asi zabezpecuje mamina.
Este ked napisal, ze pomimo zarobia nejaky cash, no neviem ci jeho priatelka bude vladat popri materskej este zarobit nejaky cash. Byt na materskej je 24h pracovny uvazok. A to co dostane po 28 tyzdnoch ako matersku tak to je akurat tak asi aby dieta prezilo ten mesiac. Mam kamosku, ktora si od muza musela vypytovat peniaze, aby mohla vonku svojmu synovi kupit zmrzlinu alebo cukrovu vatu.
Prajem uzivatelov vela stastia v zivote, mozno vyhra sportku.http://www.porada.sk/1472318-post35.html
Tak že dobre vieš, ako si sa sám múdro rozhodol.
Naposledy upravil jar88 : 11.08.10 at 15:21
0 0