Zavrieť

Porady

Refakturácia miezd do ČR a DPH

Skúste mi prosím pomôcť,neviem si rady:

Dočasne sme na základe dohody pridelili našich zamestnancov nášmu obchodnému partnerovi do ČR. Teraz by sme mu radi prefakturovali ich mzdy za toto obdobie. Máme ich vyfakturovať s DPH? Ide o prefakturovanie čisto iba miezd,nič navyše. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    pokial ja viem, tak pri refakturácii miezd vrámci SR sa zdanuje DPH len rozdiel nad mzdové náklady. Ale toto platí len v SR. co sa týka iných štátov mám za to že asi celé mzdy sú predmetom dane.. ale niesom istá...
    A inak, ked sa jedná o pridelenie zamestnancov do ČR tak pri fakturácii by sa v zmysle § 15 ods. 7,8 malo jednať o prenos DP, tak by ťa nemuselo trápiť, že akú výšku dane... teda ak je ten v ČR podnikateľ

    mekk je offline (nepripojený) mekk

    mekk
    Priklonil by som sa k nazoru, ze pojde o reverse-charge (vid. 15 ods. 8 pism. e) ZDPH). Miesto dodania v CR, pokial su zamestnanci prideleni do CR. Fakturacia bez slovenskej DPH s odkazom na § 15, ze miesto dodania je v inom clenskom state.

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    Pochopila som to správne,že ja prefakturujem mzdy bez DPH a český partner si daň dorieši v súlade s českým zákonom o DPH? Aj tak mám z toho poriadny chaos, DPH je pre mňa a asi vždy bude španielskou dedinou. V piatok idem na školenie na Kováčikovú,snáď mi do nej vnesie svetlo. Každopádne vďaka za Vašu pomoc.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Mám za to, že v tomto prípade je dôlezité kto a komu fakturuje, t.j. postavenie dodávateľa a odberateľa vo vztahu k DPH ... u platiteľov je to podľa môjho názoru jasné ... platí prenos danovej povinnosti.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Bunny
    pokial ja viem, tak pri refakturácii miezd vrámci SR sa zdanuje DPH len rozdiel nad mzdové náklady. Ale toto platí len v SR. co sa týka iných štátov mám za to že asi celé mzdy sú predmetom dane.. ale niesom istá...
    Len si dovolím upozorniť, že prezentovaný názor nie je správny v prípade, že sa zhodneme na tom, že pridelenie zamestnancov a s tým spojená fakturácia miezd sa v zmysle ZDPH považuje za službu.

    Refakturácia miezd do ČR a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.