Zavrieť

Porady

RZZP_A_Vymeriavací základ

Ahojte poraďáci :-)
Dnes som sa stretol s prípadom ohľadom RZZP tlačivo A.
Zamestnanec bol zamestnaný od 01.01.2009 do 31.08.2009, potom ÚPSVaR. V apríli bola jeho mzda vo výške 6362,10 EUR a v auguste 5381,73 EUR. Odvod sa robil z maximálneho vymeriavacieho základu 2006,17 EUR. Avšak po vypísaní tlačiva A vychádza zamestnancovi nedoplatok nejakých 300 EUR. Celkový príjem v období, keď sa poistenec považoval za zamestnanca, bol 22826,68 EUR a preddavky na zdravotné poistenie boli odvedené vo výške 603,76 EUR.
Som z toho jeleň... VZ mu hádže 22826,68 ale reálne bol jeho VZ 15095,19 keďže ak mal počas dvoch mesiacov príjem, ktorý presahuje maximálny VZ, tak sa robí odvod z maximálneho.
Viete mi niekto poradiť, prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    V RZZP sa uvedie celkový VZ za rok bez obmedzenia (teda napr. za apríl sa započíta v uvedenom prípade 6362,10).

    Posúdi sa, či je to viac alebo menej voči ročnému max. VZ, ktorý je 24073,92 eur.

    V uvedenom prípade 22826,68 je menej - poistné sa vypočíta zo sumy 22826,68 eur.

    O tom to je... preto sa to volá "ročné" zúčtovanie...

    SkeletonM je offline (nepripojený) SkeletonM

    SkeletonM
    No sakra tak to sa potom veľa zamestnancov a zamestnávateľov s kolísavými príjmami počas roka asi nepoteší keďže budú nedoplatky... u predmetnej tetuly asi 300 EUR. Mňam, budú asi nahnevaní... ale to je riziko pracovať v ZP

    RZZP_A_Vymeriavací základ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.