Zavrieť

Porady

Odvody z rozdeleného zisku sro

Rozdelenie zisku za rok 2004 v sro je oslobodený od dane z príjmu.
Avšak je toto rozdelenie zisku oslobodené aj od odvodov do poisťovní?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Pokiaľ ja viem, je dôležité rozlišovať, zisk je vyplácaný zamestnancom, konateľom, aleob konateľom s majetkovou účasťou na podniku. Pokiaľ je zisk vyplácaný niekomu, kto nemá majetkovú účasť - je tento príjem zdaňovaný, a teda mal by vstupovať do vymeriavacieho základu pre ZP - od 1.9.2005
    Naposledy upravil Maňaska : 12.10.05 at 07:43

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Súhlasím s Maňaskou. Zisk tomu, kto nemá majetkovú účasť a bol vyplatený v priebehu tohto roku a nebol mu zdanený (keďže výklad bol, že sa zdaňovať nebude) , musí sa dodaniť dodatočne a patrí do vymeriavacieho základu ZP.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja by som počkla s vyplatením podielov, ved má byťnovela.... potom to zasa budete opravovať a dávať do súladu s novelou?

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    ak bude novela, bude platiť od určitého dátumu. Spätne sa opravovať nebude

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    V novele ZDP od 1.1.2006 má byť uvedené, že podiely na zisku zamestnancom majú síce byť aj naďalej predmetom dane, ale od dane budú oslobodené a to so spätnou účinnosťou za celý rok 2005.

    Pozor ale, zdravotné poistenie z podielov na zisku zamestnancom sa od 1.9.2005 odvádza a bude odvádzať aj po 1.1.2006.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jozef Mihál
    V novele ZDP od 1.1.2006 má byť uvedené, že podiely na zisku zamestnancom majú síce byť aj naďalej predmetom dane, ale od dane budú oslobodené a to so spätnou účinnosťou za celý rok 2005.
    Pozor ale, zdravotné poistenie z podielov na zisku zamestnancom sa od 1.9.2005 odvádza a bude odvádzať aj po 1.1.2006.
    Súhlasím a nenamietam, takto bolo vysvetlené aj na školení 6.10. v KE a takto som si to zapamätala.
    Mária M

    JOJA je offline (nepripojený) JOJA

    JOJA
    Maňaska
    Pokiaľ ja viem, je dôležité rozlišovať, zisk je vyplácaný zamestnancom, konateľom, aleob konateľom s majetkovou účasťou na podniku. Pokiaľ je zisk vyplácaný niekomu, kto nemá majetkovú účasť - je tento príjem zdaňovaný, a teda mal by vstupovať do vymeriavacieho základu pre ZP - od 1.9.2005
    A čo konatelia s majetkovou účasťou na podniku? Tí neplatia ani daň ani odvody. Správne?
    Joja

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Odpoveď na otázku nájdeš v príspevku č.3
    Mária M
    Naposledy upravil Tweety : 13.10.05 at 06:05

    Odvody z rozdeleného zisku sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.