Zavrieť

Porady

Súrne - Acer

Dcéra si kúpila PC Acer ( Aspire 5536 ) s programom Win7.Písala si prednášku a keď chcela na druhý deň pokračovať, nedá sa. Stále jej píše že výber je zamknutý. Klávesnica vôbec nereaguje. Zrejme niečo stlačila tak, že to zablokovala. Poradil by nám niekto čo terba urobiť ? Tiež keď otvorí vyhodí jej okno kde je kľúč a zadanie kódu Product Key, ktorýmá obsahovať 25 znakov, nevieme kde to má hľadať. PC si kúpila minulý týždeň a v Datarte si zaplatila za službu,aby jej program nainštalovali. Vedel by nám niekto poradiť ? Veľmi pekne ďakujeme.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Na spodnej strane notebooka je nálepka s KEY kódom.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

No to su mi pocitacove sluzby Datart ked ani neaktivuju operacny system, hambim sa za takychto kolegov.
Treba ho aktivovat, zadat ten 25 miestny kod ktory musi byt prilozeny k PC alebo nalepeny na nom. Vola sa to Product Key a je to 5 x 5 alfanumerickych kodov oddelenych ciarkov.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

salvosko Pozri príspevok
No to su mi pocitacove sluzby Datart ked ani neaktivuju operacny system, hambim sa za takychto kolegov.
Treba ho aktivovat, zadat ten 25 miestny kod ktory musi byt prilozeny k PC alebo nalepeny na nom. Vola sa to Product Key a je to 5 x 5 alfanumerickych kodov oddelenych ciarkov.
Ty robis v datarte ? tak to by si mi mohol cosi poradit ale ohladom PC to nebude ... jo a tak ako picu chalani .. to tam treba zadat ...
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ja som to napísala ale stále mi píše, že zlý kód a spomlčkami je to až 29 a nie 25.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

A to sa ako da napisat s pomlckami ? vsak ti vyhodilo okno kde ti ponuka 5 policok a do kazdeho policka zadas 5 znakov nie ?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Win7 nemá polička , ak sa nemýlim.Zadaš prvych 5 znakov , pomlčka skočí sama, zase 5 znakov.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Vlado40 Pozri príspevok
Win7 nemá polička , ak sa nemýlim.Zadaš prvych 5 znakov , pomlčka skočí sama, zase 5 znakov.
Mne sa zdalo ked som instaloval ze to malo policka(tak ja skorej XP pouzivam)... ale nedam ruku do ohna za to... ale az nema policka .. tak ta pomlcka by mala ozaj sama skocit ak to dotycna zadava do dobreho policka
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

A este by ma zaujimalo kolko sa plati za "sluzbu" v Datarte za nainstalovanie OS. a teiz by ma zaujimalo co za OS tam intalovali kedze PC sa kupuju uz s predinstalovanym OS>.. teda zapnes PC a zvysok sa ti spravi same...ty by si nemusela ni tuknut do neho ... jedine ten kod zadat .... toto vse ....
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak nainštaluješ WIN7 bez zadania čísla , tak potom už za funkčného WIN7 tam okienka nie sú.Je tam iba biely prázdny riadok a pomlčky naskakujú samé.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ten kód som našla na štítku dole. Už ani neviem koľkokrát som ho skontrolovala a stále mi píše chybný. Neviem, môžem ho tu napísať ? Čo mám ďalej robiť ? Kúpila som ho v Datarte v KE a je to od nás 60 km.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

vyhodilo mi iba jedno políčko a keď som začala písať automaticky mi písalo aj pomlčky...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pri aktivácií musí byť prístup na internet.Overuje kód.Ak prístup nie je , aktivácia skončí neúspešne.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Sem ten kod nepis, nam je zbytocny a tu by ti ho mohol neikto zneuzit ze si regne svoj pc na tvoj kluc ... jo a to pripojenie na itnernet samo zrejmost je predsa
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Vlado40 Pozri príspevok
Ak nainštaluješ WIN7 bez zadania čísla , tak potom už za funkčného WIN7 tam okienka nie sú.Je tam iba biely prázdny riadok a pomlčky naskakujú samé.
Jo ani som nevedel ja osm hto zadaval hned pri instalacii vsak kalsika instalacia zvykknuty
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Keď som dcére ten PC kupovala tak som ich poprosila, aby mi to tak nainštalovali, aby hneď večer mohla písať. A oni, že dobre... Ja som sa teraz pozrela na fa a platila som 16,60€ za to, že " beriem na vedomie, že predávajúci pri prvom spustení môjho pc vytvoril tzv. " recovery média" za účelom možnosti obnovenia atď... Neviem, či to bolo potrebné v mojom prípade, či vlastne by PC nešiel hneď tak ako som chcela a ozaj vtedy nemali dať ten kód ?
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Maňuša Pozri príspevok
Keď som dcére ten PC kupovala tak som ich poprosila, aby mi to tak nainštalovali, aby hneď večer mohla písať. A oni, že dobre... Ja som sa teraz pozrela na fa a platila som 16,60€ za to, že " beriem na vedomie, že predávajúci pri prvom spustení môjho pc vytvoril tzv. " recovery média" za účelom možnosti obnovenia atď... Neviem, či to bolo potrebné v mojom prípade, či vlastne by PC nešiel hneď tak ako som chcela a ozaj vtedy nemali dať ten kód ?
Jo ozaj aspon ze to spravil, vela ludi to nespravi a potom sa cuduju ze im nefunguje recovery a neviem co ... hmm tak fajne si za takuto vec popytali teda a urcite to oblo potrebne vytvorit ... vsak sa stane cosi ... nebude fungovat PC a pustis recovery a PC sa ti da do stavu ako ked si ho kupila a ten kod sa vtedy nemusi davat ... no len tiho neaktivovali.. len vytvorili recovery to bolo vsetko.. nezodpovedne z ich strany .. urcite by som reklmaoval... ze nezaplatila si predsa 16 e len tak ....
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Môj PC mám napojený na internet. Mohla by som prípojku vložiť do Aceru a napísať rovnakú IP adresu, teda ako by som sa mohla pripojiť na internet ? Musí prísť správca siete ?
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Maňuša Pozri príspevok
Môj PC mám napojený na internet. Mohla by som prípojku vložiť do Aceru a napísať rovnakú IP adresu, teda ako by som sa mohla pripojiť na internet ? Musí prísť správca siete ?
Nuz na zaklade coho sa ti prideluje IP adresa ? najcastejsie je to na zklade MAC adresy az nemas overovanie na zkaladde MAC adresy tak staci ked pripojis kabel k notasu a IP adresu ti to same priradi a bude ok... Horsie bude az to je na MAC adresu, v tom priapde treba zmenit mac adresu a to ide tiez optazka par kliknuti .. ale neivem ci sa to da takto cez net vysvetlit ...az chces mozem ti to cez remote desktop ukazat na tvojom PC a podla toho to nastavis aj na tom novom PC a potom uz by tito malo ist napis sukromnu spravu
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak si cez kábel , tak ho zapoj cez kábel , alebo wifi , je to jedno , ale pripojenie musí byť.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Vlado40 Pozri príspevok
Ak si cez kábel , tak ho zapoj cez kábel , alebo wifi , je to jedno , ale pripojenie musí byť.
tak to idem skúsiť... ozvem sa neskôr, ďakujem..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať