Zavrieť

Porady

Súrne - Acer

Dcéra si kúpila PC Acer ( Aspire 5536 ) s programom Win7.Písala si prednášku a keď chcela na druhý deň pokračovať, nedá sa. Stále jej píše že výber je zamknutý. Klávesnica vôbec nereaguje. Zrejme niečo stlačila tak, že to zablokovala. Poradil by nám niekto čo terba urobiť ? Tiež keď otvorí vyhodí jej okno kde je kľúč a zadanie kódu Product Key, ktorýmá obsahovať 25 znakov, nevieme kde to má hľadať. PC si kúpila minulý týždeň a v Datarte si zaplatila za službu,aby jej program nainštalovali. Vedel by nám niekto poradiť ? Veľmi pekne ďakujeme.
Usporiadat
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Vlado40 Pozri príspevok
Ak si cez kábel , tak ho zapoj cez kábel , alebo wifi , je to jedno , ale pripojenie musí byť.
Nuz az ich DHCP je nastaveny na MAC adresu tak jej to nemusi ist ... a vacsina spravcom to takto nastavuje .. ale pravdaze nech najsskor vyskusalen tak na blink zastrcit ten kabel
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Tak som pekne naspäť, kábel som zasunula a vyhodilo mi, že sa nedá webová stránka zobraziť. Takže to asi takto nepôjde.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak ma notebook wifi , tak skoč za nejakým susedom,kamarátom a napoj sa na chvíľu na internet, alebo aj cez kábel ak má niekto doma sieť.Kto Ti poskytuje internet.Ak to vieš tak nastaviť na notebooku , tak to tak nastav a pripoj sa cez kábel.Samozrejme ak nekotroluje MAC adresu Tvojho PC.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Vlado40 Pozri príspevok
Ak ma notebook wifi , tak skoč za nejakým susedom,kamarátom a napoj sa na chvíľu na internet, alebo aj cez kábel ak má niekto doma sieť.
tak to nepôjde, pri mne široko ďaleko nemá nikto internet
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ako si napojená na internet na PC.Čo si zadávala v PC.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Nerobim v Datarte, este to tak! Ale ponukam "PC Sluzby" ... vid v profile.
Toto mi pripada ze bud nejde pripojenie na internet alebo tam dali inu Win7 ako je licencna nalepka co je dost brutal.
Treba ten pocitac pripojit na net a potom zadat spravny Product key, to je jasne.
Skus ho pripojit namiesto tohoto PC z ktoreho pises ... respektive nastavit rovnako siet ako na tomto z ktoreho pises ... ale ak jeden je Win7 a druhy XP tak to je dost rozdiel.
Inak chod do Datartu a im to tam obuchaj o hlavu rovno, ani sa s nimi nebav.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Nejde je jpripojenie na internet tam je problem ma na sieti overovanie Podla MAC adresy takze ten druhy PC bez zzmeny adresy nepripoji. to ze nastavi IP adresu nepomoze ... predpokaldma ze tam maju DHCP... a stym datartom tak nejak este by som si vypytal penaize spat inac poslem ti sukromnu spravu chcem sa ta cosi opytat
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Tak treba na notebooku dat taku istu MAC ako je na PC ... napriklad cez [URL="http://www.klcconsulting.net/smac/"]SMAC nastroj/URL] alebo cez registry alebo v nastaveniach adaptera.
Pozriet svoju cez ipconfig /all je to 6 dvojic alfanumerickych oddelency pomlckou a tu nastavit na novom PC.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

salvosko Pozri príspevok
Tak treba na notebooku dat taku istu MAC ako je na PC ... napriklad cez [URL="http://www.klcconsulting.net/smac/"]SMAC nastroj/URL] alebo cez registry alebo v nastaveniach adaptera.
Pozriet svoju cez ipconfig /all je to 6 dvojic alfanumerickych oddelency pomlckou a tu nastavit na novom PC.
Nuz ja viem : ) uz sa na tom robi
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

na registrovanie netreba net, ved nie su vsetci na svete tak skazeni ze maju automnaticky net
da sa to aj cez telefon, odporucam zavolat do microsoftu, nadiktovat ten product key a oni ti presne povedia kde je problem
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Aj ja som nakoniec prišla k tomu istému názoru. Pokúsim sa im zavolať, uvidím. Zaujímavé ale je, že pokiaľ idem písať nový dokument, po uložení môžem doňho písať. Pokiaľ ale mám cez USB nejaký dokument tak momentálne mi tam hore pri otvorení ukáže kompitabilný. či tak nejako a nedá sa s tým nič robiť, dole mi píše, že je uzamknutý. Tak preto som si myslela, že či som nestlačila nejakú klávesu ...
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Maňuša Pozri príspevok
Aj ja som nakoniec prišla k tomu istému názoru. Pokúsim sa im zavolať, uvidím. Zaujímavé ale je, že pokiaľ idem písať nový dokument, po uložení môžem doňho písať. Pokiaľ ale mám cez USB nejaký dokument tak momentálne mi tam hore pri otvorení ukáže kompitabilný. či tak nejako a nedá sa s tým nič robiť, dole mi píše, že je uzamknutý. Tak preto som si myslela, že či som nestlačila nejakú klávesu ...
Pozor, toto nema s aktivaciou Windows nic spolocne.
Neni tu nahodou problem v tom ze na novom PC bola len skusobna verzia MS Office a uz jej vyprsala platnost? Do MS Office nefunguje Product Key z Windows.
Vzdy je dolezite presne popisat o aky problem ide, cim viac informacii tym rychlejsie a lepsie sa da pomoct.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Nuz tak to mas pravdu ... tu moze byt ten zadrhel .. ja som teiz pochopil ze nema aktivovany Win ... ale vacinou skusobna verzia office je na mesiac ...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Veď klikni pravé tlačidlo na myške na ikonu Tento počítač - vlastnosti.V pravo dole je nálepka Windows.Je tam dole napísané Aktivácia systému Windows pod tým - Systém Windows je aktivovaný.

Ak to máš tak , tak problém nie je v aktivácií Windows 7.

Ak problém robí Microsoft Office , tak ho odinštaluj , stiahni a nainštaluj Open Office :

http://sk.openoffice.org/news/100331.html
Naposledy upravil Vlado40 : 07.04.10 at 14:45
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

salvosko Pozri príspevok
Pozor, toto nema s aktivaciou Windows nic spolocne.
Neni tu nahodou problem v tom ze na novom PC bola len skusobna verzia MS Office a uz jej vyprsala platnost? Do MS Office nefunguje Product Key z Windows.
Vzdy je dolezite presne popisat o aky problem ide, cim viac informacii tym rychlejsie a lepsie sa da pomoct.
Áno, v tom bol problém. Pred chvíľou som sa vrátila z jednej počítačovej predajne, tam zo začiatku sa tvárili neochotne, ale keď som povedala, že im za to, aby sa na PC pozreli zaplatím- tak mi ho dali spustiť. Bola to len skúšobná verzia,nainštalovaná pred mesiacom, čiže skôr ako som ho kúpila, ten kód nefungoval z Windows. Povedali mi, že až chcem na ňom pracovať musím si kúpiť balík Office 2007 za 85€ a hneď mi to aj nainštalovali. Takže PC ma stál 499€ + 85€, na to ma ale v Datarte vôbec neupozornili. Tiež mi povedali, že v Datarte sa tieto balíky musia kupovať, že u nich je za tú istú cenu aj s balíkom, že som prerobila a nemám čo v Datarte kupovať. Doteraz som si myslela, že Datart je záruka kvality a spokojnosti. Chcela by som sa Vám všetkým poďakovať za rady a zvlášť sfinksovi, ktorý dlho v noci so mnou skúšal rône možnosti.Aj na mojom prípade je vidieť aké je dôležité sa presne odborne vyjadrovať, škoda, že som nenapísala odkiaľ mám ten kód už vtedy by ste zistili, že je to chybný. Ešte raz ďakujem. Je to pre mňa cenná skúsennosť. Prajem Vám pekné dni.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak by si včera spomenula presnejšie čo vlastne aktivuješ , tak si mohla ušetriť tých 85€ a zadarmo stiahnúť Open Office.Škoda , nepochopili sme Ťa.Mysleli sme , že to okno na aktiváciu patrí Windows7 .Nikoho nenapadlo , že to sa chce aktivovať OFFICE.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Jak nikoho? Mna to napadlo.
Na Datart zabudnute, to neni PC predajňa ale elektro.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

salvosko Pozri príspevok
Jak nikoho? Mna to napadlo.
Ale to už bolo neskoro.Maňuša už bola zbalená s PC.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Vlado40 Pozri príspevok
Ak by si včera spomenula presnejšie čo vlastne aktivuješ , tak si mohla ušetriť tých 85€ a zadarmo stiahnúť Open Office.Škoda , nepochopili sme Ťa.Mysleli sme , že to okno na aktiváciu patrí Windows7 .Nikoho nenapadlo , že to sa chce aktivovať OFFICE.
Takže zase ma dobehli. Bože a ako presvedčivo mi to hovorili, že sa to ináč nedá, že to jednoducho musím kúpiť...
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Včera v noci som napísala do microsoftu a pred chvíľou mi odpísali, že si musím ten balík kúpiť, že tam je aj kód na inštaláciu. Tak neviem keby som si to stiahla ako hovoríte nepotrebovala by som už ten kód ? Viem, že sa už nedá nič zmeniť ale aspoň pre mňa na vysvetlenie, prosím, odpíšte mi. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať