Zavrieť

Porady

vypoved zo strany zamestnanca

8.6.2010 mi konci rodicovska dovolenka, chcem dat u zamestnavatela vypoved,len neviem ako ju presne formulovat.
Od min. tyzdna, kedy som zatial mailom oznamila zamestnavatelovi, ze sa nehodlam vratit, neodpoveda, hoc vie, ze moj PP moze skoncit jedine vypovedou (to mi navrhoval este pred druhou MD).
Preto to chcem urobit oficialne listom.
Preto by som vas prosila o par rad:
1. Mozem poslat vypoved uz teraz, hoc RD mi konci az 8.6.? Nie je to skoro, prip. neskoro?
2. Chcem pouzit §67...alebo poradte.
3. Ak mi RD konci 8.6. vypoved sa dava k 8.6 alebo k 9.6.?

Narok na odstupne nemam, pretoze v prac. zmluve mam podmienku, ze musim zacat studovat pg.fakultu a k 1.9. 2010 ju mat aj skoncenu (co nesplnam),v opacnom pripade moj PP konci vypovedou.
Dovolenku som si vycerpala po skonceni prvej MD,este v r. 2004.

Btw, ucila som AJ ako nekvalifikovana na zakladnej skole, od r.2004 som striedavo na MD a RD (2x).

Tak budem rada ak mi niekto poradi,dakujem.

Este ma tak napadlo, vznika mi este narok na nejaku dovolenku?
Naposledy upravil Erika686 : 28.04.10 at 06:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Erika686 Pozri príspevok
    Tak vyriesili sme so zamestnavatelom moju vypoved. Bude dohodou, len este nevieme ci ma byt k 8.6. alebo k 9.6.
    Posledný deň rodič.dovolenky je v deň 3-tých narodenín dieťaťa. Nasledujúci deň by si už mala nastúpiť do zamestnania, čiže ak sa dieťa narodilo 8.6. tak od 9.6. by si už mala nastúpiť do zamestnania.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    vieraaaa Pozri príspevok
    Posledný deň rodič.dovolenky je v deň 3-tých narodenín dieťaťa. Nasledujúci deň by si už mala nastúpiť do zamestnania, čiže ak sa dieťa narodilo 8.6. tak od 9.6. by si už mala nastúpiť do zamestnania.
    Ešte dopĺňam, že výpoveď v tomto prípade by si mala dať buď dňom 8.6. alebo ku dňu 9.6.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    [QUOTE=vieraaaa;1387792]Ešte dopĺňam, že výpoveď v tomto prípade by si mala dať buď dňom 8.6. alebo ku dňu 9.6.[/QUOTE]
    Podľa našej praxe, ktorú som konzultovala aj s právničkou, že dňom 8.6. a ku dňu 9.6. znamená v podstate to isté, čiže od 9.6. už nie si zamestnankyňou predošlej firmy.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Erika686 Pozri príspevok
    Tak ako? mam dat"...davam vypoved dohodou ku dnu 9.6...." ?
    Ak sa narodilo dieťa 8.6. ja by som dala skončenie pracovného pomeru dohodou dňom 8.6.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Erika686 Pozri príspevok
    8.6.2010 mi konci rodicovska dovolenka, chcem dat u zamestnavatela vypoved,len neviem ako ju presne formulovat.
    Od min. tyzdna, kedy som zatial mailom oznamila zamestnavatelovi, ze sa nehodlam vratit, neodpoveda, hoc vie, ze moj PP moze skoncit jedine vypovedou (to mi navrhoval este pred druhou MD).
    Preto to chcem urobit oficialne listom.
    Preto by som vas prosila o par rad:
    1. Mozem poslat vypoved uz teraz, hoc RD mi konci az 8.6.? Nie je to skoro, prip. neskoro?
    2. Chcem pouzit §67...alebo poradte.
    3. Ak mi RD konci 8.6. vypoved sa dava k 8.6 alebo k 9.6.?

    Narok na odstupne nemam, pretoze v prac. zmluve mam podmienku, ze musim zacat studovat pg.fakultu a k 1.9. 2010 ju mat aj skoncenu (co nesplnam),v opacnom pripade moj PP konci vypovedou.
    Dovolenku som si vycerpala po skonceni prvej MD,este v r. 2004.

    Btw, ucila som AJ ako nekvalifikovana na zakladnej skole, od r.2004 som striedavo na MD a RD (2x).

    Tak budem rada ak mi niekto poradi,dakujem.
    Už je aj neskoro dávať výpoveď. Pretože ak teraz zašleš výpoveď zamestnávateľovi a bude mu doručený do konca apríla, tak výpovedná doba bude plynúť od 1.5. a je dvojmesačná. Teda pracovný pomer skončí 30.6. To znamená, že 8.6. ty budeš musieť nastúpiť naspäť do zamestnania a pracovať v čase od 9.6. do 30.6. a až potom ti skončí PP.

    AK chceš skončiť k 8.6., budeš musieť ukončiť PP dohodou, ak s tým bude súhlasiť zamestnávateľ.

    Pri výpovedi ani nemôžeš skončiť k 8.6. V prípade výpovede vždy beží výpovedná doba a tá končí vždy k poslednému dňu v mesiaci, takže aj PP skončí posledný deň mesiaca.


    Erika686 Pozri príspevok
    Este ma tak napadlo, vznika mi este narok na nejaku dovolenku?
    AK si bola na RD od januára, tak za tento rok nemáš nárok na dovolenku. Za ostatné roky neviem, neuviedla si údaje potrebné pre výpočet za predchádzajúce roky a tiež si neuviedla, koľko dovolenky ti zostalo z obdobia pred nástupom na MD a RD.

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Tak vyriesili sme so zamestnavatelom moju vypoved. Bude dohodou, len este nevieme ci ma byt k 8.6. alebo k 9.6.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Erika686 Pozri príspevok
    Tak vyriesili sme so zamestnavatelom moju vypoved. Bude dohodou, len este nevieme ci ma byt k 8.6. alebo k 9.6.
    určite 8.6. nakolko toho 9-teho by si mala pracovat.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Erika686 Pozri príspevok
    Tak ako? mam dat"...davam vypoved dohodou ku dnu 9.6...." ?
    Výpoveď dohodou Zákonník práce nepozná. Pošli zamestnávatelovi žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce.
    Napíš presné dátumu čerpania druhej materskej dovolenky, mala by si tam mať nárok ešte na riadnu dovolenku.
    Aký máš ročný nárok na dovolenku ?

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Veronika, presne tak som to myslela, len som to zle napisala.Detaily este aj tak upresnime so zamestnavatelom.
    Neviem aky mam rocny narok na dovolenku. Neviem ako to je v skolstve, pracovala som ako ucitelka AJ- nekvalifikovana.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.