Zavrieť

Porady

Uctovanie vitaminov

Ahojte vsetci! Chcela som Va spoprosit o radu. Ako by ste zauctovali nakup sumivzch vitaminov pre zamestnancov. Malo bz to ist na 501 alebo na nejaku 52...Dakujem velmi pekne za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bruno
    Ahojte vsetci! Chcela som Va spoprosit o radu. Ako by ste zauctovali nakup sumivzch vitaminov pre zamestnancov. Malo bz to ist na 501 alebo na nejaku 52...Dakujem velmi pekne za radu
    Skôr by som pristúpila na účtovanie ost.soc.nákladov, teda 528AE, alebo 472 SF
    Mária M

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tweety
    Skôr by som pristúpila na účtovanie ost.soc.nákladov, teda 528AE, alebo 472 SF
    Mária M
    Síce to aktuálne nepotrebujem vedieť, ale zaujíma ma odpoveď : ovplyvňuje to niektorú daň z príjmu?

    bruno je offline (nepripojený) bruno

    bruno
    Tweety
    Skôr by som pristúpila na účtovanie ost.soc.nákladov, teda 528AE, alebo 472 SF
    Mária M
    Dakujem velmi pekne za odpoved. Ale este mam otazku. Ked pojdem cez 472, treba to zdanit zamestnancom? Ako nepenazny prijem?

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Určite áno. Poskytnutie vitamínov pre zamestnancov, aj keď sa poskytuje ako nepeňažný príjem, nie je od dane z príjmov oslobodený, resp. je predmetom dane. Tzn., že nepeňažný príjem (v cene nakúpených vitamínov) pripočítaš k bežným príjmom zamestnanca, zdaníš a odvedieš preddavok na daň z príjmov.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Prosím o radu. Účtujem v JU. Zamestnávateľ kúpil zamestnancom vakcínu proti chrípke.
    Môžem účtovať uvedenú vakcínu do výdavkov .

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    bruno
    Ahojte vsetci! Chcela som Va spoprosit o radu. Ako by ste zauctovali nakup sumivzch vitaminov pre zamestnancov. Malo bz to ist na 501 alebo na nejaku 52...Dakujem velmi pekne za radu
    Raz som mala daňovú kontrolu a vytkli mi, že nemôžem dávať zamestnancom vitamíny na regeneráciu pracovnej sily, že mám to vyriešiť BONBONiEROU na konci roka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

    to sa mi fakt stalo !!!!!! a dosť som sa s tým daňovákom pohádala za toto...a odvtedy si o ňom myslím svoje

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    karpis
    Prosím o radu. Účtujem v JU. Zamestnávateľ kúpil zamestnancom vakcínu proti chrípke.
    Môžem účtovať uvedenú vakcínu do výdavkov .
    ja ju preplácam zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.