Zavrieť

Porady

Prenájom automobilu a DPH

Táto téma tu už bola rozoberaná,ale aj tak mi nie je celkom jasné,či si môžem uplatniť DPH z pohoných hmôt, keď mám prenajaté mot.vozidlo od oca,živnostníka,cestnú daň má zaplatenú on.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nano je offline (nepripojený) nano

    nano
    Platca DPH som,bločky kupujem sám,nie,že by som ti neveril,ale by som bol rád,ak by ešte niekto s tebou súhlasil.Mám však ešte jednu otázku,môžem si dať do nákladov aj paušál t.j. 6,20 od km? Ďakujem.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    nano
    Platca DPH som,bločky kupujem sám,nie,že by som ti neveril,ale by som bol rád,ak by ešte niekto s tebou súhlasil.Mám však ešte jednu otázku,môžem si dať do nákladov aj paušál t.j. 6,20 od km? Ďakujem.
    Pri prenajatom MV 6,20 - určite nie.

    nano je offline (nepripojený) nano

    nano
    Tak potom do nákladov môže ísť len spotreba benzínu a ostatné napr.oprava,ak je to v zmluve? Paušál určite nie? Súhlasite aj ostatní?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    nano
    Tak potom do nákladov môže ísť len spotreba benzínu a ostatné napr.oprava,ak je to v zmluve? Paušál určite nie? Súhlasite aj ostatní?
    Pozor sme v téme DPH.

    Pri nákupe PHM s prenajatého auta je možné uplatniť si odpočítanie dane z dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti podľa § 71 ods. 2 v spojitosti s ods. 5. Podmienkou je, že nakúpené PHM budú použité výlučne pre podnikateľské účely a budú dokladované riadnym vyúčtovaním spotreby podľa evidencie jázd.

    Prenájom automobilu a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.