Zavrieť

Porady

SZCO nevykonavajuci cinnost

Ahoj Poradaci!
Ako by ste postupovali v pripade SZCO, ktory prestal vykonavat cinnost vo svojom vlastnom mene, a to z dovodu, ze vstupil do zdruzenia fyzickych osob, za ktore vystupuje jedna z osob tohto zdruzenia (nie tento SZCO). Tato osoba totizto stale ma nejake "dobiehajuce" rezijne naklady a najma ma leasing, cerpa phm a je platitel DPH.

Moj nazor je, ze kedze nevykonava uz ziadnu cinnost, tak:
1/ nemoze odpocitavat DPH so vstupov
2/ nemal by si zahrnat do vydavkov vydavky (leasing, phm, ina rezia)

Su tu este ine mozne dosledky, ktore momentalne nevidim? Alebo mate na toto iny nazor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ucetni_fantozzi
    Ahoj Poradaci!
    Ako by ste postupovali v pripade SZCO, ktory prestal vykonavat cinnost vo svojom vlastnom mene, a to z dovodu, ze vstupil do zdruzenia fyzickych osob, za ktore vystupuje jedna z osob tohto zdruzenia (nie tento SZCO). Tato osoba totizto stale ma nejake "dobiehajuce" rezijne naklady a najma ma leasing, cerpa phm a je platitel DPH.

    Moj nazor je, ze kedze nevykonava uz ziadnu cinnost, tak:
    1/ nemoze odpocitavat DPH so vstupov
    2/ nemal by si zahrnat do vydavkov vydavky (leasing, phm, ina rezia)

    Su tu este ine mozne dosledky, ktore momentalne nevidim? Alebo mate na toto iny nazor?
    Zmluvou o združení - určená osoba na ktorú združenie vedie účtovníctvo a taktiež aj vysporiadava DPH ... pokiaľ nemá žiadnu vedlajšiu podnikateľskú aktivitu mimo združenia , by nemala vykazovať už žiadne odpočty DPH a ani výdavky na leasing a PHM . Len a len čo sa týka združenia . Pokiaľ to tak robí , je to na jeho zdôvodnení , prečo vykazuje uvedené výdavky a aj odpočty DPH . Ak nemá žiadne príjmy okrem združenia podľa môjho názoru je to neakceptovateľné . Oprávnený je len v prípade , že vykonáva inú činnosť ako je činnosť v združení , a z toho mu plynú aj patričné príjmy .

    Pokiaľ predmet lízingu vnesie do združenia , /čo musí byť uvedené aj v Zmluve o združení / a spoločne by využívali vnesený predmet na ich podnikateľské účely , tým pádom sa musia patrične podľa ich podielu deliť s výdavkami , ktoré plynú z ich spoločného podnikania . Tu by to potom vstupovalo aj do DPH .

    SZCO nevykonavajuci cinnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.